Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet elfelejteni...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan lehet elfelejteni valakit? Lehetséges egyáltalán?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy millió ilyen kérdés volt már, de lassan a végső kétségbeesés határán vagyok. Már azon is elgondolkoztam, hogy talán pszichológushoz kéne mennem. A lényeg, hogy egy srácról van szó, ő volt számomra az első szerelem. Annyi, de annyi rosszat tett velem, hogy egy kisregény lenne, mire mindet leírnám, a lényeg, hogy kihasznált, érzelmileg zsarolt folyamatosan. Már nyár eleje óta nem beszéltünk, és tudom, hogy nem érdemelt meg, meg majd jön valaki, aki tényleg szeretni fog, de egyszerűen nem tudom elfelejteni, egy csomót sírok miatta és nem tudom, miért. Azt hittem, idővel minden jobb lesz, de sajnos nem ez a helyzet. Pedig tényleg annyi sérelmet okozott, hogy hagynom kéne a francba. El lehet felejteni valakit, akihez ennyire kötődöm? Mert semmi sem segít. 19/L

2017. okt. 23. 22:00
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen el lehet felejteni. Emberektől függően más, van akinek idő kell, van akinek idő, és más elfoglaltság, esetleg egy másik, hasonló erősségű vonzalom. A lényege a felejtésnek épp az, hogy ne gondolj rá... Ha arra gondolsz, hogy el akarod felejteni, akkor nem fogod, mert rá gondolsz, akaratod ellenére is. Ha van olyan srác, akiben megbízol, próbálj meg beszélni vele először, aztán idővel nyitni a világ fele. A pszichológustól meg nem kell félni, nem harap :D Én is voltam (szorongás, testi tünetekkel), és nagyon sokat segített abban, amiről már eddig is tudtam, csak nem tudtam magam túltenni rajta, csak kellett a löket... neked is kéne a löket, és habár tényleg nem elsődlegesen a pszichológusnál kéne ezt keresni, ha nem tudsz nyitni más felé. akkor bizony el kell menni egyhez :) Hajrá, ismerkedj, attól jobb lehet (ha meg nem lesz, akkor mehetsz pszichológushoz, ha nem jössz rá magadtól hogy mitől lenne jobb. Sok mindenre jó az önismeret :D )
2017. okt. 23. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Jah ha esetleg enélkül nem lenne teljes az irományom (#1)

18/F

2017. okt. 23. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2017. okt. 23. 22:12
 4/5 anonim ***** válasza:
Igazán szívesen! Ha esetleg valami felmerülne benned, nyugodtan írj privátot. Lehet nem válaszolok rögtön, de fogok, hátha egy kis jóságot tudok vinni még az életedbe :)
2017. okt. 23. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Én is hasonló cipőben jártam néhány hónapja. Februárban kidobott a volt barátnőm, máig ismeretlen okból. Csak négy hónapig voltunk együtt, de ő volt az első, akibe szerelmes voltam, pedig előtte volt egy pár barátnőm már. Pár hónapig nagyon rossz volt, szinte mindennap sírtam, depressziós lettem. Ez kihatott az egyetemi tanulmányaimra és a sportkarrieremre is. Folyton csak rá gondoltam. Próbáltam kiverni a fejemből, ez általában akkor sikerült, amikor elmentem edzésre, tanultam vagy amikor találkoztam a barátaimmal. A legfontosabb az, hogy ne legyél sokat egyedül a gondolataiddal. De persze arra is szükség van. Semmiképp sem okold magad, egy kapcsolat csak akkor mehet tönkre, ha mindkét fél hibás. És a végére egy klasszikus mondás (amit én sem hittem el, amikor rossz passzban voltam): az idő minden sebet begyógyít. Hidd el, el fogod felejteni! Sok erőt és kitartást! :)

20/F

2017. okt. 24. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!