Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Párkapcsolatok » Elbizonytalanodtam, hogy...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elbizonytalanodtam, hogy tényleg hozzám való-e. De nem akarok szakitani, ilyenkor mi a teendő? (18L,21F)

Figyelt kérdés

A barátommal 11 hónapja vagyunk együtt. Az első 6 hónapban minden rendben volt alig kaptunk össze, nagyon jól éreztem magam vele. De mostanában sokszor gondolkodok azon, hogy mennyi ideig fogok vele maradni. Sok dolog aggaszt. Például, én mérnöknek tanulok, ő pedig csak dolgozik egy moziban. Nagyon tervei sincsenek, én hozom mindig fel neki, hogy kezdhetne már valamit magával. Sokszor mondja, hogy ő zenész akar lenni..(bandában játszani turnézni stb) De én ezt nem támogatom, hogy mindent felad, nem lesz végzettsége és vegül semmi nem lesz belőle. Kettőnk közül én vagyok az érettebb, legalábbis én igy látom. Okosabb is, és ez néha gátat szab közénk. (legalábbis matekból meg fizikából) Csak annyira zavar ez, és neha ugy ki tud akasztani a legkisebb dolgokkal, hogy beszélni sincs kedvem vele. Pedig tényleg szeretem és általában jól érezzük magunkat együtt, csak ez aggaszt picit. Én nem akarok ezért szakitani. Csak elszomorit a gondolat, hogy lehet én tényleg mérnöknek kötök ki, vagy esetleg valami másnak, ő pedig.. nem tudom. :/ Rossz ember vagyok emiatt? Mert azt szeretném ha jó állása lenne majd? Vagy mert mindig nyaggatom hogy kezdjen valamit az életével?


18/L



2016. márc. 21. 20:45
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nem tűnsz rossz embernek :) Ennek ellenére, kisüt, hogy nem becsülöd a barátod sokra. Ez persze nem bűn, simán lehet, hogy csak többre szeretnéd ösztönözni, ami egy szép gesztus és szerencsés lehet hogy olyan barátnője van aki ösztönzi. A gond az, hogy ez nem megy úgy, hogy ha ő nem akar változtatni vagy továbblépni.

És ne sértődj meg, de a "fizikából és matekból jobb vagyok" rész kicsit kisiskolásnak hangzik nekem, olyan mintha azt mondanád hogy Te bizony ügyesebb vagy felolvasásban. Nem azért, mert lenéznék egy jó tanulót, sőt, igyekszem én is mindig a legjobbat kihozni magamból, DE:

Tisztában kell lenned azzal, hogy ez a tudás nem egyenlő az élettel, és ezért furcsán jön ki, ha ezzel dicsekszel. Ha azt mondod jó tanuló vagy, az már egy képesség, egy erősség, és tiszteletre méltó.

Talán a párod is jó lenne fizikából vagy matekból, de nem akar- így az egyetlen hátránya nem az, hogy rossz matekból, hanem hogy hiányzik belőle az alap akarat vagy igényesség. Lehet, hogy ezért most maximalistának fognak titulálni (szerintem kicsit talán Te is az vagy, de még mindig nem sértés :D ), de ha csinálok valamit azt jól csináljam.

Összegzésben, szerintem beszélj erről vele komolyan, mert egy kapcsolat alapja a kommunikáció. Bár én nem hiszem hogy összeilletek, de talán még kihozhattok belőle valamit, együtt, közösen. Sok sikert! :)

2016. márc. 21. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Jaj ne érts félre! :D Amikor azt mondtam, hogy "matekból meg fizikából" én szimplán arra gondoltam, hogy én próbálom neki elmesélni mit vettünk az órán ő pedig nem érti és ezért elég sokszor frusztrált lesz és nem is beszélünk róla..ezért van az a gát.:) Nem azt hogy jobb vagyok nála, mert én igy ezt nem mondanám ki. Bioszból ő a jobb, meg zenéből. :)

És persze, hogy becsülöm őt, csak elszomorit, hogy ő nem gondolkodik ilyeneken pedig már 21 éves. Már félnőtt, és ne értsd félre szeretem, hogy tudunk hülyülni együtt, csak szeretném ha tudna felnőttként is gondolkodni.

Szüleim is mindig azt mondják, hogy más való hozzám, csak ugye az a baj hogy a szivnek nem lehet parancsolni, és egyszerüen csak megijeszt a szakitás gondolata :/

Csak attól félek, hogyha ezt elmondanám neki, akkor másképp reagláni, mint én szeretném. Hogy eltávolodik tőlem, vagy nem is tudom. Főleg hogy csütörtökön megyek 2 hétre nyaralni Magyarországra.

2016. márc. 21. 21:17
 3/3 anonim ***** válasza:

Nos, allitolag a lanyok hamarabb ernek... vagy mi a szosz :D Talan csak egy kis idore van szuksege, elobb-utobb megunja az olyan munkat aminel tobbre is kepes. A kerdes csak az, hogy o szeretne- e idovel tullendulni ezen, illetve Te kepes vagy-e ezt megvarni.

Bar felhivnam ra a figyelmed, hogy nem minden esetben erdemes varni, ha zavar hogy o masmilyen es ugy erzed jobb lenne hozzad jobban hasonlo part talalni, akkor erdemes elgondolkozni a szakitason is.

2016. márc. 21. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!