Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mi a fene van az öcsémmel?

Mi a fene van az öcsémmel?

Figyelt kérdés

Már régóta járunk templomba családilag. Anya, apa, tesóm és én.

Én most katolikus gimibe járok, 8.-ban bérmálkoztam, vallásosnak tartom magam.

Öcsém viszont egyre vallásellenesebb. Templomba is úgy megy, hogy végigunatkozza az egész misét, semmi kedve nincs hozzá.

Ma azt mondta, hogy bérmálkozni sem akar majd, utálja a hittant, és a hittantanár hülye. Elvileg az elsőáldozást is anyáék erőltették rá, és szerinte az egész templombajárás az ilyen katolikus propaganda.

Hagyjam, mit csináljak vele?

Öcsém 13/F, én 15/L



2017. febr. 12. 19:43
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
91%
Hagyjad, mert senkire nem lehet ráerőltetni semmit.
2017. febr. 12. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Tudom, csak rossz azt hallani, amit mond.
2017. febr. 12. 19:51
 3/18 anonim ***** válasza:
89%
Hagyjad ne csinálj vele semmit se fogadd el hogy ilyen.
2017. febr. 12. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
62%
Kinyílt az értelme, ami neked sajnos sosem fog, ezt már látom. Inkább örülj annak, hogy van egy józan ember is a családban, és hagyd rá.
2017. febr. 12. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
84%
#2! "Tudom, csak rossz azt hallani, amit mond." Vedd figyelembe, hogy neki pedig azt rossz hallania amit te mondasz!
2017. febr. 12. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
75%
Öcsédnek igaza van.
2017. febr. 12. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
49%
Megszállta az ördög? :D
2017. febr. 12. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Hát én már nem tudom, kedves utolsó :/

Nem (csak) az a bajom, hogy nem akar templomba járni, hanem az, hogy nem tud egy okot sem mondani, hogy miért nem. Ha mondana, akkor talán könnyebben megérteném.

2017. febr. 12. 21:03
 9/18 anonim ***** válasza:
69%
Az az oka, hogy már nem óvodás és nem hisz a mesékben.
2017. febr. 12. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim válasza:
53%

Több oka lehet. Az egyik az, amit a baráti társaságától lát: a hit és a vallás nem menő, ezért ő is megpróbál ehhez alkalmazkodni. Le lehet ülni és megbeszélni vele az ilyet.

A másik pedig, hogy elért abba a korba, amikor mindent utál, és mindenre reflexből rávágja hogy nem. Ezzel se jártunk jobban, ilyenkor az észérvek se hatnak.

Végül pedig lehet egy meg nem értett dolog, amit nem tud elfogadni Istentől. Esetleg kérdései vannak. Ilyenkor is nagyon hasznos tud lenni a beszélgetés. Nem tudom milyen kapcsolatban van veled, vagy van e olyan személy akivel az ilyeneket megszokta beszélni, de mindenképp érdemes próbálkozni és érdeklődni.

És még lehet ezer más ok. A lényeg, hogy ilyenkor is küzdjünk/küzdjetek azért, hogy megtartsa az igazi értéket, a hitet. Ha bármi kérdésed van, vagy gondolatod van, kereshetsz privátban is, lehet az együtt gondolkozással találunk valami megoldást. :)

Ja, és ne figyelj a "kinőtt a meséből" és hasonló szintü okoskodásokra. Nem éri meg.

2017. febr. 13. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!