Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Kereszteny fiunak lehet nem...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kereszteny fiunak lehet nem hivo baratnoje?

Figyelt kérdés

2017. jún. 12. 13:49
1 2
 11/13 anonim válasza:
48%
Lehet nem hívő barátnője, de akkor a hite meg fog rekedni egy alacsony szinten. A kapcsolat is kárát fogja látni előbb-utóbb a különbözőségnek. A hit nem csak az Istenhez fűződő kapcsolatunkat határozza meg, hanem az emberekhez is.
2017. jún. 14. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
76%

Lehet, csak később problémákat okazhat, mert egyszerűen a kapcsolat szempontjából fontos dolgokban valószínűleg nem értenek egyet.

Én keresztény vagyok, és mindig fontosnak tartottam hogy hívő barátom legyen, és nem amiatt hogy mi van leírva a Bibiában meg mi nincs. Egyrészt konkrét elképzeléseim voltak a párkapcsolatról (pl tisztaság); másrészt nekem a hit túl fontos ahhoz hogy ebben ne értsünk egyet azzal az emberrel aki a legfontosabb lesz az életemben. Ha meg összeházasodik egy hívő és egy nem hívő ember, akkor az megint probléma, hogy legyen-e templomi esküvő, megkereszteljék-e a gyerekeket és hogy vallásosan neveljék-e őket.


20/L

2017. jún. 14. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Lehetni lehet, a kérdés inkább az, hogy érdemes-e?

Ha nagyon "szektás" akkor nem túl jó ötlet, ha ő is meg te is tudsz engedni az igazadból akkor akár még működhet is de akkor se szerencsés, hogy már az alapokban se egyeztek.

2017. jún. 15. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!