Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Ha egy programozónak tanuló...

Ha egy programozónak tanuló diák elvállal gyári munkát, vagy bármilyen nem programozós munkát, akkor mennyire jogos azt feltételezni, hogy rossz programozó?

Figyelt kérdés

Ugye a programozó szakma keresett. tehát egy programozó könnyen talál munkát.

Már talán az egyetemi/főiskolai évei alatt is.

De ha diákmunka gyanánt választja a gyári munkát (ahol állni kell 8 órán át és nem programozói tevékenységeket kell folytatni a szalag mellett), akkor logikus a következtetésem,miszerint ő nem kell programozóként?

Ha kellene, mint programozó, akkor nem vállalná el a gyári munkát (vagy hosstest, kasszást, árufeltöltős, stb) mert az órabére több lenne, mint gyári munkásként, hosstesként, stb.

Tehát ha elvállalja, akkor nincs programozós állása, tehát nem kell sehova, ebből következik az,hogy nem kell a programozói szakmába.


2015. okt. 5. 17:30
 1/7 anonim ***** válasza:
wtf
2015. okt. 5. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem írod bele az önéletrajzodba a gyári munkát.
2015. okt. 5. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha gyorsan kell pénz, akkor 4 diplomával is elmehetsz mosogatni... szerintem inkább vállaljon valaki más munkakört reális bérezésen, mint jobb munkát alacsony béren! Akkor talán nem csökkennek a fizetések.


Pl. Ha minimálbért ajánlanak egy konyhai kisegítőnek az mondjuk reális (mégha nem is lehet belőle megélni). Ellenben az sokkal felháborítóbb ha mondjuk a saját szakmádba szúrják ki a szemed egy alacsony fizetéssel.

2015. okt. 5. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az a baj ezekkel a munkakkal, hogy nem ernek veget pl. a nyar vegen, vagy nem gondolja ugy hogy vizsgaidoszak mellett is csinalni tudja.


Nem tudom ki vagy a tortenetben, de kovetkeztetes helyett tesztet szokas iratni, mielott szukseged van a programozoi tudasara.

2015. okt. 5. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Bsc-n még érthető, ha nem tudsz elég jól programozni ahhoz, hogy felvegyenek. De Msc-n is lehet, hogy nem tudsz teljes állásba elmenni, a gyakornoki állás pedig nem fizet.

Lehet azt látni, hogy ennek nincs elég tapasztalata, de azt is, hogy nem büdös számára a munka, ezért biztosan nem csak az Internetet fogja böngészni programozás helyett. A tudás pedig tesztelhető.

2015. okt. 6. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. :)

Egy programozó vagyok, aki még fősulis, de látom azt, hogy akik velem együtt jártak x db. órára, azok gyárakat látogatják, mint munkás.

2015. okt. 16. 15:27
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha nincs kritikusan szükség iskola mellett melózni, én nem javaslom, hogy feleslegesen terheld vele magad, főleg ezen a szakon, lesz elég bajod...hidd el nekem, ugyan erre járok.

Inkább kisebb-nagyobb szoftver projektekben vegyél részt, kérdezz utána, tanulsz is vele és önéletrajzban is tud ütni.

2015. okt. 18. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!