Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért vagyok ilyen szemét,...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért vagyok ilyen szemét, hogy féltékeny vagyok a legjobb fiú barátomra?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy tudom, hogy szeret(ett), és azt is, hogy én nem szeretnék vele együtt lenni. Megbeszéltük, hogy barátok maradunk, mert hihetetlen jól megértjük egymást és amúgy sincs igazán más barátunk (legalábbis ilyen közeli biztos nincs). Mindketten önbizalomhiányosak vagyunk és amióta tudom, hogy tetszek neki, azóta nekem nőtt az önbizalmam és igazából jól esett, csak sokáig sajnáltam szegényt, mert megint csalódnia kellett és megint reménytelen volt a helyzete, hiszen én nem járnék vele, én csak barátként szeretem. De igazából ő kérte, hogy maradjunk barátok és én is ezt szerettem volna persze, csak nem akartam bántani, szóval rá bíztam, hogy ezt eldöntse és így döntött. Tehát ugyanúgy barátok maradtunk. Még egyikünk sem volt párkapcsolatban (ő amúgy elég sok évvel idősebb nálam, de még neki sem volt barátnője), mindig olyan lányba szeretett bele, akivel nem volt esélye (pl jegyben járt az egyik lány). Most megint tetszik neki egy lány, akivel nem rég ismerkedett meg, párszor beszéltek (én is ismerem a lányt, aranyos). Tudom, hogy nincs a lánynak barátja és remélem, hogy van esélye nála a fiú barátomnak és hogy végre megkapja a neki járó szeretetet és törődést ettől aranyos és szép lánytól. Tényleg azt szeretném, hogy boldog legyen. De mégis olyan furán érzem magam, féltékeny vagyok valamiért. Ha csak a helyzetre gondolol és arra, hogy legközelebb talán mé

2016. jún. 6. 20:54
 1/5 A kérdező kommentje:

Folytatás:

...még többet fognak beszélgetni és még közelebb kerülnek egymáshoz, a gyomromban érzem, hogy mintha görcs lenne. Vajon miért lehet ez? Én tényleg nem vagyok belé szerelmes, de mégis így érzek és nem értem, hogy miért van ez :( Kérlek, segítsetek!

2016. jún. 6. 20:57
 2/5 anonim ***** válasza:
lehet, hogy azért vagy féltékeny, mert te is szeretnéd azt, ami most vele történik ( csak nyilván fiúval :D) és igazából a helyzetre vagy féltékeny
2016. jún. 6. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

1-Nem tudhatod hogy "szerelmes vagy"-e belé,

2-A Tipikus eset ebben a szituációban:

csak annyi az egész hogy tudod hogy van egy fiú aki szeret és ez jó érzéssel tölt el habár nem lennél a barátnője de azért jó érzés tudni hogy van valaki aki szeret ettől lett önbizalmad, ééééééssssss most amikor már kezded lassan elveszíteni akkor már hiányolod :/ ezt senki sem tudja hogy miért van: talán azért mert Ő az önbizalmad forrása talán azért mert jólesik hogy szeret talán azért mert te sem tudod de szereted őt (AZ ÉN ELMÉLETEM: szerintem azt szereted hogy szeret és szeretnéd hogy megmaradjon a te kis szeretőforrásod avagy állatkád) mindegy is talán az ok

a lényeg az az hogy 1x már lekoptattad a srácot aki nem túl szerencsés a lányok terén ÉS ha a tipikus eseted nézzük akkor Ő most jó eséllyel becsajozik te erre vissza akarod majd őt kapni de nem úgy mint a pasid hanem mint a barátod (talán időközben rájössz hogy szereted de ennek elenyésző az esélye). Szóval te azt fogod akarni hogy ne legyen másé és ne mást szeressen hanem téged, de te pedig nem akarsz a barátnője lenni (én ezt hívom most a TE akaratodnak)


NA :D alapeset felvázolva, innentől a teendő:

Mivel talán érzed hogy a TE akaratod egy eléggé rossz ami a srác részét illeti tegyél úgy ahogyan helyesnek érzed és ne úgy ahogy a szíved diktál. NE próbáld meg visszahúzni az előző szingli pozíciójába ahol csak téged szeretett ÉS ha időközben (amikor már majdnem összejött a másik csajjal) rájössz hogy te is szerelmes vagy belé akkor NE valld be az érzéseidet és NE állítsd két tűz közé.


3- ha eltérünk a tipikus esettől akkor szerintem csak örülj a boldogságának és segítsd ill. keress magadnak te is barátot :D (egyébként ez az a jelenség asszem hogy amikor van valakinek csaja akkor minden lány őt akarja amikor nincs senkije akkor meg senkinek nem kell, olyan átkozott érzés lehet :s)

F/17

2016. jún. 6. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! Igazán sokat segítettetek :)

Én is úgy vagyok vele, hogy próbálok neki segíteni a lánnyal, mert tényleg azt szeretném, hogy boldog legyen és nyilvánvalóan velem nem lehet az, hát akkor legyen vele boldog. :)

Tényleg nem valószínű, hogy beleszeretnék és talán tényleg csak azért vagyok féltékeny, vagy inkább irigykedek, mert neki ott van az esélye a boldogságra én meg egyellőre nem vagyok olyan helyzetben, hogy bepasizhatnék, pedig örülnék egy társnak :(

De legalább ő boldog lehet, megpróbálok ennek örülni :)

Hát lehet, hogy azért is aggódok, hogy miután barátnője lesz, kevesebb ideje lesz rám és kicsit eltávolodunk. :( Ez nagyon gyakran előfordul ilyen helyzetben?

2016. jún. 6. 21:41
 5/5 anonim ***** válasza:
szerintem ez is egy gyakori variáció az ilyen esetekben
2016. jún. 7. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!