Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Párkapcsolatok » Szakítani szeretnék a barátomm...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mineazon kérdése:

Szakítani szeretnék a barátommal, viszont most fog érettségizni, és nem szeretném ezzel terhelni, vagy elvonni a figyelmét a tanulástól. Várjak még ezzel, vagy most tegyem meg? [18/L]

Figyelt kérdés
Mindketten 18 évesek vagyunk annyi különbséggel, hogy én nem idén érettségizek, 11. osztályba járok. Másfél éve tart a kapcsolatunk, azonban úgy érzem, hogy kiszerettem belőle és kezdünk eltávolodni egymástól. Egy hónap van hátra, míg az írásbelik el nem kezdődnek és az időzítést nem kívánom elszúrni. Azt szeretném, hogy sikeresen fel tudjon készülni a vizsgákra a szakítás érzelmi terhe nélkül. Ennek ellenére azt sem érzem tisztességesnek, hogy egy boldogtalan kapcsolatban tartom, és az ebből fakadó gondterheltség lehet, hogy több kárt okoz. Mitévő legyek?

2021. ápr. 4. 10:23
 1/9 anonim ***** válasza:
29%
Hát ha annyira megromlott a viszonyotok, akkor szerintem szakíts. Az is felőrli, ha ilyen kapcsolatban van, és az is nagy gyomros lesz, ha kidobod. Egyébként ő hogy érez? Akarja a kapcsolatotokat egyáltalán?
2021. ápr. 4. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem semmiféleképpen ne most szakíts vele, elvonná a figyelmét és lehet rosszabbul teljesítene. Természetesen nem kell úgy viselkedned mintha minden oké lenne. Tartsd meg a távolságot, kerüld a konfliktust, de ha fontos neked támogasd, hogy jó eredményeket érjen el. Ha rákérdez, miért van ez köztetek mondd meg, hogy szerinted nem most van itt ennek az ideje, hogy erről beszéljetek. Egy barátnőm volt hasonló helyzetben a barátjával, azzal a különbséggel, hogy mindketten érettségiztek. Ők megbeszélték, hogy erre az időre hagyják egymást és ha minden lezajlott megbeszélik a dolgokat. Ez is lelki teher, de még mindig jobb(szerintem), mint egy szakítás utáni időszakot átélni. Ha viszont nem bírod már, akkor lehetőleg 1-2 napon belül tedd meg és ne halogasd, mert 1 hónap és érettségi, az első hetek, ha már ki is szerettetek egymásból nehezek, főleg, ha veled szakítanak. Én az előbbit választanám, mert akkor látszik, hogy fontos neked, hogy jól legyen a másik, csupán megszűnt köztetek a szerelem.
2021. ápr. 4. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Érettségi utn
2021. ápr. 4. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
82%

Hát nézd meg azt hogy te és ő hogyan lenne jobb? hogy örülne? vagy szabadabb lenne?

Az exem nekem érettségi előtt májusban szakított velem és őszintén? nem hatott meg ANNYIRA hogy ne tudjak leérettségizni hisz nincs köze a kettőnek egymáshoz. Az érettségi fontos, arra készülni kellett, tanulni.

Nem azt mondom hogy egy ideig nem viselt meg, de nem volt a fókuszomban.

Azt nézd meg hogy a barátodnak és neked hogyan lenne a jobb?

Most az hogy valaki "szakít" a másikkal nem a világvégét jelenti..mert mit jelent a szakítás? az hogy nem találkoztok többé DE ez nem jelenti azt hogy nem beszéltek meg érdeklődtök egymás felől..gondolom nem durván akarsz vele szakítani..szóval én nem mondom azt hogy szakíts vagy ne szakíts nézd meg azt hogy neki és neked hogy lenne a jobb..és nem kell neked szenvedni és eltűrni semmit azért hogy neki jobb legyen..ha erre kerül a sor és kényszerít akkor ő nem szeret téged vagy kedveli magát annyira hogy ezt tiszteletben tartsa. Nekem ez a véleményem, nem kell velem egyetérteni megvan a szabad választása neked is és neki is. :)

2021. ápr. 4. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
79%

Fiatalok vagytok, szerintem kár kerülgetni a forró kását, én a helyedben megmondanám neki...most akkor te szenvedsz ott mellette amíg a vizsgája nem sikerül? Ennek nem látom sok értelmét.


Szerintem nélküled is megtudja csinálni, ha már egyszer úgyis eltávolodtatok egymástól. Ezt leszámítva rendes dolog tőled, hogy erre is gondolsz a legtöbb p..ának nem ez lenne az első gondolata.

2021. ápr. 4. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
39%
Szerintem várd meg az érettségi utánt. Azután dicsérd meg, hogy:"nagyon ügyes vagy, biztos jól sikerült!" Ezután pedig kérd meg, hogy beszélgessetek egy fagyinál négy szem közt. Itt mondd el őszintén, hogy mit érzel, és szakítsatok. :)
2021. ápr. 4. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
35%
Ha eddig rendes volt a kapcsolat, akkor szerintem várd meg az érettségi végét. Addig meg fokozatosan távolodj pl lemondasz találkozókat, nem írsz olyan sokszor stb más dolgokkal foglalkozol.
2021. ápr. 4. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
79%

5-össel teljesen egyetértek. Neki abban semmi jó nem lesz, hogy lemondasz dolgokat vagy megjátszod magad, sőt, csak még nagyobb fájdalmat okozol. Már most is távolodtatok, értelmetlen húzni tovább.


Lehet vizsgája lesz, de ez nem egyenlő azzal, hogy életképtelen. Felfogja tudni dolgozni és a vizsgára is tud majd koncentrálni.

2021. ápr. 4. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
mi lett?
2021. máj. 31. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!