Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Egyéb kérdések » A jó vagy rossz tanuló lányok...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A jó vagy rossz tanuló lányok (emberek) inkább a felszínesebbek általában?

Figyelt kérdés
Vagy ez nem függ össze egymással?

2015. dec. 21. 18:16
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
"Nem tudom elolvasni".. nos,arról nem én tehetek hogy nem tanítottak meg olvasni, de te biztos annak a bizonyos 80%nak a 90%ába tartozol lel
2015. dec. 22. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Ember, segítek: Pont (.) után szóköz kell, előtte nem. Vesszőnél (,) szintén ez a helyzet. A zárójeleken belül lévő szöveghez nem kell szóköz, kívül viszont igen (például így). Ez már annyit javítana az írásképeden, hogy mondjuk el tudná olvasni más is rajtad kívül 2 perces szemöldökhúzogatás nélkül.



"pl van egy designer ház(ha tudod mi az kérleg pislogj kettőt), amit te megterveztetsz egy mérnökkel..nehéz,kell hozzá tudás, a profizmus, hiszen mindenki olyan házban szeretne élni amit megálmodott. De a terveket meg is kell valósítani! Azt pedig csak akkor lehet tökéletesen, ha a szakemberek is olyan jók mint a mérnök.. na már érted?? Neeeem XD"


Igen. Olyan jók mint a mérnökök, de a saját szakmájukban. Na és melyik szakma a nehezebb? Na? Melyik? Tippelj kettőt barátom, melyikhez kell magasabb értelmi szint: a kőműves léthez vagy ahhoz, hogy építész- vagy építőmérnök legyél. Na, ha megvan a tipped, akkor közöld.


Amúgy meg a sértéseidre válaszul: Köszönjük bejelentésed. Moderátoraink amint tudják, ellenőrzik ezt a kérdést.

2015. dec. 22. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Amúgy mindig is kíváncsi voltam, melyik korosztály nem tud írni normálisan: nagyon fiatal vagy nagyon idős vagy? Tippem szerint egy 50 éves ács, aki most nagyon megsértődött, mert azt mertem írni, hogy valószínűleg egy egyetemet végzett ember értelmesebb nála.
2015. dec. 22. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
24%

"Igen, de ennyi erővel akkor mindenki felszínes. Bármiben fogadok vele, hogy akárkit mondasz, lehet híres ember is, én mondok kb félezer olyan dolgot, ami nem érdekli meg nem ért hozzá és felszínes benne. Semmi értelme ilyen szempontból vizsgálni ezt."



Miért ne lenne értelme?

Egyébként mint előrébb írtam volt, a felszínes embert semmi, azaz semmi nem érdekli ami nem róla szól, vagy nem neki jelent előnyt. Épp ezért van az, hogy minden egoista szemléletű ember felszínes, mert csak magával törődik. az hogy valaki egy dologban maximalista, amivel nem csak a maga javára tud érvényesülni, és ez miatt minden mást félretesz, az már nem a felszínesség témaköre.



"ÉN kb nem is ismerek embert, aki miután érettségit szerzett nem képezte volna tovább magát egy OKJ-vel. Tehát ennek megint nincs értelme. Semmi köze sincs a szakmának a felszínességhez."


Én viszont elég sok embert ismerek akinek van érettségije, de fősulira vagy egyetemre nem vették fel, kétkezi szakmát tanulni meg büdös neki, mert az olyan lealacsonyító dolog, hogy valakinek érettségivel mondjuk egy esztergagép mellett kell güriznie napi 12 órában, vagy 3 műszakban 75000-ért.

Az OKJ-s képzéseket meg inkább hagyjuk. Nem véletlenül az OKJ képesítéssel rendelkezőket csak akkor hagyják dolgozni, ha mellé tudnak rakni egy tapasztalt szakembert, aki felügyeli. És ez nem az OKJ bizonyítványt szerzett hibája, hanem az oktatási rendszeré. Ugyanis egy szakmát még részben sem lehet 6-9 hónap alatt megtanulni. Legfőképp egy olyan valakinek, akinek az alapokat nem tanították meg az adott szakmával kapcsolatban 2-3 éves alapképzéssel, ami által egy szakmunkás bizonyítványt és a szakmában való legalább 2 éves termelési gyakorlatot szerzett, mielőtt önállóan dolgozni próbálna.



