Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Párkapcsolatok » A párommal együtt vagyok...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A párommal együtt vagyok lassan 3 éve, és nem érti meg a problémám. Miért bántanak?

Figyelt kérdés

Kollégisták vagyunk és egy osztályba is járunk.

Kapcsolatunk igen zűrösen indult. Az osztályban 7en vagyunk lányok, abból 3an voltunk jóban, a többiek utáltak minket, mindenféle brutál pletykát találtak ki rólunk. Barátnőm pedig évek múltával átpártolt azokhoz a lányokhoz, akik ezelőtt csak rosszat okoztak nekünk, így összevesztem vele, és befejeztük a baráti kapcsolatot. Azóta elég durván kiközösítenek engem és a megmaradt barátnőmet és bántanak. Ezt mindig elmondom a barátomnak, aki engem is hibásnak állít be, ami rosszul esik. Az osztály nagy része most elment osztálykirandulásra (köztük a barátom és volt barátnőm is). Eléggé egyedül maradtam de az mellékes. Viszont a barátom igencsak elkezdett közeledni a csajhoz (vagy fordítva), pedig ő eddig utálta elvileg. Elmondása szerint piszkálja őt, huzogadja a haját. Meg az osztálycsoportban megjelölgeti, vicceskednek meg bevédi. Ez borzasztóan rosszul esik, hiszen eléggé nehéz időszakot élek meg, és egyáltalán nincs mellettem nem véd meg. Néha próbál segiteni de másik pillanatban pedig még engem is megszid. Egyszóval borzasztó érzés,hogy egy ilyen nehéz helyzetben egyedül maradtam.

Tudom gyerekesnek hangzik, de nekem fontos lenne, ha támogatna és engem védene.

Mi a véleményetek róla? Felejtsem el az egészet és nyeljem le azt hogy nem érdekli ez őt?



2021. szept. 9. 14:41
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a baratodat kellene elfelejtened. Teljesen elhanyagol teged szinte mar le mondott rolad ha tenyleg a volt baratnoddel kavargat. Tenyleg most kellene a leginkabb melletted lennie.
2021. szept. 9. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem az hogy kavargat. Csak bosszant,hogy aki most engem bánt, nincs velem és az "ellenségemmel" bratyizik.
2021. szept. 9. 16:58
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Pedig a pasid kuka, egyértelmű. Mondjuk pont nem amiatt, ami miatt kiutáltad a régi barátnődet is, azaz hogy olyannal haverkodik akivel ti rühellitek egymást. Az ő dolga kivel beszél és van - attól még nincs ellened, mert velük jóban van, semmi közöd kivel "bratyizik".


Az viszont biztos, hogy nem figyel rád és nem érdekli mi van veled, a csajjal meg úgy tűnik eléggé flörtölget.


Évek teltek el a pletykázások óta, legalábbis azt írod évek múltán csatlakozott a kiközösítőkhöz. Ha ennyire utálták hármótokat, akkor vele mitől lennének most jóban? Talán mert elkezdett nem köpdösni rájuk, hanem valószínűleg megunta az egészet és nyitott feléjük, értelmesen beszélt hozzájuk.


Valószínűleg ez lenne a megoldás itt is, normálisan megbeszélni hogy lépjetek túl ezen, ahelyett hogy menne az adok-kapok mindkét féltől.


A barátodnak amúgy nem tisztje védelmet nyújtani, nem testőr. Azzal beszél és haverkodik, van jóban és tölt időt akivel akar, még ha ti utáljátok is egymást. Ettől még nincs ellened (most más kérdés hogy ahogy írtam, tesz rád ezen túl is). Az nem az ő dolga, hanem a tiéd, te is aktív részese voltál hogy idáig fajult és a te dolgod rendezni is.

2021. szept. 9. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"Ha ennyire utálták hármótokat, akkor vele mitől lennének most jóban?"


Ezt a kiutált barátnődre írtam, csak lemaradt.

2021. szept. 9. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Hát. Kezdjük ott, hogy mikor 10.es voltam akkor kitalálták a volt barátnőmről, hogy egyszerre 5 fiúval kavar. Akkor melléálltam, ez miatt kitalálták rólam,hogy engem megujjazott a barátom órán. Most gondolhatod hogy mekkora téma volt az egész iskolában. Mindenki tudott róla. A csajtól 1 évre rá bocsánatot kértek, tőlem még azóta se. Mikor elkezdett feléjük nyitni a volt barátnőm, én le lettem szarva, és engem állított be hibásnak. Megmondtam, hogy én erre nem vagyok kíváncsi, és miatta nem fogok mégegyszer ilyenbe keveredni. Azóta teljesen átpártolt a jóakaróimhoz és azóta engem utálnak ki, és kezelnek úgy mintha leprás lennék és mintha én lennék a legrosszabb ember a világon. Az egyik díszpinty aki még 10.ben keltette a feszültséget, megkérdezte a barátom,hogy ugyan miért nem keres magának egy normális barátnőt. Szándékosan nekemjönnek a folyosón és társai. Egyszóval indokolatlanul vagyok bántva, ráadásul azok által akikkel össze se vesztem, csak 10.ben mikor túl élénkre fejlődött a fantáziájuk.

És ebben lenne szükségem, ezt túlélni. Mert az egész még csak most bontakozódik ki, és el sem mondhatom a barátomnak, hogy épp aznap mit tettek ellenem, mert nem akar róla hallani, és nem érti hogy miért veszem magamra.

2021. szept. 9. 17:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!