Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan kezeljem saját magam?...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan kezeljem saját magam? (bőven lent)

Figyelt kérdés

Nem teljesen ide tartozik a kérdés, mert nem csak a párkapcsolatokhoz fog tartozni.


Nagyon a legelején kezdem, és bocsánat ha hosszú lesz.


Szóval minden úgy kezdődött, hogy kb 10-11 évesen szerelmes lettem az osztálytársamba, ami persze visszagondolva vicces, meg minden, de ide tudom visszavezetni az egészet. Tudtam, hogy soha nem jöhet össze a dolog, és nem beszélgettem vele soha semmiről, mégis rajongtam érte valamiért. Igazából csak magamat tettem ezzel tönkre, mert az önbizalmam egyenlő lett a nullával. Aztán nyilván az a "szerelem" elmúlt idővel, és valahogy nem kezdődött meg nálam az, mint a legtöbb velem egy idős fiúnál (13-14 évesen), hogy közeledjek a lányokhoz, és mondhatni lemaradtam, de nem is zavart, mert mindig úgy éreztem, hogy ez nem nekem való. Mígnem 16 évesen újra szerelmes lettem egy lányba, akivel aztán eljutottam addig, hogy beszélgessek is facebookon, és élőben is, ami előtte elképzelhetetlen volt a számomra. Viszont az a lány tönkre tett teljesen, nem érdekeltem, pedig elhitette velem, én ugye szerelmes voltam, ő csak szórakozott velem, és ettől még kevesebb önbizalmam lett. Aztán rengeteg véletlen által összetalálkoztam egy másik lánnyal, aki kiemelt a porból, és új reményt adott, de ahogy az az előző esetben is történt, szintén csak szórakozott velem, és még mélyebbre süllyedtem. Na azóta nem tudok bízni senkiben, pedig több lánynál is próbálkoztam, de valami miatt soha nem sikerült, és ez a valami az a bizalomhiány, és a fájdalmak kettőssége.


Innen kezdődik az igazi probléma, ez csak a felvezető volt..


Belesüllyedtem a saját gondolataim/csalódásaim gödrébe, valószínűleg depressziós is vagyok, nem találom az igazi értelmét az életemnek, nem találok olyan barátokat, akik meg tudnák ezt érteni, és elveszve érzem magam.


Amúgy is elég különc voltam mindig is, soha nem érdekeltek ugyanazok a dolgok, mint az ismerőseimet, leginkább a művészet terén. Mindigis más zenéket hallgattam, mindig a másfajtát keresem mindenben. Egyetlen dolgot tudok felmutatni az életemben, amit még úgy is érzek, hogy számíthat, mégpedig a saját zenéim, amiket mind-mind a fájdalom, és a depresszió szült.

Egyedül vagyok, nem tudok szeretni, nem érzek semmit, csak ürességet az életemben, csak a gondolataim vannak, amik nem túl fényesek, de a környezetemből csak magamat tartom használható kommunikációs partnernek saját magam számára, ami kétségbeejtő. Még mielőtt valaki mondaná a pszichológust, az ki van zárva, mert az nem old meg semmit, csak hiú reményeket keltene bennem, amiktől még ha rövid ideig jobban is érezném, de hosszú távon mégjobban kikészítene.


Ha elolvastad, és értettél is belőle valamit, nem mellesleg segíteni is tudnál egykét meglátással, azt nagyon megköszönném.. +ha esetleg még kérdésed adódna, vagy nem értesz valami, írhatsz privátba is.

17/F


2016. aug. 30. 01:19
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem baby egyedul baratom..16\F ha van kedved beszelgethetunk...
2016. aug. 30. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat!


Igazából nem barátnőre vágyom, hanem csak értelmet találni valamiben vagy valakiben, az már nekem mindegy..

2016. aug. 30. 02:06
 3/6 anonim ***** válasza:

Na figyelj, nekem se volt egy barátnőm se eddig, de még barátaim se. Mostanság kezdtem el megunni az itthon ülést, és kimenni, szocializálódni stb...Nagyon nehéz dolgom van mert tényleg nincs honnan kiindulnom, de elindultam és jó úton haladok.

Kicsit úgy érzem hogy te mindig is emberek mellett szerettél volna lenni, de ez most jön ki rajtad igazán.

