Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Fiúk, most őszintén erről mi...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fiúk, most őszintén erről mi a véleményetek? (Ekezetert majd sorry)

Figyelt kérdés

Manapsag mindhol ezt latom, h vannak a mai 12 -13 evesek. Mukorommel, sminkkel, festett hajjal. Es ahogy nonek ezrk a szokasok csak durvulnak. Megjrlrnik a kivagott oltozet, a tulzo smink, es kelletik magukat. Vajon ez jon be nektrk fiuk tenyleg? Nem tudom megerteni, h a mai fiatalok miert nem hasznaljak ki, h fiatalok. A szep borukre minek alapozo, minek a szep kormukre mukorom, a szrp hajukra festek.

16 eves vagyok, se mukoromom, se festett hajam. Sminkbol pedig csak a normalitas keretein belul. De nem ertem a mai fiatalokat. Es ahogy szerencsetlenek egymast majmoljak, mar ez lesz a meno?

De oszinten, fiuk, ez jo?

Vagy ha van itt lany aki a kerdest ihleto reteghez tartozik, az magyarazza el h miert jo ez?



2017. aug. 22. 00:10
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Oké, akkor megprobalom neked leirni a màsik oldalt, bàr sztem nem pont rám gondoltál a kölülírással.


16 éves lány vagyok .Műkörmöm nincs, nem is akarok, de a sajátom mindig szépen meg van csinàlva, ápolom, kifestem. Szerencsémre erős körmöm van nem töredezik. Egy ismerősöm van műkörömmel, neki azert "kell" csináltatnia mert minden próbálkozása ellenére papír vékonyak a körmei, töredezik, beszakad , beleakad mindenbe(gondolom azt el tudjátok képzelni h ez fàjdalommal jàr.) A műköröm így védelmet szolgál, és nem feltétlen csak esztétikai kellèk.


Sminkelni sem szoktam, időhiány miatt àltalaban .De ha van is rá pár percem akkor is csak egy szempillaspirál+rúzs kombó. De megtudom érteni aki sminkel. Régebben nagyon pattanásos voltam és ezt láttam egyetlen lehetőségnek. Nem tudtam szépen hasznàlni az alapozót de akkor még nem tudtam milyen gáz amit csinálok és h csak elcsúnyítom magam, De senki sem szólt! Kellett volna egy "segitő kéz" aki megmondja az igazat , hogy ez igy borzasztó vagy akàr megtanított volna szèpen, szolidan sminkelni. Mert 13 évesen erre nem jöttem rá magamtól. De gondolom mindenki csak lenézett mint itt egyes válaszolok a lányokat.


A hajamat évek óta festem. Nem menőség, nem majmolás, nekem igy tetszik és kész . Én külsôm én életem, és senki véleménye (és megvetése) miatt nem változtatnék rajta .Az öltözködésem úgyszintén önkifejezés , nem azert hogy mások lássák hanem hogy jól érezzem magam a bőrömben. (És még mielőtt bárki megkövezve, nem öltözöm közönségesen és kihívóan. )


Végül kiemelnèm h nem értem miert a fiukhoz szol a kérdésed? Nem miattuk történik minden! A lányok nem azert vannak hogy tetszenek a fiúknak, hanem hogy önmaguk legyenek!! Miért ne nézhetne ki mindenki úgy ahogy akar? Csak mert nektek akiknek "nem számít a külső csak a belső értékek" nem tetszik?!

Ha szted nem a külső számít miert zavar annyira mindez?


Tudom hogy nem pont rám gondoltál, de akartam h lásd nem minden csak fehér és fekete. Tudom hogy sok olyan lány van akire jobban illik a leírásod , de miert itèled el őket a külsejük alapján?! Mert lássuk be a "magukat kelletés" és a "stílus" már csak általánosítás a külsőhöz és több a kivétel mint aki beleillik a túlzó sztereotípiádba.


Remélem válasszal szolgáltam a kérdésedre, bár gondolom nem erre szàmítottál ,hanem 10 privát üzire srácoktol akik egy 4 soros jellemzésből beléd szerettek.

Gratulálok megmutathattad mekkora csoda vagy ebbe a mai eltorzult világban.

2017. aug. 22. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
#11-es, a számból vetted ki a szót. Az én szememben a kamasz társadalmat általánosítva szapuló, magukat különleges erkölcsi kincsnek érző fiatalok semmivel sem jobbak a kérdés tárgyánál. Just sayin'...
2017. aug. 22. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Kedves 11-es.

Latszik h mennyire vagy ertelmes:D

Nem kaptam privat uzenetet es nem is akartam.

A mukorom-smunk-festett haj alatt pedig elmondtam, h mit ertek.

A TERMESZETELLENES szintet.

Orulok, h kielted magad es idejottel kotekedni, igazan erett.

A kerdesem azert fiukhoz szol, mert azt szeretnem tudni, h az o szemukben, h hat ez. Mi az O velemenyuk.

A kerdes NEM azert irodott h pasik irjanak nekem. A kerdes csak egy altalanos kerdes volt az EN szemszogembol.

Ha viszont 16 evesen, mar bocs, de ezt szemelyes sertesnek vetted akkor menj vissza az ovodaba.

