Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Tudom, hogy nem ebbe a kategór...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tudom, hogy nem ebbe a kategóriába tartozik a kérdés, de reméltem, hogy ti segítséget tudtok nekem nyújtani. Hogyan legyek túl ezeken, és hogyan nyissak mások felé?

Figyelt kérdés
Szóval, most költöztem kollégiumba, már az első nap is megvolt az iskolában, de nagyon rosszul érzem magam. A szobatársamat kedvelem és jól ki is jövünk, de mivel én csak őt ismerem ezért általában mindent együtt csinálunk, és mások inkább felé kezdenek nyitni, velem nem igazán foglalkoznak, és egyedül érzem magam. Van egy fiú is aki nekem nagyon megtetszett a kollégiumból, őneki viszont a szobatársam jön be ahogy észrevettem (legyen ő most Anna) Annának viszont egyáltalán nem tetszik a srác. Mindegy, jön majd más, de jelenleg ez nagyon nyomaszt. Viszont az iskolában felmerült bennem, hogy talán rossz döntést hoztam. A legjobb barátnőim maradtak egy iskolában és nagyon hiányoznak. Az új osztályban nem találtam még társat magamnak, sokan viszont már ismerik egymást és kicsit kiszorítottnak érzem magam. Tudom, hogy még nagyon sok napot leszünk együtt és ez változni fog, de most nagyon csalódott vagyok, és reméltem, hogy lelket tudtok belém önteni, hogy minden jobb lesz, mert én nagyon el vagyok keseredve. :(

2017. szept. 2. 17:41
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Minden jobb lesz ;) tessék, remélem elég lelkesedést öntöttem beléd ;)



De komolyra véve a szót... Az új iskoládban is biztosan találsz barátnőket. Első nap még mindenki kicsit zárkózottabb, csendesebb. Beszélgess mindenkivel egy keveset, találj közös érdeklődési kört, ilyesmik... A kiválasztott szakmát, pályát ilyen gyorsan ne add fel, ha meg nem is lett volna annyira csábító, akkor nem arra jelentkeztél volna :). A régi barátnőiddel, osztálytársaiddal néha járj össze, hétvégén, szünetekben. Egy hónap múlva már teljesen be leszel illeszkedve az új osztályodba, iskoládba, akkor már eszedbe se jutna elmenni onnan. A sráccal meg próbálkozz meg beazélgetni, vagy élőben, vagy facebookon, ha nem tudnál elszabadulni a gondolatoktól :). Na mostmár ne legyél elkeseredve, egyébként ilyen mindenkivel előfordul az első napokban, valaki még kilátástalanabbnak gondolja magát, aztán néhány hét és teljesen beleszokik az új osztályközösségbe(személyes tapasztalat).



16/F

2017. szept. 2. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 TR75 ***** válasza:
100%

Amikor az előző évszázadban általános iskolából a gimnáziumba mentem, egyáltalán nem ismertem senkit sem az osztályból, az egész gimnáziumból is csak 3 embert, akik mind fölöttem jártak. Aztán mégis jó volt (pedig finoman szólva sem voltam valami nagy partiarc, meg lazagyerek), mert nyitott voltam mások felé. Ez volt a lényeg, hogy nem búvalb...élelten ültem sötét pillantásokat küldözgetve magam körül, hanem a magam vérmérséklete szerint igyekeztem kivenni a részem a közösségből, ha csak annyival, hogy érdekelt, ami körülöttem zajlott, akkor annyival.

Az első napból semmilyen következtetést nem érdemes levonni. Akkor mindenki (legalábbis az újak nagyobbik része) feszült, visszahúzódik, próbálja kiismerni az erőviszonyokat. Akik ismerik egymást, azok jobban összetartanak, emiatt könnyebben csoportokra oszlik a társaság. Akik meg senkit nem ismernek, azok úgy érzik, hogy nem jó helyen vannak.

Ha az első napomból én is hasonló tanulságot vonok le, akkor lehúzhattam volna magam a wc-n már rögtön akkor, amikor beértem az osztályba.

Előbb illeszkedj be, lakd be az iskolát és a kollégiumot, és majd 1-2 hónap múlva vedd elő ismét ezt a témát. Garantáltan más lesz a véleményed (olvasd is vissza, hogy itt mit kérdeztél, és ha nem fogod legalább egy kicsit kínosnak vagy túl aggodalmasnak érezni, akkor esetleg elgondolkodhatsz azon, hogy hiba van a rendszerben).

A nagy őt meg ráérsz megtalálni, nem kell az első szembejövő ficsúrra úgy gondolni, mint aki életed egyetlen lehetősége.


Na, most nagyon bölcsnek érzem magam.

2017. szept. 2. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Sajnos elég nehezen nyitok mások felé, de hátha meg tudom fogadni a tanácsaitokat és leküzdeni az akadályokat. :)
2017. szept. 2. 18:35
 4/8 TR75 ***** válasza:
Nyilván lesznek ismerkedős... nem tudom, épp mi az aktuális elnevezés, parti, buli, akármi, azokat véletlenül se hagyd ki, mert akkor magadat fogod karanténba zárni (azt fogják gondolni rólad, hogy beképzelt különc vagy, aki magasról tesz másokra). Szóval, ha te magad nem is vagy az a kezdeményező fajta, lássék rajtad az érdeklődés, akkor nyitni fognak feléd mások is, így ez pozitív visszacsatolásként működik majd, és te is bátrabban mersz majd mások felé lépéseket tenni.
2017. szept. 2. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
17f. Szia, amikor en voltam 9.es enis ilyen voltam, melle nekem iszonyu honvagyam volt pedig nagyon jol kijottem a szobatarsaimmal sot a szomszedbol is meg minden faja volt, megsem birtam a kollegiumot, mondjuk nekem iszonyat messze volt, a lenyeg h suliban elso par heten ensem beszeltem sok mindenkivel, aztan megis kialakultak a dolgok, ra egy evvel masik suliba kezdtem es ottis ugyanez, szoval nalad sem lesz maskepp en ugy gondolom, meg a leg sotetebb suger gyerekek is megtalaljak a koreiket kozepsuliban en azt lattam... tenyleg nincs min aggodnod :)
2017. szept. 3. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi még egyszer, mindenkinek ment a zöld kéz. :)
2017. szept. 3. 10:30
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Velem is ez van...:(

Két lánnyal beszéltem az osztályban(4-en voltunk). Az egyikkel már régóta beszélgettünk, előtte találkoztunk is. Ma viszont sokat kérdezgettem egy órán, mert én nem tudtam az adott feladatot, amit ő jól. Szóval már nem is akar velem beszélni.

A másik lány, akivel jobban kijöttem, ő pedig átment egy másik iskolába.

Szóval senkivel sem beszéltem rajtuk kívül és már ők sincsenek.

Én is már azon gondolkodom, hogy rossz döntést hoztam, viszont az iskola nagyon jó papírokat ad, így nem hagyom ott.

Kétségbe vagyok esve itt a második nap előtt...xd

Száz szónak is egy a vége: nem vagy egyedül! :))

2017. szept. 4. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 best123 válasza:
Tudok neked segíteni írj rám a ,,Privát Cseten"
dec. 29. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!