Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » El akarok költözni, mert a...

El akarok költözni, mert a szüleim kiutáltak, képtelen vagyok velük tovább élni, mi a teendő?

Figyelt kérdés
Most márciusban leszek 18 éves. Év vesztés miatt még kettő évem van a suliból. De én nem bírnék itthon lakni még minimum 2 évet. Nem szeretnék se levelezőn, se estin leérettségizni. Be szeretném fejezni normálisan a nappalit. Ugye márciustól tudnék munkát vállalni több helyen. Valahova már jelentkeztem és be is hívták interjúra. Tehát kb tavasztól lenne saját pénzem. Sajnos a szüleimre egyáltalán nem számíthatok. Sose voltunk valami pénzesek de pár éve nagyon sokat nélkülözünk, tehát ez is oka annak hogy nem akarnak támogatni. A másik ok pedig az, hogy belefáradtak a gyereknevelésbe. Én vagyok a legkisebb gyerek, ők meg már eléggé idősek. Egyre többet veszekszenek velem, mindenbe belekötnek föleg anyám. Komolyan gondolom, hogy mentális beteg de nem akarom most ezt részletezni. A rögeszméjitől megőrülök. Nagyon nagy a feszültség itthon egyszóval. Vannak ismerőseim akik albiban laknak egyedül, vajon náluk tudnék szobát bérelni? Vagy saját albérletre nincs esélyem? Mit tanácsoltok?
2016. febr. 1. 21:38
 1/4 anonim ***** válasza:
39%

ha tényleg lesz saját pénzed, költözz el


azt neked kell majd látni, hogy inkább csak szobára futja ismerősöknél, vagy megy a saját is


sok sikert!

2016. febr. 1. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
38%
Ha ismerőseid vannak albiban akkor célszerű velük beszélni hogy szobát keresel, de ha még 2 évet nappalin kell végigcsinálnod akkor hogy fogsz dolgozni mellette? Mi a gondod a levelezővel? Sokkal könnyebb, egyszerűbb, munka mellett jobb választás lenne.
2016. febr. 1. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
69%

Érettségi és szakma nélkül nem hiszem, hogy fogsz annyit keresni, hogy saját albérleted legyen, persze ez attól is függ, melyik városról van szó.


Kicsit viszont átgondolatlannak tűnik a dolog, látszik, hogy még nem ismered a nagybetűs "életet" (és ezt most minden sértő szándék nélkül mondom), nem jó az esti, nem jó a levelező, csak a nappali, de rendes, nappali suli mellett normális munkát találni szinte lehetetlen, és akkor még arról nem beszéltünk, hogy tanulni, pihenni mikor fogsz?


Ha dolgozni akarsz, akkor esti vagy levelező tagozat való neked, az érettségi, amit kapsz, ugyanolyan lesz, mint a nappalis, legfeljebb többet kell rá tanulnod otthon (nem tudom, milyen formában adják le az anyagot).


Vigyázz, mert fennáll a "sokat markol, keveset fog" esélye.

2016. febr. 2. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A suli mellett max diákmunkázni tudsz, viszont az a 50-60 ezer az önálló élethez nem túl sok. Ellenben ha sokat melózol, alig vagy otthon, így minimális a találkozás. Viszont egy érettségivel még igen csak kevés leszel a munkaerőpiacon, így nem ártana a továbbtanuláson is gondolkodni.
2016. febr. 2. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!