Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Párkapcsolatok » Szakítás után hogyan tovább?

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szakítás után hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Pàr napja szakítottunk a barátommal, 1,5 év után. Első nagy szerelem mindkettőnknek, nekem ő volt az első minden téren. Osztálytársak vagyunk, és ugyan jóban váltunk el, nagyon nehéz. Talán a legnehezebb az, amikor itthon vagyok és nem írhatok neki bármikor, pedig annyi mesélnivalóm lenne.. Ő az, aki mindent tud rólam, a legjobb barátom volt, mellette igazán nem voltak barátaim soha. Akik vannak, azokkal nem igazán mély a barátság, így az nem megoldás, hogy az exem helyett nekik írjak.. Közben a volt barátom már lezárta ezt a kapcsolatot hetekkel ezelőtt, már nem szeret (ezt ő mondta) és ő szinte mindenkivel jóban van, ezért sosincs egyedül, ezt is nehéz nézni.. Nem is tudom, mi a pontos kérdésem, talán az, hogy mennyi idő lesz ezt feldolgozni, elfelejteni? Mikor lesz az, hogy nem sírom el magam egy emlék felidézésekor? Mit csináljak azokkal a dolgokkal amiket tőle kaptam? Az egyedüllétet meg lehet szokni? Ha leirná valaki a tapasztalatait, nagyon megköszönném...:)

17/L


2015. máj. 31. 10:35
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!

elsősorban sajnálom :/ tudom milyen érzés. Nekem is volt egy kapcsolatom ugyanígy másfél évig. Már több mint fél éve volt a szakítás de már rég túlléptem rajta. Mikor vége lett a kapcsolatunknak akkor nagyon kiborultam 1-2 hétig sírtam lefekvésnél de utána próbáltam nem rá gondolni és a dolgokat amit kaptam tőle, közös képeket elraktam oda ahol nem keresném és gépen a képeket sok sok mappába beleraktam hogy véletlenül se nyissam meg. Az első 1-2 hónap az nagyon rossz lesz úgy hogy már túlléptél rajta szükséged lesz a szeretetre és persze utána is de már tűrhetőbb, szóval próbáld meg elterelni a figyelmed mással (edzés, olvasás, tanulás (xd), sport) és várd a következő társat vagy kezdj keresgélni, és még a bajaid megosztására a barátnők lehetnek a legjobbak :) ha még van valami szólj :D

17/F

2015. máj. 31. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én annyit tennék hozzá ahhoz, amit 1-es írt, hogy ha sokat jelentett neked, meg ugye jóban váltatok el, akkor az emlékeket ne dobd ki, jó lesz még 80 évesen visszagondolni:D
2015. máj. 31. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Szia, dettó ugyanez történt velem is másfél hónapja és a mai napig ilyenek kavarognak bennem. Igaz, mi csak 2 hónapig jártunk, de elég komoly volt, sok emlékkel és nekem is az első szerelem volt. Én dühömben minden kézzel foghatót kivágtam a szemétbe, ami vele kapcsolatos volt, mindent töröltem a telefonomról, gondolván, így könnyebb lesz. Ahha. Az emlékeket nem lehet kitörölni a fejből, gondolom, te is tapasztaltad. Ahogy azt is, hogy minden nagyon hiányzik. Szerintem meg kell várnunk, hogy enyhüljenek az indulatok és az érzések. Erre pedig az idő a legjobb. Igaz, az sem árt, ha van pár vagy egy olyan barátod, akikkel meg tudod beszélni napi szinten a dolgot, ki tudod adni magadból. Nekem szerencsére vannak ilyenek és még te is kiépítheted őket. Addig pedig ajánlom a naplóírást, kifejezetten az aznapi érzéseidről. Komolyan mondom, hogy segít. Vagy az is jó, ha hangosan kibeszéled magadból otthon, amikor senki sem hallja, kvázi elmondod magadnak. Az ember úgy is csak saját magát érti meg teljes mértékben, szóval miért ne? Ja és még valami segíthet: írj le mindent ami gyülemlik benned egy papírra, majd ha van iratmegsemmisítőtök, tedd bele. Ha meg nincs, ott a klasszikus széttépős és ablakon kidobós módszer. Az még jobb is..."elszállnak" a gondok, a kérdések. Én bízom benne, hogy mire visszaszoksz az egyedüllétbe, lesznek olyan barátaid akikkel megbeszélheted a további gondjaidat.:) Ha meg úgy könnyebb egy kicsit, tedd el valahova a dolgokat amik hozzá fűződnek de ne távolítsd el véglegesen. Elvégre később megbánhatod, plusz ez a szakasz is az életed része volt. Remélem, segítettem:)
2015. máj. 31. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat:)
2015. máj. 31. 17:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!