Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Párkapcsolatok » Mit kezdjek ezzel a helyzettel?

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit kezdjek ezzel a helyzettel?

Figyelt kérdés

Barátommal 5 hónapja vagyunk együtt, ő 21 éves én 17.

Nagyon jónak érzem a kapcsolatunkat, szeretjük egymást, nincs köztünk sok nézeteltérés. Viszont múltkor beszélgettünk, és mesélt az egyik volt barátnőjéről. Nekem ő az első kapcsolatom, n neki nem, volt pár barátnője előttem, de ebből kettő volt komoly. Na, az egyik komolyabbról mesélt. És nem tudom hova rakni, amit mondott. Mondta, hogy bánja azt, ahogy elváltak, mert nem volt szép az egész, és hogy mennyi hülyeséget csinált, ezeket még mindig nagyon bánja. És hogy a lány igazi lelki társa volt, olyan, ami egyszer van az embernek az életében.

Egyébként is rettentő önbizalomhiányos vagyok és mit ne mondjak, az utóbbi kijelentése nem segített sokat. Az elejét megértem, hogy még mindig bánja, teljesen természetes. Ezt sem volt könnyű az elején befogadnom, de ma már azzal a részével tényleg nincs problémám. De az a lelkitársas dolog rosszul esett, nagyon elbizonytalanodtam magamban. De közben meg a tény hpgy elmondta, azt bizonyítja számomra, hogy megbízott bennem, hogy ezeket elmondja nekem, mert egyébként nem nagyon szokott róla másoknak beszélni. Nem vagyok egy féltékeny típus, de most nem tudom mi tévő legyek, hogy mit jelenthet ez az egész. Illetve hogy jelenteni fog-e ez a későbbieken valamilyen problémát. Segítsetek kérlek, ti mit csinálnátok a helyemben? hagyjam az egészet, jobb ha fel sem hozom? Vagy beszéljek vele róla? de az meg előrevinne valahová?

Előre is köszönöm!



2020. ápr. 28. 12:30
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem magadban kéne elbizonytalanodni, hanem benne. Nem veled van a gond, hanem azzal aki még mindig az exét ajnározza, egyedüli örök lelki társának nevezve az új barátnője előtt.


Hagyjuk ezt a megbízik benned hülyeséget. Ha azt mondom jó hogy vagy, de az exem milliószor jobb volt nálad és soha nem érhetsz fel hozzá, akkor is úgy reagálod le hogy megbízok benned? Vagy inkább úgy hogy nem értékellek és nem tisztellek? Mert inkább utóbbiról van szó.


Te tudod mit szeretnél, akarsz-e olyannal lenni aki a szemedbe mondta hogy kihez nem érhetsz fel soha és még mindig az az egyik legnagyobb szomorúsága hogy vége lett vele a kapcsolatának. Mindezt pedig nem azért tette mert ne lennél elég jó, hanem mert még nem lépett túl rajta (mindegy hány év telik el a szakítás óta, ha valaki nem akar továbblépni, akkor 30 év után se fog).

2020. ápr. 28. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is ebben a helyzetben vagyok. Mármint abban a részében hogy önbizalom hiányos vagyok, és nekem is a barátom az első, neki pedig nem én.

Csak nálunk, nála inkább az volt hogy a lány teherbe esett és ettől valahogy kevesebbnek érzem magam, és néha úgy érzem engem nem is tekint olyan jónak.

De az ilyenek az érzések, nem hiszem hogy valamit lehet vele tenni.

Bár a te helyzeted annyiból rosszabb hogy konkrétan kijelentette hogy neki ő volt a lelki társa, te pedig nem mert ugye egy lehet az életben. Szeret igazán?

2020. ápr. 28. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Kedves első, teljesen igazad van. Viszont ez a téma egyetlen egyszer jött fel a kapcsolatunkban, egyébként folyton azt érezteti, meg mondja is, hogy egyik volt barátnője sem ér fel hozzám. És látom hogy komolyan gondolja, amikor mondja, a tettei is őszinték. Pontosan ezért nem tudom hová tenni a helyzetet.
2020. ápr. 28. 13:27
 4/7 anonim ***** válasza:
Mégsem annyira őszinték a tettei. Te csak egy pótlék vagy. Ha nincs ló, jó a szamár is nem?
2020. ápr. 28. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Figyelj, megértem hogy szereted, első kapcsolat, az ember ilyenkor talán még ragaszkodóbb. De tegyük fel hogy szétmentek, lesz egy új fiú aki szeret és mindent megtenne érted, de te a szemébe mondod egy gyenge pillanatodban hogy az exed a lelki társad és nem ez a fiú. Még akkor is azt gondolod hogy megbízik benned? Lehet ez csak egyszeri, de lehet hogy mindig ezt gondolja, csak próbálja elnyomni, próbál élni úgy hogy őt hiányolja.

A férfiak hajlamosak ilyenre. És hogy mit tegyél, én is jártam hasonló cipőbe annyi kivételével hogy a fiú az exe nevén hívott, sokszor róla beszélt, hamar megelégeltem. Így most ezt tanácsolom neked is. Ülj le, beszélj vele, ha annyira a lelki társa az exe akkor menjen és sírjon utána, DE TE JOBBAT ÉRDEMELSZ! Ha viszont ezt abba hagyja mondjuk egy jó pár évig fel se hozzá akkor okésnak mondható a dolog. De semmiképp se hagyd annyiban. Becsüld magad annyira hogy nem egy szamár leszel neki, a ló hiánya miatt.

2020. ápr. 28. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
17 éves kislány, miért van együtt egy 21 éves férfival?
2020. ápr. 30. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Szia azt szeretném kérdezni hogy meddig voltak együtt azzal a lánnyal? Illetve mennyi idő telt el a szakítás óta?
2020. máj. 1. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!