Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Párkapcsolatok » Baj, ha megint elfelejtette a...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Baj, ha megint elfelejtette a szülinapomat?

Figyelt kérdés
A párommal kb. 2 éve vagyunk együtt és tavaly is, és idén is elfelejtette a szülinapomat. Ez eléggé fura, mert egymás utáni napon van nekünk, és én az övét tavaly sem, idén sem felejtettem el. Tegnap előtt volt a szülinapom, és próbáltam apránként "utalni rá", de nem vette a lapot. Nagyon rosszul esett, és nem tudom, miért nem fontos ez neki.

2020. márc. 5. 23:25
 1/9 A kérdező kommentje:
A lényeget viszont lehagytam: Ezzel kapcsolatban kellene beszélnem vele, vagy csak hagyjam? Vagy ez egy jel, hogy esetleg nem vagyok olyan fontos neki?
2020. márc. 5. 23:29
 2/9 anonim ***** válasza:
74%

Nekem van ilyen bajom, hogy dátumokat vagy fontosabb számadatokat szinte képtelen vagyok megjegyezni, csak ha rendszeresen szembe jön velem, sokat (de tényleg rengeteget) tanulom. Töriből ezért is voltak gondjaim, ha esetleg meg is tanultam pár dátumot valamilyen csoda folytán akkor meg nem igazán tudtam hova tartozik, mert kevertem őket. Mondjuk a memóriám meg eléggé jó, de pont nem ebben nyílvánul meg.

Mire a saját szülinapom megjegyeztem, hogy mikor van elég szégyen de 18 voltam (bár nem is igazán foglalkoztatott a dolog).

Szóval én szólni szoktam, hogy az ilyeneket nézzék el nekem, de azért mivel tudom hogy ezzel baj lesz írom naptárba, meg próbálom megtanulni. De ha egymást követő nap van a szülinapotok akkor eszébe kellene, hogy jusson, még ha olyan is ilyen téren mint én, mert ehhez csak egy tény szerű adatot kell megjegyezni még csak nem is dátumot.

Meg már nem azért, de gondolom van facebook is, ahol esetleg téged is köszöntöttek fel, ha másnem rokonok akik jelzés nélkül is tudják a napot.

2020. márc. 5. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is el szoktam felejteni a dátumokat


De erre való a naptár

2020. márc. 6. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is elszoktam, nyugi :)

Én elég sok dátudom tudok, háborúk, világ események, stb.

Viszont szülinapot csak kettőt, öreganyám és nővérem dátumát :)

Anyámét se tudom.

És ilyen nő nap meg társai, hát én ezeket is elfelejtem :D

Szóval ne aggódj, ettől függetlenül szeretem a barátnőm.

Igyekszem amennyire tudok :)

De nekem a dátumok az ünnepek se annyira fontosak :)

2020. márc. 6. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
82%

háááááááát, azért csak a párodról van szó. Jövőre ne köszöntsd fel, mondván,hogy elfelejtetted. Jó,ez elég gyerekes. Én megemlíteném neki, hogy hallo, elmegyünk vacsizni szülinapom alkalmából? Vagy,hogy ma este elmegyek a csajokkal megünnepelni a szülinapom.

Érezze a törődést.

Amúgy meg ha esetleg feledékeny, használja a naptárat.

2020. márc. 6. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
83%

Hát, lehet, hogy ez tinik között másképp megy, de szerintem ha érett embernek tartod magatokat, akkor beszélgess el vele erről. Mondd el, hogy neked fontos a szülinapod, és elszomorít, hogy nem köszöntött fel. De szeretnéd megtudni, hogy mi volt az oka, mert az nagyon nem mindegy.


Az én férjemnek komoly lelki stressz minden ünnep és ajándékozás, mert gyerekkorában folyamatosan azt hallgatta a szüleitől, hogy ez milyen nehéz (ajándékot választani), milyen hülyeség, bárcsak ne lenne stb.. Ez nagyon beleivódott, és ahányszor az ajándékozásra gondol, elfogja a gyomorgörcs. A vágott virággal meg lelkiismereti problémái vannak. De találtunk megoldást, mivel ősszel van a szülinapom, árvácskapalántát szokott hozni.

2020. márc. 6. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Baj bizony. Csak egy ingyenlyuk vagy neki, ingyen főzőkanál, vagy egy dekoratív emberke az oldaláén, nem társ. Dobd ki, de azonnal, és még időben keress helyette mást, aki valóban szeret téged.
2020. márc. 6. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 October15 ***** válasza:
75%

Én is nehezen jegyzem meg a dátumokat / nem reaálizálom, hogy éppen milyen nap van. :D Effektíve volt már, hogy délután esett le, hogy amúgy szülinapom van. :D


Ettől eltekintve azt azért nehéz elképzelni, hogy azt elfelejteném, hogy a barátnőmnek és nekem pont egymás után van szülinapunk, ez azért elég nagy véletlen ahhoz, hogy megragadjon.

De ha ezt a véletlent nem nézzük szerintem nem feltétlenül jelent bármit is. Volt már olyan barátnőm akinek a szülinapját az istenért se tudtam megjegyezni pedig 2,5 évig voltunk együtt és nyilván fel sem merült, hogy ne lenne fontos.


Beszélj a fiúddal, hogy konkrétan ő miért nem köszöntött fel azt ő tudja. Én pl amúgy nem szeretem a felköszöntenek mert marhára nem tartom fontosnak a szülinapomat, úgy általában a szülinapokat sem de nyilván ha az adott ember fontos akkor megeröltetem magam. :D

2020. márc. 6. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Hát, ha még szereted őt, csak feledékeny, és szeretnél vele maradni, akkor legközelebb ne csak utalj , hanem 2-3 nappal előrébb konkrétan kérdezz rá, h ugye tudod milyen nap lesz holnap. És ha nem tudja, mondod, hogy a szülinapod. Mert legalább annyit szerintem tudnia kéne mondani, hogy "boldog szülinapot", de akkor magától aznap jusson eszébe, tehát pár nappal előtte emlékeztesd rá.
2020. márc. 26. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!