Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Párkapcsolatok » Aki 19 évesen nem tud viselked...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Aki 19 évesen nem tud viselkedni, az már nem fog megváltozni?

Figyelt kérdés

Az a problémám, hogy nagyon szeretem a barátom, de gondjaim vannak a viselkedésével, főleg a modorával. Egyidősek vagyunk, és azt vettem észre, hogy társaságban nem igazán tud úgy viselkedni, mint mások, pontosabban a normális emberek.


Például reflexből van, hogy beszól akármi random dolgot másnak, nem bántásból, csak viccből. Mindenre van valami válasza, és az sokszor bántó tud lenni, még ha érződik is benne a humor. Van, aki fel tudja venni ezt a stílust, és sokan bírják, de például a barátnőim előtt mindig nekem kell magyarázkodnom. Alapvetően azért is szerettem bele, mert laza a stílusa, és meg tudja magát védeni, de úgy érzem, kezd sok lenni. Velem mindig kedves, imádjuk egymást, csak furának találom ezt a beszólogatást, bár egyértelműen a családjától tanulta, akik ugyanígy beszélnek egymással.


Hiányosságai is vannak illem terén, pontosabban sok "szabály" csak simán nem érdekli, például, hogy mikor kell kedvesnek lenni másokkal. Idegenekkel tud viselkedni, például rendesen köszön, szóval nem úgy kell elképzelni, mint egy ötévest, de számomra akkor is idegesítő néha a viselkedése. Ami a legjobban zavar, hogy nem tartja fontosnak a helyes öltözködést, simán eljön edzőcipőben is egy elegánsabb rendezvényre, ha például nincs dress code előírva.


Minden más része a kapcsolatunknak tökéletes, és igazából kiskorunk óta egyfajta lelki társak vagyunk. Többször már jeleztem neki, ha túl bunkó volt, de sosem akarom megbántani, túl erősen szólni. Alapvetően imádom a személyiségét, mert egy okos, érdeklődő, művelt srác, és egyáltalán nem akarom megváltoztatni "papucs" irányba, de ettől függetlenül néhány stílusjegye zavar. Nem tehet róla nagyrészt, mert simán nem tanítottak meg neki ilyesmiket a szülei, de én úgy gondolom, talán még nem késő változtatni.



2020. jún. 11. 13:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
75%
Lehet hogy meg tud még változni, de már biztos hogy nem lesz egyszerű. Sajnos 3-4-5 éves korig, ha nem tanítják meg viselkedni a gyereket, akkor onnan már nem nagyon van visszaút.
2020. jún. 11. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Én ismerek egy srácot, aki hasonló a barátodhoz. Az elmúlt 10 évben nem igazán változott a stílusa, ami nekem se jön be. Remélem, hogy a pasid tud majd változni, de a saját példa alapján nem hiszem.
2020. jún. 11. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!


Én egyébként úgy látom, pont a gyerekkori alapok vannak meg neki, és a későbbi "leckék" maradtak el. Rossz a baráti társasága is, akik negatív hatással vannak rá, de sajnos ad a véleményükre, mivel régebb óta jóban vannak.

2020. jún. 11. 14:00
 4/12 anonim ***** válasza:
66%
Pedig pont a gyermekkori alapok a meghatározóak. A rossz baráti társaság már csak rásegít.
2020. jún. 11. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Úgy értem, a gyerekkori alapok rendben vannak, inkább a többi nincsen.
2020. jún. 11. 14:02
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Itt különbséget kell tenni aközött, hogy elméletileg lehetséges-e, hogy megváltozzon, és aközött, hogy a gyakorlatban ez megtörténik-e.

Az első kérdésre egyértelmű igen a válasz, volt már ilyen a történelemben. Azonban az ilyesmihez vagy rengeteg idő, vagy valami olyan rendkívüli élmény kell, ami elmozdítja ebbe az irányba, esetleg mindkettő. Csak azért, mert te azt szeretnéd, egész biztosan nem fogja megváltoztatni a viselkedését, ha ebben bízol, rossz hírem van.

2020. jún. 11. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Nem is úgy gondoltam, hogy felsorolom neki mi a bajom, aztán másnapra megváltozik. Igazából ha ilyen ember lenne, nem is lennék vele együtt.


Részben éretlenségnek tudom be ezt a viselkedést, ami viszont még változhat. Egyébként nyitott a kritikára, csak én meg nem akarom ezt rázúdítani.

2020. jún. 11. 14:12
 8/12 anonim ***** válasza:

Ebben a korban nehéz megváltozni már de nem lehetetlen

Ülj le és beszéld meg vele ugyanazt amit ide szépen és érthetően leirtál

2020. jún. 11. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm a tippet!
2020. jún. 11. 14:21
 10/12 anonim ***** válasza:

Én alapvetően autista vagyok, sokszor én is fel szoktam venni ezt a "lazázós" stílust.


Nem, vagy nehezen tudom kezelni az érzéseimet, na meg nehezen tartom a számat.

Ez neveléstől függetlenül probléma nálam.

2020. jún. 12. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!