En megfogalmaztam a gondolotomat.

Es meg mindig ugy gondolom, h

13 eveseknek NEM kell smink+mukorom+festett haj.

A 16+ korosztalynak meg csak MERTEKKEL.

A kerdesemben semmi olyan megveto/szido/taszito mondat, utalas nem hangzott el ami a te felhaborodasodat alatamasztana.

Csak ennyi..

2017. aug. 22. 11:27
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom , hogy nem tetszik a vàlaszom . De attól még mert valakinek nem tetszik a megítélèsed nem lesz kevesebb nálad. Nagyon félreértettél. Én csak próbáltam neked megmagyarázni hogy sok minden nem úgy van ahogy gondolod ès nem kéne ítélkezz mások felett se egy kalap alá venni mindenkit. Nem kötekedtem veled és nem tudom miért hiszed hogy felháborodtam vagy személyes sértésnek vettem?! Nem azért írtam h megmutassam milyen érett vagyok (nem mintha ezt meg lehetne ítélni egy kommentből) hanem hogy bemutassam neked a "másik oldalt" akit te olyan könnyen leszólsz anélkül hogy bármit is tudnál róla. Persze értem hogy te a TERMÉSZETELLENES szintre gondolsz, de ez a mérce is egyén függő, engem már szóltak meg mert lila volt a hajam, vagy épp talpig feketében voltam aznap . Az emberek egyből ítélkeznek, de nem azért és úgy élek hogy mindenkinek megfeleljek és nem is akarok. Ha nekik így jó az téged miért zavar? Ha most az itteni fiúk azt írják hogy nekik ez nem jön be akkor az összes ilyen lány hirtelen változzon meg PÁR SRÁC VÉLEMÉNYE MIATT?

Tudom , tudom nem ez a célod hogy leszólj vagy megváltoztass bárkit is, de a szövegedből mégis az jön le hogy elítélsz embereket csak mert sminkelnek vagy festik a hajukat? És mi olyan hatalmas probléma a műkörmökkel? (Tényleg kivancsi vagyok rá!)

Csak meg akartam mutatni neked hogy SZERINTEM a sztereotípiád nem állja meg a helyét, nem köteketésből ,csak hátha átgondolod (és kevésbé leszel külsőséges)

2017. aug. 22. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
51%

Személy szerint én még a 18 éveseken is taszítónak és undorítónak találom a műkörmöt. 12-13 évesen meg abszolút nem normális dolog se a műköröm, se a festett haj. Jó, ha nagyobb lesz akkor a haját ha be is festi, legalább valami természetes színre festené, ne kékre mert az is taszító. A smink is felesleges ilyen fiatalon, de idősebb korban is akin van 10 réteg vakolat, meg "kedvenc színe az alapozó", meg a szoláriumos bőr... Azoktól a hideg kiráz...

18f

2017. aug. 22. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

Nem eloitelet es nem sztereotipia. Egyszeruen ugy gondolom,h vannak korosztalyok. A 13 eves ember, egy gyerek. A mukorom elmegy a felnotteken, esetleg a 16+ korosztalyon.

Nem itelek el senkit. Az is lehet okos, ertelmes ember aki festi magat, mukorme van stb. Csak ha ezzel mar TULZASBA esik, akkor azt eri el, h lenezik ot. Es en nem vagyok eloiteletes tipus. A belso nalam fontosabb, szeretem megismerni az embert. Csak tudvan, h milyen vilagban elunk, es vannak ezek a tipusu lanyok,es tudni akartam, h mit ernek el vele, milyen hatast szeretnenek kivaltani.

Ha sztereotipnak hatott a levelem akkor elnezest, rosszul fogalmaztam.

En csak szimplan szeretnek belelatni, a kiskamaszok fejebe ezen a teren.

2017. aug. 22. 12:47
 17/17 anonim válasza:
100%

"Manapsag mindhol ezt latom, h vannak a mai 12 -13 evesek. Mukorommel, sminkkel, festett hajjal."

Ne általánosíts. 10 mai 12-13 éves lányból ha 5-6 ilyen. Vannak normálisak is. De te ezt nem emelted ki, hohy nem minden lányra vonatkozik.

Nem mondom hogy nekem semmi gondom ezzel az egésszel, mert egyik ismerősünk lányának (a csaj 12 lesz, vagy már annyi pontosan nem tudom. 6-ba megy) is épitett porcelán műkörme, p*csa gatyája, push upos melltartója és haspólója lett, én úgy vélekedek róla, hogy a családja normális, a sulija és a barátnői már kevésbé na itt van a gond. Követelőzik a csaj, holott a szülei mindent megadnak neki, Iphone-t akar mert mindenkinek az van, műkörmöt akart mert mindenkinek az van, haspólót akar mert mindenkinek az van, és push upot mert mindenkinek az van de az mellékes ha neki nincs mit felnyomni...

Szóval a lényeg szerintem az hogy 10-14 éves korosztály, mivel a nagyobb 16-18 éves lányknál (tisztelet a kivételnek) ezt látják, hogy ilyen sablonosan néznek ki ők is így akarnak. Meg mivel ez van az instagrammon is facebookon is ami náluk alap appként szolgál.


13/L

2017. aug. 28. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!