Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Párkapcsolatok » Miért van az, hogy a lányoknak...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért van az, hogy a lányoknak a domináns, durva, erőszakos fiúk kellenek, amikor általában pont az ilyenektől szenvednek is?

Figyelt kérdés

Az ilyen szub lányokat értem a legkevésbé... Persze ez egy kirívó véglet, csak én mondjuk undorítónak tartom annak a gondolatát, hogy így domináljak egy lányt.


Körülöttem sokan szenvednek még most is amiatt, hogy az apjuk verte a családot és folyton leuraló volt, lekicsinylő a nőkkel szemben stb. és traumaként élik ezt meg.


Ugyanakkor meg mégis olyan, mintha az ilyen hajlamú, erőszakosabb fiúk általában jobban vonzanák a nőket.

Izgalmasabbak? Vagy az a kihívás a vonzó, hogy meg kell szelidíteni őket?


egy unalmas 19 éves srác



2021. jún. 25. 21:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyen srácok nem dominánsak, pusztán agresszív férgek.

Én domináns vagyok, de ehhez nem kell az, hogy nőket vagy tőlem gyengébbeket verjek. Nem kell bizonygatnom semmit. Én olyan vagyok amilyen és kész.

Egy nőre se tudnék kezet emelni és nem is vagyok agresszív. Az meg hogy mi történik a hálószoba falain belül (vagy akár kívűl), az csak a kettőnk dolga.


Az ilyen "rosszfiúk" meg tényleg csak semmirekellő hulladékok, nem is értem őket sem, de azt sem hogy mit esznek rajtuk a lányok. Dominánsnak meg semmiképpen nem nevezném az olyat, aki attól férfi, hogy a gyengébbet veri.

2021. jún. 25. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
34%

Én domináns vagyok, erősen antiszoc (ASPD) jellemzőkkel. Sokat gondolkodtam ezen, lehet érdekes dolgokat olvasni ezekről. Én tudnék kezet emelni nőre, de nem teszem. Az agresszívek szerintem azért jönnek be a csajoknak, mert az a szeretetnyelvük, úgy érzik, bántást érdemelnek, s a másik akkor törődik velük, ha bántja őket. Hiszen, ha a másik olyan heves érzelmekkel reagál az ő viselkedésükre, valószínűleg nagy hatással van rájuk = a nők ebből érzik, hogy számítanak, hisz hatással vannak a partnerre. De csak a negatív érzelmekből ismerik ezt fel.


Ez egy apró része.

Másik, sok előny a domináns férfiakban, hogy szembe néznek önmagukkal, a partnerükkel, kimondják egyenesen azt ami van, rámutatnak arra, ha a nő olyat tesz, ami számukra nem szimpatikus. A nőnek nem a kényelem és nyugalom kell, ahol minden tette el van tűrve, mert belül bűnösnek, rossznak érzi magát. Sokkal jobban szeretik, ha ki van mondva, hogy valamit nem jól csináltak, és átmehetnek érzelmileg a fejlődési fázison, amiben bocsánatot kérnek, te megbocsátasz nekik, így feldolgozzák az érzelmeiket. Egy unalmas jófiú mindent megbocsát kérdés nélkül, ezért az érzelmeiket sem tudják vele feldolgozni.


Meg sok fiú azt hiszi, hogy amiért pl. hagyja a nőt éttermet választani, jót tesz neki. Amiért átadja a döntési lehetőséget sok dologban. A férfi ezzel szolgálni akar, de a nőknek a dolguk a szolgálás, ők akarnak követni, támogatni. A férfiak férfiként gondolkodnak, és azt hiszik arra van szükségük a nőknek, amit adnak, pedig arra FÉRFIAKNAK van szükségük.

