Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Egyéb kérdések » A jó vagy rossz tanuló lányok...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A jó vagy rossz tanuló lányok (emberek) inkább a felszínesebbek általában?

Figyelt kérdés
Vagy ez nem függ össze egymással?

2015. dec. 21. 18:16
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Mit szeretnél tudni?
2015. dec. 21. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Hogy összefügg-e az értelmi szint a felszínességgel..
2015. dec. 21. 18:21
 3/16 anonim ***** válasza:
84%
Az iskolai teljesítmény pont nem mutatja meg az értelmi szintet, csak azt, hogy az agyad adott időn belül mennyi információt képes magába szívni és mennyit raktároz el belőle. Ergo ez az iskolából nem derül ki. Viszont az, hogy valaki felszínes-e, vagy sem (nem tudom, hogy ez mit jelent), az személy függő, tehát tényleg nem lehet pontos adatot mondani.
2015. dec. 21. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy valaki jó tanuló-e vagy sem, nem feltétlenül függ össze az értelmi szintjével.


Azt viszont el lehet mondani, hogy az értelmesebb emberek általában kevésbé felszínesek.

2015. dec. 21. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a felszínesség nem függ össze közvetlenül azzal, hogy valaki jó vagy rossz tanuló.


Az viszont szinte biztosan állítható, hogy a legtöbb egoista ember, legyen az nő vagy férfi felszínes. Ugyanis ami nem ők azzal csak érintőlegesen vagy még úgy sem foglalkoznak, azt az esetet kivéve, ha az róluk szól, tehát ők a jó vagy rossz célpontjai. Bármi más esetben hajlamosak mindent figyelmen kívül hagyni.


A rossz tanuló nem biztos, hogy azért tanul rosszul mert felszínes a tudása, vagy nem érdekli a megtanulni szánt tudás. Millió oka lehet annak, ha egy ember, nem képes valamit tökéletesen elsajátítani, ennek maximum csak kis töredéke írható a felszínesség rovására.


A jó tanulók egy részéről meg ugyan elmondható az, hogy maximalisták magukkal, lehet egy kis részük még öntelt egoista is, de szintén nem mondható el róluk, hogy felszínesek, mert a nagy részük képes arra, hogy ezen kívül más dologgal is ugyanolyan vagy még nagyobb odafigyeléssel foglalkozzon, ami pedig kizárja a felszínességet. Mert ugye mi is az hogy valaki felszínes? Nos amennyire én tudom, de javítson ki valaki ha tévednék, felszínesnek azt az ember mondjuk, amelyik az élete minden területén kapkod, nem figyel oda senkire és semmire és ez miatt nem képes semmit pontosan vagy jól megoldani, amit az élete mint feladatot ráró.

2015. dec. 21. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
79%

Az értelmi szint és a felszínesség között negatív korreláció van szerintem.


Azt meg tudom, hogy marha nagy divat állítani, hogy az értelmi szint és az iskolai teljesítmény nem függ össze, de könyörgöm, ez egy baromság. Most tegyétek a szívetekre a kezeteket: szerintetek hol van több értelmesebb, jobb felfogásúbb ember: egy elit gimnáziumban vagy egy gyűjtő középiskolában? 30 darab jeles tanuló átlag IQ-ja lesz magasabb vagy 30-nak akik a 2-es átlagos sem érik el? 100 gimnazista vagy 100 szakmunkásképzős tanuló között lesz több felszínes?

2015. dec. 21. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
h a faszba függne ez össze?!
2015. dec. 21. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
24%

6-os. A felszínesség az érdeklődés hiánya is egyben adott dolog iránt.

Ha valakit belekényszerítesz, mert egyébként ha megfeszül sincs esélye hogy olyan dologgal foglalkozzon, azt tanulja vagy csinálja amit szeretne, még ha időlegesen is - de az egészet felszínesen fogja kezelni, ha csak nem maximalista teljesítmény függő, nem fogja érdekelni az amit nem azért tesz, mert azt akarja tenni. Ennek okán nem fog belemélyedni a dologba csak maximum annyira, ha az számít valamit, amennyire muszáj.


Rengeteg jó képességű, értelmes ember megy csak azért gimnáziumba, mert azt verték bele, hogy neki éretségi kell nem szakma. No ezek az emberek amikor kikerülnek az életbe és rájönnek, hogy semmit nem ér az amit tanultak, felszínesek lesznek, és az "alantas" munkát csak azért fogják végezni, mert más nincs. De ennyi és kész. Megcsinálják, ha egyáltalán megcsinálják majd azt amit kérnek tőlük és részükről érdeklődés teljes hiányában ennyi. Szóval nagyon rossz példa a gimnázium és szakmunkás példát előrángatni, mert igazából az érettségi nem szakma. Akinek csak érettségije van annak nincs szakmája. Anno azt arra találták ki, hogy az után majd eldöntötte az illető, hogy továbbtanul-e főiskolán vagy egyetemen megszerezvén az oda szükséges képességeket, vagy elmegy és tanul egy szakmát, amiben dolgozni fog.