Nem kell ezt ennyire depresszíven venni. Fel a fejjel, és ragadj meg minden egyes alkalmat, hogy embereket ismerj meg. Bárhol, valóságban vagy neten, tök mindegy, csak ismerj meg embereket. Egy idő után találni fogsz haverokat és barátnőt is.

Összegezve, mert lehet nem jött át a mondanivalóm: Nagyon nagyon depresszíven veszed a dolgokat. Tanulj meg szocializálodni. Jól "kezelni" az embereket is egy képesség. Ismerj meg minél több embert, és előbb mint gondolnád körül vesznek majd az emberek. 18/f

Ha akarsz írj

2016. aug. 30. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Sok csalódás ért, megértem, hogy elvesztetted az emberek iránti bizalmadat, de szabad mindenkit elkönyvelni olyannak mint amilyenek azok a lányok voltak. Ezek a kudarcok azért vannak, hogy tanuljunk belőlük. Ritka ha valaki az első szerelmében találja meg az "igazit". Ha egy kicsit pozitívabban nézed, akkor ezekből egy életre szóló tapasztalatot szereztél, még pedig kialakultak benned bizonyos elvárások egy kapcsolatban. Tudod, hogy többet nem akarsz ilyet, de ahhoz, hogy megtapasztald milyen az igazi kölcsönös szeretet muszáj nyitnod. Én az első kapcsolatomban mindent megtettem a srácért ő pedig elég csúnyán kihasznált és visszaélt a szeretettemmel és a bizalmammal. Én ebből tanultam és tudom milyen nem leszek következőleg. Húztam bizonyos határokat, de attól még nyitott maradtam az új kapcsolatok kialakítására. Nem szabad feladni, minden nap egy lehetőség és ha nem élünk ezekkel egyszer csak majd ott leszünk öregen és befásultan egyedül, szomorúan. Ha szeretnél írj privátot és elmesélem nekem hogyan sikerült talpra állnom, lehet segíteni is tudok majd.

17/L

2016. aug. 30. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Rengeteget járok el itthonról, nyáron nem volt szinte olyan nap, hogy ne mentem volna el valahova haverokkal. Az az igazi probléma, hogy nem fizikailag vagyok magányos, hanem szellemileg. Egyszerűen nincs olyan ember a környezetemben, aki meg tudná érteni, mi zajlik le a fejemben...
2016. aug. 30. 11:36
 6/6 anonim ***** válasza:
0%

Látjátok lányok mit muveltek??? látjátok? ezért kéne azt csinálni mint egyes országokba régen... a noket semmibe venni és TULAJDONÍTANI nem foglalkozni veluk csinálják a dolgukat. nem veszitek észre mit tesztek egy fiút élete végéig is tonkre teszitek. Aztán még én vagyok a rossz mert felpofoztam egy ilyen szutykot?


engem is ért megaláztatás még alapsulin. én is voltam depressziós. rajtam apám segített. hobbiz csináld azt amit szeretsz és jó vagy. én pl billiárdozok és hatalmas onbizalom novekedésen mentem át mivel rengeteg ssrácot lányt és felnottet elvertem. továbbá érdekelnek az autók motorok most készulok venni mindkettot. ja és sportolok ez mentett meg ez adott új alapot és ez rakott ossze. a SPORT! Ultem sokáig az ures szobában sotétben és néztem ki a fejembol fater felkapcsolta a villanyt és kivitt emberek kozé hogy sportoljak. óriási alapokat tud adni :)) én javaslom neked! ne zenélj az csak azon a szinten fog tartani elobbre nem jutsz. menj ki és csinálj olyat ami érdekel a zenén kívul.


csajokat hanyagolnám a helyedben amég fel nem építed magad. nekem ez 4 kib... évembe kerult hogy olyan ombizalmam legyen hogy beszélgetni tudjak egy lánnyal. ha meg akarna alázni már nem tudna :) elértem azt hogy már nem érdekel hogy ha rosszat mond. volt fél éve hogy meg akart alázni de hátat fordítottam és elmentem nem éreztem semmi rosszat. Ja és mivel a sport épített fel így a testem se áll utolsó sorban :) sok pozitív visszajelzést kaptam lányoktól ami tovább novelte az ombizalmam. nem vagyok beképzelt és nem is leszek de annyi hogy vagyok valaki :)


remélem ha egy picit is de tudtam neked segíteni! kovesd a példámat és meg látod pár év múlva te is ilyen uzenetet fogsz írni ide gyakorira egy hasonló helyzetu srácnak :)

2016. aug. 30. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!