Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Párkapcsolatok » Hogyan lehet együtt penni egy...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan lehet együtt penni egy depressziós emberrel?

Figyelt kérdés
Összejöttem egy emberrel akit mindennél jobban szeretek de az utóbbi időben problémákba ütköztünk. A párom már kapcsolat eleje óta küzdött mentális problémákkal amik az iskola kezdetével rosszabbak lettek. Tejesen megértem milyen neki, hisz én is voltam hasonlóan szar helyzetbe. Eddigi tapasztalataimmal is mindig próbálok neki segíteni. Viszont ott van az, ha valaki depressziós az nem akar jobban lenni. Így hiába bármi ami teszek, hiába mondom neki mindig hogy próbáljon meg egy pszichologust, nem műkszik mert nem akar jobban lenni. Ezt is megértem, én se akartam régen. Viszont így fenn áll a szituáció, hogy segíteni nem tudok, csak nézem ahogy szenved. Mindig próbálok törődni vele és nagyon oda figyelni de nem tudom a saját életem navigálni és az övét is rendbe hozni. Szülei persze sz@rnak rá. Nem akarom elhagyni, hisz tényleg nagyon szeretem de kezdem azt érezni hogy nem bírom ezt az egészet. Nem mondhatom hogy “ hé beszéljünk már kevesebbet a problémáidról “ mert tudom teljesen össze törné. De akkor mit lehet tenni? Tanácstalan vagyok…

2023. szept. 28. 15:37
 1/1 anonim ***** válasza:
42%

Ezért szokták azt mondani, hogy nem érdemes mentális beteggel összejönni.

Lehet, hogy picit durvát írok, meg hogy nem a legjobb tanács, de én kicsit zsarolnám. Mondd meg neki, hogy vagy elmegy szakemberhez és elkezd dolgozni magán, vagy akkor elválnak az útjaitok, mert nem bírod így ezt a kapcsolatot. Valahogy kényszerhelyzetbe kell őt hozni, különben nem fog hozzá semmihez.:/

2023. szept. 28. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!