Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan mutassam be a barátomat...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan mutassam be a barátomat a szüleimnek, ha ők ellenzik a kapcsolatunkat? *többi lent

Figyelt kérdés

Első éves gimnazista és kollégista vagyok, ebből kifolyólag nem találkozok napi rendszerességgel a szüleimmel.

A barátommal nyár végén jöttünk össze hajnali órákban és azóta konkrét bemutatkozás még nem volt. Anyum aznap reggel megtudta, hogy mi történt és már akkor is ellenezte, mivel a fiú családi háttere nem épp makulátlan, de kívülről meg főleg, hisz rengeteg pletyka kering róluk (aminek persze fele se igaz, de a szüleim hisznek ezeknek). Az első hozzászólása az volt, hogy miért nem egy másik sráccal vagyok együtt, akit szintén ismerek (őt viszont nem szeretem...).

Megbeszéltük, hogy apámnak nem szólunk egy ideig, de mégis megtudta pletykákból az egészet. Arra számítottam, hogy nagyon kiakad,de végül csak megvető pillantásokat kaptam, de már megszoktam azokat. Idővel beletörődtek,de mái napig nem akarják látni. Megtiltották, hogy elmondjam a mamámnak és valahányszor valami rosszul sikerül a fiúmat hibáztatják. Próbáltam anyám lelkére beszélni, kisebn-nagyobb sikerrel, de még semmire sem jutottam.

Attól félek, hogy a találkozás nagyon rosszul fog sikerülni és veszekedni fognak. Szerintetek mennyi az esély arra, hogy meglássák bennünk a reményt és békén hagynak minket? Vagy ne talán megszeretik?

Mert amúgy a fiú nagyon rendes és segítőkész. Mindig ott van, ahol kell. Persze elég lobbanékony lenni néha. Próbál higgadt maradni és eddig a környezetemben mindig sikerült lenyugodnia. A szüleimmel biztosan nem veszekedne, alapvetően nem problémás, de nem hagyja, hogy eltiporják. Én meg attól fêlek, hogy a szüleim próbálkozni fognak vele.

Szóval.. Szerintetek szimplán vigyem haza (előre bejelentve), mintha nem ismernék? Vagy hogyan?



2018. dec. 2. 14:08
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem mondd el, hogy kiről lenne szó és kérd meg őket, hogy mindenféle előítélettől tekintsenek el, mivel a pletykák nagyrésze nem igaz és valóban jó benyomást szeretne kelteni
2018. dec. 2. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én eleve nem értem, minek bemutatni ilyen szituban. Mondjuk nekem könnyű volt, mert anyámról tudtam, hogy élből be se engedné, így eleve nem mutattam be őket egymásnak soha, 10 év s az összeköltözésünk után sem. Ha született volna gyermekünk, akkor utána gondolom, megtörtént volna a dolog.
2018. dec. 2. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Igazság szerint nagyon keveset tudunk együtt lenni és akkor is az otthonainktól távol, kint, és már kezd nagyon hideg lenni, így jobb lenne, ha itt nálunk tudnánk legalább lenni. Nem is egész napokat szeretnék, hanem egy pár órát. Hozzájuk meg nem engednek a szüleim, pedig már többször is lett volna rá lehetőség. De a szüleimnek akkor se tudnék hazudni, hogy pl megyek barátnőmékhez vagy csak ki a parkba megyünk. Egy megtudák
2018. dec. 2. 14:40
 4/6 A kérdező kommentje:
*Egy: megtudnák, kettő: nem tudok hazudni a szüleimnek.
2018. dec. 2. 14:41
 5/6 anonim ***** válasza:

Ki a fárasznak kéne egy lobbanékony (viselkedés zavaros - jó esélyel agressziv ) fiú?


Szakits vele és úgy minden gondod megoldódik .

2018. dec. 2. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 -remete- ***** válasza:
Szerintem ha a lányom lennél egy tanácsom lenne a srácnak. Ha le romlik a tanulmányi átlagod illetve nem támogat téged abban, hogy boldog légy. Nagyon csúnyán elbánok vele. Neked meg egy tanácsom lenne, ne rövid távon gondolkozz hanem úgy ha gyerekeitek lesznek tud e segíteni? Melletted lesz-e akkor is amikor már nem vagy egy ékszer.
2018. dec. 4. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!