2021. jún. 25. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Kedves második válaszoló! Ezeket egy tanulmányban, cikkben avagy könyvben olvastad? Szeretném azt gondolni, hogy te is csupán az ilyen típusú nők működését írod le, de valahogy nem úgy érzem. Ne érts félre, valójában nem értek a dologhoz és nem is akarok azzal dobálózni, hogy "jaj, ne általánosítsatok már", azonban remélem tisztában van vele mindenki, hogy nem minden nő igy működik. Sőt, véleményen szerint sokszor ennél egyszerűbb a dolog, a lányok nem feltétlen leuralásra vágynak, hanem sima, férfias, erős viselkedésre. Az agresszió nem az, ahogy előttem is írták. Kérdező, nem kell aggódnod, sok lány vágyik ám egy egyenrangú, szelíd emberre. Harmat fiatal vagy, kétlem, hogy akkora általánosságot tudnál képezni a tapasztalataidból.(Nem mintha én tudnék így 17 évesen.. :D) Mint furcsa, érthetetlen nő nemű lény írom neked, emberek vagyunk, mint ti. Ha van "unalmas" fiú, van "unalmas" lány is, csak rá kell találni. Sok sikert!
2021. jún. 25. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
75%

Azért tetszenek jobban ezek a srácok mert nehezen dontok jobban szeretem ha masok dontenek helyettem,zarkozott vagyok es igy nem kell beszelnem az erzeseimrol,a "jó srácok" mellett azt erzem hogy nem erdemlem meg oket es nem tudnanak megerteni,sokszor flegma vagyok es szarkasztikus es ezzel azt ereztetnem bennuk hogy elrontottak valamit vagy elkezdenenek aggodni vagy magukat hibaztatni.Nem tudok onmagam lenni mellettuk.

(Nem ertem miert kellett lepontozni a 2-est)

2021. jún. 26. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

2

Tényleg nagyon érdekes amit írtál. A túlzott agresszióval soha nem fogok egyet érteni (tudom, nem is ezt mondtad), de a motiváció, ami mögötte van, érthető...

3

Nagyon aranyos vagy. :) Köszönöm. Igazából az eddigi tapasztalataim szerint a lányok pont ezt mondják, amit te, aztán lelépnek valaki mással, akiről a fentebbiek jobban elmondhatóak.

De nem hibáztatom őket, talán csak simán ilyenek. Lehet, hogy nekem is van miben változnom. :D

Köszi az eddigi válaszokat.

2021. jún. 26. 07:28
 6/12 anonim ***** válasza:
82%

Én személy szerint elég félénk és határozatlan tudok lenni, ezért szeretem ha valaki van mellettem aki ennek pont az ellentéte és tud irányítani. Nyilván nem azt akarom, hogy pl üssön vágjon vagy lenézzen, sőt akkor azonnal vége lenne a kapcsolatnak.

Számomra nagyon elszomorító, ha valaki egy papucs és kb azért is ő kér bocsánatot amit én csináltam.

De az ilyen fiúkkal sincs semmi baj. A barátnőim többsége ilyenekkel van együtt. Mindenkinek más az ideálja ilyen téren is.

2021. jún. 26. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
75%
Full igaz amit a 6 os irt nem ertem miert kellett lepontozni
2021. jún. 27. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem nem a durvákért vannak oda, hanem a domináns fiúkért. Attól, hogy domináns, még nem azt jelenti, hogy tiszteletlen/bunkó is, viszont egy lányban meg van az az érzet, hogy a férfi “viselje a nadrágot” egy kapcsolatban, vagyis hogy ő irànyítson. Remélem senki nem érti szexista beszólásnak ezt, mert nem úgy értem. Anyámnak több kapcsolata is volt, amit kicsit gáznak érzek, de legalább volt lehetőségem megfigyelni, hogy anyám sokkal inkább vonzódott azokhoz a férfiakhoz, akik dominánsak volt, mint azokhoz, akik papucsként viselkedtek. Ismétlen nem vagyok szexista, csak szerintem egy domináns férfi sokkal vonzóbb a nők számára (ilyennek kell lennie a férfi természetnek).
2021. jún. 29. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Amit írtál köze nincs a domináns pasikhoz.
2021. jún. 29. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ugy tudom azert, mert a leuraló viselkedést ismerik es bár szenvednek tőle az a jól ismert biztonságos viselkedés velük szemben.
2021. jún. 29. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!