Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Érettségi után az egyik...

Érettségi után az egyik barátommal szeretnénk kimenni Németországba dolgozni. Az ő szülei kint élnek és ugye ott is dolgoznak. Az apukája azt mondta, hogy nyelvet is kéne tanulnunk. Szerintetek menne úgy, hogy mi mindig angolt tanultunk?

Figyelt kérdés
Gimnáziumban és általánosban is angolt tanultunk. Mennyire lenne nehéz nekünk a német?

2017. máj. 5. 13:08
 1/6 anonim ***** válasza:
Hogy kinek nehezebb, kinek könnyebb, az szubjektív meg függ az egyéntől is. Viszont ha ki akartok menni, akkor mindegy, ha nektek nehezebb is, valamilyen szinten MUSZÁJ megtanulni. (Az, hogy megtanulható, nem kérdés, de kitartás biztosan kell hozzá:))
2017. máj. 5. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Egyesek azt mondják, hogy aki angolos az nehezebben áll át a németre. Nos ebben lehet valami. Én angolt C1es szinten beszéltem, amikor belekezdtem a németbe. Eleinte nagy káosz volt a fejemben a kettő nyelvből. De a véleményem szerint, ha ez rendeződik, akkor sokkal gyorsabban tanulod a németet majd, mert rengetek hasonlóság van köztük.


A másik dolog meg az, hogy angollal semmit sem fogtok tudni kezdeni itt. Az is egy nagy marhaság, hogy az emberek beszélnek angolul. Inkább csak töri 1-2 ember az angolt, de ez mind. Lehet persze nagy városokban jobb a helyzet, de errefelé siralmas.

2017. máj. 6. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
ezt en is igazolni tudom. nekem is van olyan ismerosom, aki perfekt angol, de nemetul mar evek ota nem tud kommunikalni a koszonesen kivul
2017. máj. 6. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
De könnyebben menne a tanulás? Hisz rá lennék szorulva, hogy megértsem és hogy tudjak kommunikálni.
2017. máj. 7. 12:32
 5/6 anonim ***** válasza:
Szövegértés nem az erősséged.
2017. máj. 7. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Azért az angol tudás jelent némi MINIMÁLIS előnyt, elsősorban a sok hasonló szó és kifejezés miatt. Mindenesetre többet ér az angoltudás, mint ha nem lenne.


Arra valóban nem szabad számítani, hogy majd az angoltudással el tudtok helyezkedni dolgozni, vagy hogy megértetitek magatokat a mindennapokban.


Ha itt akartok élni, akkor bizony el kell kezdeni a nyelvet tanulni minél előbb. Fiatalon még gyorsabban megy a nyelvtanulás, ne járjatok úgy, mint azok, akik itt élnek negyven éve és még mindig csak makognak németül.

2017. máj. 7. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!