Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Párkapcsolatok » Mit tegyek ha az élettàrsam...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek ha az élettàrsam érzelmileg labilis?

Figyelt kérdés
A baràtnőmmel élek lassan 2 éve és sajnos ez idő alatt rà kellett ébrednem, hogy érzelmileg labilis, gyenge lelkű, hisztérikus és tàrsasàg kerülő. Első az életembe akivel ilyen komoly a dolog, de egyre tovább annàl rosszabb a helyzet. Oktalan dühkitörések apró hibàzàs és azonnali csapkodàs olykor-olykor sírás követi. Szeretem, de elviselni is nehéz ezt napi 12 óra munka mellett. Nem tudom mit kezdjek vele. Beszélni nehezen beszél róla, de felismeri a problémát csak szimplán nem tesz ellene semmit se. Ha elhagyom akkor én leszek a gyenge aki nem tartott ki mellette, de ha vele maradok akkor én szívom meg idegileg. Van, volt valaki ilyen jellegű helyzetben? Mi ilyenkor a helyes lépés? Tanàcstalan vagyok...

2019. nov. 10. 11:17
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Tanácsosabb lenne ezt kiírni a felnőtt párkapcsolatok kategóriába.
2019. nov. 10. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm vàlaszod. Sajnos ezt utólagosan màr nem tudom módosítani. Sajnos elnéztem a besorolást.
2019. nov. 10. 11:29
 3/5 anonim ***** válasza:

2 dolog lehetséges: vagy kitartasz mellette, és megpróbálod valahogyan rávenni arra, hogy kérjen segítséget.

Vagy elhagyod őt.

A lényeg az hogy nem mehet ez így tovább. Szereted, ezt megértem, de ha beismeri a problémáit segítséget kellene kérnie, nem pedig elvárni a másiktól hogy ezt a viselkedését tolerálja.

2019. nov. 10. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Hány évesek vagytok?


Ha szereted, es vele maradnál, akkor szerintem próbálj vele óvatosan beszélgetni erről. Hogy nagyon kimerít téged ez a betegsége, és szeretnéd ha ő jobban lenne. Ajánld fel hogy elkíséred pszichiáterhez.

Nagyon nehéz ezzel egyedül megküzdeni, ha nincs aki támogat. (az ő oldaláról nézve)

Biztosan nehéz lesz még egy ideig, de ha rendszeresen eljár orvoshoz esetleg kap gyógyszert is akkor javulhat a helyzet és teljesen normális életet élhettek együtt és csak ritkán fog már előfordulni roszabb nap.

Ha folyamatosan elutasítja a segítségedet akkor mondhatod neki, hogy "figyelj nagyon szeretlek, de engem is megterhel ez a gondod, és szeretnék segíteni. De ha nem segítesz te is azzal hogy próbálsz jobban lenni akkor nem maradhatunk együtt, mert nekem ez így túl sok. Szóval hadd vigyelek el pszichiáterhez vagy pszichológushoz, aki tudna neked segíteni"


Kitartást!

2019. nov. 10. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Megprobálok segíteni neki,hogy jobb legyen köztünk a kapcsolatot.
2019. nov. 11. 08:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!