Nem összehasonlítható a két oktatási forma, még ha oly sokan szeretnék is.

2015. dec. 21. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
67%

6os ügynök most nagy böszmeséget teccett komentálni.. bár én nem vagyok az,de szerintem egy JÓ(!!!) szakember is ér legalább annyit mint egy 8 diplomás professzor..abba most nem mennék bele hogy mo-n ez az általános szemlélet miért alakult ki,hogy milyen szerepe volt a megfelelő oktatás hiányának,stb,mert nagyon sok összetevőnek köszönhető az a gondolkodás amit te most itt a lenéző szövegeddel képviselsz..a lényeg: nem lehet így általánosítani senkit sem..

Amúgy abban sincs igazad hogy az elit gimnázium felszínesebb mint pl egy középszerű.. mondok egy hasonlatot: a Fazekas egy elit gimnáziumnak számít, mégsem a külsőségekre mennek..hanem a tudásra..ott lehet neked eredeti LV táskád,ha tudásban nem veszed fel a versenyt a többiekkel,kinéznek..és ez a legtöbb elit gimnáziumban így van. Viszont ahova én jártam,az abszolút egy közepes iskola volt,arra jó hogy tovább tudjàl tanulni ha akarsz, de semmi extra..és az ottani diákok kb 70-80 %a elkényeztetett,ki ha én nem típus volt, páwák és plázapxcsák, hatalmas arccal (nekik nem írhatott be csak úgy 1est a tanár,mert másnap jöttek a szülők balhézni)..és aki nem "olyan" volt,azt kinézték,sőt kiutálták..de pl ott az Öveges ami azért hírhedt az odajáró diákjairól,és ott én biztos vagyok benne hogy senki nem anyagias(addig élne sztem abban a suliban XD)...szóval én azt mondom hogy így általánosítani nem lehet kedves kérdező :)

2015. dec. 21. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
53%

"

6-os. A felszínesség az érdeklődés hiánya is egyben adott dolog iránt.

Ha valakit belekényszerítesz, mert egyébként ha megfeszül sincs esélye hogy olyan dologgal foglalkozzon, azt tanulja vagy csinálja amit szeretne, még ha időlegesen is - de az egészet felszínesen fogja kezelni, ha csak nem maximalista teljesítmény függő, nem fogja érdekelni az amit nem azért tesz, mert azt akarja tenni. Ennek okán nem fog belemélyedni a dologba csak maximum annyira, ha az számít valamit, amennyire muszáj. "


Igen, de ennyi erővel akkor mindenki felszínes. Bármiben fogadok vele, hogy akárkit mondasz, lehet híres ember is, én mondok kb félezer olyan dolgot, ami nem érdekli meg nem ért hozzá és felszínes benne. Semmi értelme ilyen szempontból vizsgálni ezt.


"Akinek csak érettségije van annak nincs szakmája. Anno azt arra találták ki, hogy az után majd eldöntötte az illető, hogy továbbtanul-e főiskolán vagy egyetemen megszerezvén az oda szükséges képességeket, vagy elmegy és tanul egy szakmát, amiben dolgozni fog. "


ÉN kb nem is ismerek embert, aki miután érettségit szerzett nem képezte volna tovább magát egy OKJ-vel. Tehát ennek megint nincs értelme. Semmi köze sincs a szakmának a felszínességhez.



"6os ügynök most nagy böszmeséget teccett komentálni.. bár én nem vagyok az,de szerintem egy JÓ(!!!) szakember is ér legalább annyit mint egy 8 diplomás professzor.."


Aha... és melyik az a "jó" szakember? Nem kiragadott példákat kell nézni. Szerinted kinek van bonyolultabb munkája? Egy mérnöknek/programozónak/orvosnak/könyvelőnek/stb, vagy egy hidegburkolónak? Azt ne mondd, hogy az emberi tudás csúcsa az, hogy valaki fel tud rakni a falra 2 tucat csempét, mert betojok.


Egyébként bocsi 9-es, de ezt az ocsmány írásképet nem tudom elolvasni és nem is vagyok hajlandó. Próbáld meg már kigobózni a mondataidat, szerintem neked sem fog menni.



Nézzétek meg már, ki jelentkezik ma szakmunkásba? 80%-a cigány, 90% olvasni se tud kb. Ha ezeknél nem értelmesebb a jobb tanulók döntő része, akkor most itt be is fejeztem.


Látom nektek nem ment a mondandóm értelmezése amúgy sem. Nem nézek le senkit, de hogy általánosságban kevésbé felszínes egy olyan ember, aki 7-8-9 tantárgyból tud ötös jegyet felmutatni, mint egy olyan, aki végig bukdácsol 8 évet, az fix.

2015. dec. 21. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!