Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehet kezelni egy lány...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy lehet kezelni egy lány önbizalomhiányát?

Figyelt kérdés

Nem írom le az egész sztorit mert az úgy hosszú lenne.

Szóval van egy lány, aki tudja hogy bele vagyok zúgva. 2 hónapja szakított az exével, aki nagyon rosszul bánt vele. A srác gyakorlatilag piszkálta mindenért, amiről ő nem tehet. Olyanokat mondott neki, hogy az exe ebben és abban jobb volt nála. Pl. a szexben, de piszkálta a melle és a kinézete miatt is. És ez még csak a jéghegy csúcsa.

De visszatérve a lányra:

Ő egy picikét fura személyiség nekem. Sose akart megnyílni senkinek, ahogyan nekem se anno. Félt hogy kihasználják, átverik. Tudom róla hogy nem elégedett magával, és nem tudja elképzelni hogy egy olyan csontkollekciót, olyan kis mellekkel, lapos fenékkel, és buta aggyal hogy képes szeretni bárki is. (ez ő maga mondta)

Aztán jött ez a srác. Küzdött érte, és a lány két hónap után beadta a derekát. Elhitte hogy ez a srác tényleg szereti, és megnyílt neki. Együtt voltak másfél évig.

De ez a másfél év mint kiderült nem csak a környező embereknek volt rossz, hanem a lánynak is. A kapcsolat eleje még úgy is ment mint ahogyan kellett neki, de utána csak a lány miatt ment tovább. Hitt abban hogy a srác megváltozik, majd egy éven keresztül. De nem tette, és végül egyszerűen kiábrándult a fiúból.

Éééés itt jövök én. Régen nagyon jóba voltunk, de ez a srác szépen elkúrta a lány addigi kapcsolatait (mind barátit, mind szülőit). Most hogy külön vannak egyből jobb a helyzet vele kapcsolatban. Igaz a szüleivel való kapcsolatán nem lehet sokat javítani, se a régi barátaival, de én szerencsés voltam ilyen szempontból. Velem csak úgy "eltűnt" a kapcsolata, viszont nem romlott meg igazán.

Az egyetlen probléma az, hogy eszméletlenül alábecsüli magát, és olyan mint egy zárt pisztácia. Ha egyszer feltöröd, a belső is összetörik. De én nem akarom őt összetörni. Én tényleg szeretem őt, és tényleg megadnám - legalábbis próbálnám - megadni amire vágyik. De ő egyszerűen nem enged. Nem hiszi el, hogy én szeretem őt. És mindig az exével vág vissza. Hogy neki megmutatta a világát, bízott benne és mégis...


Nem igazán tudom hogy miként kellene viselkednem vele. Amikor van lehetőségem odaszúrok olyan megjegyzéseket ami fényezné őt, próbálom bátorítani amikor bizonytalan, de ezt nem annak veszi, mint aminek én szánom. Néha még meg is sértődik.


[Jézusom, ez még így is hosszú lett, bocsi :D]



2017. dec. 31. 19:54
 1/8 TR75 ***** válasza:

Nem tudsz mit csinálni, itt nagyon sok kitartásra van szükség. És ebben az is benne van, hogy esetleg évek alatt jutsz csak valamire, de az is lehet, hogy soha. Két lépés előre, egy hátra, vagy inkább 3 lépés előre és 2 hátra (az arányokat tekintve).

Szerintem talán akkor lehetne esélyed, ha most "nem csapnál le rá". Hanem egyszerűen csak "lógnál vele", meghallgatnád, amikor erre van igénye, háttérbe vonulnál, amikor erre lenne szüksége.

Nyilván kicsinálta az a csávó, szóval ennek a keserű tapasztalatnak a megemésztéséhez idő kell.

Ne siettesd. Az apró megjegyzéseket szerintem továbbra is odaszúrhatod, ha nagyon ellenkezne vagy nem tetszene neki, akkor legfeljebb egyszer komolyan elmondanád neki, hogy hogy látod ezt a dolgot, és inkább gondolkodjon el ezen, mint hogy visszakézből elveti.

2017. dec. 31. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

#1 Köszi a válaszod. :)

Tudom jól hogy időre van szüksége, ezt már megbeszéltük. Nem is kértem hogy egyből vesse ide magát. Sőt.

Az utolsó mondatodat nem igazán értem. Beszéltem a lánnyal arról hogy szerintem milyen volt a másik sráccal a kapcsolata, hogy a srác miket csinált a tudta nélkül. (mert én is tudtam dolgokról) Ő ezen meglepődött, mert így elég durva dolgok is előkerültek.

Arról is beszéltem vele hogy én mit gondolok róla, illetve hogy ha ilyen marad sehova nem jut. De nem igazán gondolt bele, csak nyugtázta.