"Aha... és melyik az a "jó" szakember? Nem kiragadott példákat kell nézni. Szerinted kinek van bonyolultabb munkája? Egy mérnöknek/programozónak/orvosnak/könyvelőnek/stb, vagy egy hidegburkolónak? Azt ne mondd, hogy az emberi tudás csúcsa az, hogy valaki fel tud rakni a falra 2 tucat csempét, mert betojok."


Van aki 1 csempét se fog tudni rendesen felrakni, lásd fent, aki a szakma alapjait nem ismeri, az lehet látszatra meg fogja tudni oldani a problémát, de hogy 1 év nem telik bele és lejön amit felrakott a falra az viszont olyan biztos, mint hogy az élet után a hálál következik.

Egyszóval, nem a csempe felrakásának művészete az amiért a burkolót szakembernek hívják, hanem azért mert egy igazi burkoló még a szarra is csempét ragaszt, és ha az nem tartja meg, majd a csempe tartja össze a szart.



"Nézzétek meg már, ki jelentkezik ma szakmunkásba? 80%-a cigány, 90% olvasni se tud kb. Ha ezeknél nem értelmesebb a jobb tanulók döntő része, akkor most itt be is fejeztem."


Ez se teljesen így van. De sajnos ez a magyar oktatásügy már nem 10-20, hanem kb 40 éves problémája, hogy nincs rendes szelekció. az általános iskolákban nem foglalkoznak a továbbtanulni akaró diákok képességének pontos felméréséről, így aztán amikor "pályát választ" a szülők sugalmaira, meg a barátok és ismerősök által népszerűnek és "jó"nak tartott képzést fogja választani akkor is ha egyébként többre lenne képes. Vagy ha nem, de érdekelné a más tipusú lehetőség, mint amit egyébként választhat nincs rá lehetősége, hogy 1-2 évig mondjuk előkészítő oktatásra járjon, hogy az ismereteit kibővítve felkészülhessen arra, hogy mégis egy magasabb iskolafokozat felé vehesse az irányt. Magyarul ha egyszer valakit leírnak az általános iskola utolsó évfolyamában, annak eldőlt a sorsa. Ugyanis a felnőtt gimnáziumi képzés költségeit pont azok nem fogják tudni majd megfizetni akik egyébként lehet értelmes emberek, de az élet vagy a sorsuk úgy hozta, hogy nem mehettek csak szakmát tanulni, vagy épp z életben maradásuk lehetőségének megteremtése miatt el kellett menjenek dolgozni.

Kicsit gondolkozz el azon, hogy bár igaz a királyi és egyéb kormánycsatornákon az ömlik, hogy az ország 3/4-e csak biorobotnak jó ezért igy is kell bánni vele, ettől függetlenül az emberek teljesen áskép élnek, mint ahogy azt a politikusaink gondolják. Ők ugyanis be vannak zárva a kis saját világukba ami a hatalomról szól és leszarnak mindent és mindenkit.

2015. dec. 22. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
47%
Egyébként meg ha rajtam múlna én egy mérnöki diplomát nem adnék úgy ki az egyetemek helyében a kezemből úgy, hogy az un. "mérnök" akinek egyébként majd az lenne a feladata hogy megtervezze és/vagy elmagyarázza a szaros melósnak mit és hogyan is kellene csinálnia, ne rendelkezne legalább szakmunkás képesítéssel az adott szakmából vagy az ahhoz kapcsolódó valamelyik szakmából és legalább 5-10 évig dolgozzon melósként. Ugyanis ez nélkül semmi rálátása arra, hogyan is működik nem tankönyv szerint termelés.
2015. dec. 22. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Akkor még egy kérdés: melyiket tart tovább megtanulni: csempét felb..szni a falra, vagy megtanulni 4 nyelven használhatóan programozni? Melyikhez kell több agy?


A világon nem tudsz nekem egyetlen olyan oktatási rendszert mutatni, ahol képesek lennének a szellemileg tehetséges embereket kétkezi szakma felé terelni szellemi helyett... maximum Észak-Koreát.


A felszínesség fogalma meg még mindig nem ez amit mondasz, amúgy meg tök mindegy, beírod a google-be és megbizonyosodhatsz róla.

2015. dec. 22. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!