Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Párkapcsolatok » A barátnőm szülei erősen...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A barátnőm szülei erősen konzervatív, mélyen vallásos család. Az apja szeretné, ha újra elkezdenék templomba járni, amennyiben komolyan gondolom ezt a dolgot a lányával. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Évek óta vallásmentesen élem az életemet és nem tervezem ezt semmiért és senkiért feladni. Az apja alapvetően azt hiszi, hogy hívő vagyok, csak templomba nem járok már. Hogyan adjam a tudtára, hogy nem vagyok és nem is leszek vallásos anélkül, hogy magamra haragítanám?

#vallás #szülő #vallásos szülők
2020. júl. 12. 18:28
 1/10 anonim ***** válasza:
96%

Hogy az apja mit hisz, azon túl lehet lendülni, de a lányának sem gond hogy nem vagy vallásos? Remélem neki nem hazudtad az ellenkezőjét, nincs sok értelme folytatni ha neki nem jó ahogy élsz és nem vagy hívő. Egyszerű példaként ő mindenképp akar esküvőt, te nem, már dőlt az egész. Vagy ő nem akar szexet házasság előtt, te igen, megint vége. Ugye ha ő sincs melletted ebben a kérdésben, akkor el kell engedni.


Ha a lány melletted van, akkor a szüleinek megmondanám hogy tiszteletben tartom a vallásosságukat és ahogy ápolják azt, cserébe szeretném ha ők is így állnának hozzám. Te nem igényled a templomba járást/más nézeteid vannak, de nem ez határozza meg ki milyen ember. Kb. ennyi energiát fordítanék az egészre, ugyanis nem vele járok, hanem a lányával. Ha mindenképp jobb kapcsolatot akarsz velük, akkor a jövőben össze lehet hozni egy mélyebb beszélgetést kis filozofálgatással, ahol egymás világnézetét egy kicsit átrágjátok, tisztelettel véleményeket és gondolatokat cseréltek, de valószínűleg ez még nagyon korai.


Ha teljesen ellened vannak és visszatartják a barátnőd, akkor a lányon múlik mennyire folytatható ez a kapcsolat. Hiába szeretne veled lenni, ha nem mer a családdal szembeszállni, akkor megint oda érkezünk, hogy ezt nem lehet folytatni.

2020. júl. 12. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
88%
Nem beszélsz vele erről a témáról és punktum! Nem kötelezhet, nem manipulálhat, nem erőltetheti rád. Te életed, te választásod - ne hagyd magad. És a barátnőd se hagyja, hogy megtiltsák, kivel lehet együtt és kivel nem!
2020. júl. 12. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
A lány tud a hitemről és elmondtam neki, hogy az apja ezt nyugodtan elfelejtheti, de félek attól, hogy ő arra az álláspontra fog jutni, hogy vállaljam inkább be a misét azért, hogy ne legyen semmi konfliktus köztem és a családja között, miközben ezzel szembeköpném a saját hitemet. Az egészből egy váalasztás lett közte és a hitem között, amiben nem tudom, mennyire lesz megértő, ha "rosszul" döntök.
2020. júl. 12. 21:21
 4/10 anonim ***** válasza:
78%
hogyan akarsz a lánnyal közös életet tervezni, ha nem vagy vele egy platformon az alapoknál?
2020. júl. 12. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Menekulj.
2020. júl. 12. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
73%

Milyen debil válaszok

Én is vallásosan lettem nevelve, és járunk templomba

De hogy szex csak házasság után? Wtf??? Nem vagy lemaradva 1-2 évszázaddal?

Amúgy az apját szard le,úgyse tud manipulálni. Ha nem mész,berángat vagy mi? A lányt se tudja eltiltani előled ha tényleg szerelmesek vagytok

2020. júl. 12. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
A baj az, hogy nagyon szigorú szülők és nagyrészt így is titokban találkozunk. Ha a szüleinél valamivel (pl ezzel) elvágom magam, simán eltilthatnak egymástól.
2020. júl. 12. 23:54
 8/10 anonim ***** válasza:
85%
Ha a csaj hagyja, annyit is ér. :)
2020. júl. 13. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy meg igen

A szűlőknek NULLA beleszólása van. Akkor is ha kiskorú

2020. júl. 13. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

"A lány tud a hitemről és elmondtam neki, hogy az apja ezt nyugodtan elfelejtheti, de félek attól, hogy ő arra az álláspontra fog jutni, hogy vállaljam inkább be a misét azért, hogy ne legyen semmi konfliktus köztem és a családja között, miközben ezzel szembeköpném a saját hitemet. Az egészből egy váalasztás lett közte és a hitem között, amiben nem tudom, mennyire lesz megértő, ha "rosszul" döntök."


Ha a csaj nem szeretné megsérteni a szüleit, akkor neked sem szabad tönkretenni a lány és a szülei közötti kapcsolatot.

Beszéld meg a lánnyal, hogy nem szeretnél templomba járni. Ha ezt nem tudja elfogadni, dönthetsz hogy elhagyod-e a lányt vagy bevállalod a templomot.


Én el tudnám képzelni, hogy ha szeretek valakit bevállaljak pár templomot habár abszolút nem vagyok vallásos. De persze kinek mi a fontos.


Egyetértek, hogy apósnak 0 beleszólása van a te hitedbe. Abban is egyetértek hogy az apa és lánya külön lények ezért külön joguk van abban hinni amiben akarnak.

Abban viszont nem értek egyet, hogy ha a lány úgy dönt hogy mivel szereti a szüleit ezért igyekszik tőlük nem eltávolodni akkor le kell nézni.

Mi van ha eltávolodik a szüleitől de pár hét múlva ti is jól összevesztek ?


Ha valakit szeretsz nem akarod elszakítani azoktól akik szeretik őt.

2020. júl. 31. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!