2017. dec. 31. 22:05
 3/8 TR75 ***** válasza:

Lehet az is, hogy most még nem kész arra, hogy a szemébe mondd az igazságot. Az embereknek mindig idő kell arra, hogy az igazsággal szembenézzenek, és a saját szerepüket és másokét is tisztá(bba)n lássák egy adott szituációban. Erre az időre rá kell érezni, ha korán mondod neki, hogy mit gondolsz, vagy nem fogja megérteni, vagy pont ellenérzéseket gerjesztesz benne. Ez ilyen.

Aztán persze van olyan is, hogy valaki sosem jut belátásra, az ilyen emberek mindig fejjel mennek a falnak, mindig ugyanazt a hibát követik el, és sosem tanulnak belőle.

És aztán az is lehet, hogy egyszerűen neked kell feladnod azt az álmot, hogy belőletek bármikor is lehet egy pár.

2017. dec. 31. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Szerintem tisztában van ezekkel a dolgokkal. Jól látja mások, és a saját helyzetét is... pont ezért nem értem hogy miért nem szakított a sráccal ennyi ideig. :/

A reménykedés erre nem jó kifogás...


Az utolsó mondatodra reagálva: Lehet, bár kilencedikben volt egy kis visszhangja annak h mi jóba vagyunk. Elvileg szerelmes volt belém. Legalábbis az akkori legjobb barátnője ezt állította... többször is. Sőt amikor összejöttek, ez a lány elég erősen célzott arra hogy ha valamit teszek akkor azt gyorsan tegyem, különben késő bánat.

De akkor még nem is gondoltam ebbe az egészbe bele.

Mostanság sokkal jobban kijövünk mint anno, ráadásul ha el akart volna utasítani, már megtehette volna. Azt meg nem hiszem hogy csak játszadozik velem, észrevenném. És akkor nem árulna el olyan dolgokat, amiket elárul.

2017. dec. 31. 23:22
 5/8 anonim ***** válasza:
nagyon tiszteletreméltó fiú vagy! kitartás biztos kell hozzá, de szerintem menni fog. talán ne beszélgessetek a régi kapcsolatárol, vagy nagyon személyes témákrol se (egyenlőre) egyszerűen csak poénkodjatok, barátkozzatok, előbb-utóbb meg fog nyílni. nekem pl a legjobb barátomnak meghalt az anyukája és nem faggattam arról hogy mit érez stb.. és egyszre csak random elkezdett beszélni az érzéseiről. remélem érthető az összefüggés. 14/L
2018. jan. 2. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

#5 Régen sokkal őszintébb volt velem. Órákig beszéltünk, és szinte mindent elárult. (nyilván, mert friendzone :D) Akkor fontos voltam neki.

Most pedig, bár tényleg jobban kijövünk egymással (nem veszekedünk annyit mint régen), de általa ez a "bizalom" kissé rideg. Sokszor piszkál azzal hogy majd én jól kibeszélem őt amikor nem tud róla. De megmondtam neki, hogy nekem fontosabb ez a kapcsolat, minthogy egy szimpla havernak kibeszélném a dolgait. Viszont van jó pár olyan dolog, amit anno nagyon nem akart elárulni, most viszont megtette. Kissé meg is lepett, mert nem vártam tőle ilyen együttműködést.


A bókot meg köszönöm szépen, jólesett. :)

2018. jan. 2. 16:06
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem lenne jó, ha leülnél vele beszélgetni erről? És elmondani neki, hogy te nagyon szereted, és hogy te nem olyan vagy mint az exe, és hogy szép.

Bocsánat, hogy ezzel az elcseszett durva példával jövök de vegyünk egy embert, X-et, aki gyűlöli, és önbántalmazza magát. Y, Z, W a barátai, O P Q a haverjai sokszor mondják neki, hogy szép, kedves, s a többi. De ő ezt csak blablának veszi, úgy érzi egyáltalán nem őszinte. Mert lehet úgy mondani valakinek, hogy "szeretlek", hogy nincs mögötte semmi érzelem. És X csak arra vágyik, hogy valaki leüljön vele beszélgetni, és elmondaná neki mennyire fontos, annak az embernek, és megölwlgetné vagy valami.

Remélen érthető.

Sok sok sikert kívánok, hogy ha igazán szereted, hogy ne veszítsd el azt a lányt. :))))

2018. jan. 2. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
#7 Beszélgetni beszélgetünk erről, meg még jó sok dologról. Leginkább a személyes találkozással van probléma. Suliban még csak-csak mert osztálytársak vagyunk, de azon kívül ritkán. Én pedig sajnos nem vagyok a szavak embere, a tetteké meg főleg. :/
2018. jan. 4. 13:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!