Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Párkapcsolatok » Ezt jelenti éretlennek lenni?

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ezt jelenti éretlennek lenni?

Figyelt kérdés

Most megyek gimnáziumba és a legtöbb barátnőm, akik ugyanannyi idősek mint én, vagy 1-gyel fiatalabbak vagy idősebbek 1-gyel mind idősebb pasit szeretnének, 17 alatt rá sem néznek a fiúkra. Én peig azt vettem észre magamon, hogy inkább a velem egykorú fiúk iránt érdeklődön, max +1 év, mert úgy érzem, hogy egy pl. 17-18 évessel nem tudnék együtt lenni, mert nekik már más igényeik vannak, meg úgy 'idősek' nekem. Mindig mondják, hogy milyen éretlen vagyok, ez tényleg éretlenség lenne? (ami amúgy egyáltalán nem zavarna, nem szeretnék korán "felnőni" csak tisztában szeretnék lenni ezzel.c: )


köszi a válaszokat.


2018. aug. 4. 12:13
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2018. aug. 4. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem éretlenség, vagy az éretlenség nem ebben nyilvánul meg.


Nem általánosító módon, de a lányoknál mintha presztízskérdés lenne, hogy képesek-e megszerezni egy idősebb fiút (az idősebb fiúk pedig röhögnek a markukba hogy egy 13-14 éves gyereket könnyen el lehet bolondítani csak azzal, hogy közel felnőtt pasijuk lehet, kiélvezve a hamvas-szűk lehetőségeket).

A másik serdülőkori jelenség, hogy a fiúk később érnek ugyanabban a korosztályban, így egy 14 éves fiú lehet gyerekesebb mint egy 14 éves lány, és a lányok kerülik az ilyen lehetőségeket, és inkább idősebbeket keresnek. Nyilván nem mindenki ilyen és nem az a törvényszerű hogy két 13-15 éves gyerek ne alkothatna egy párt.


Az a baj feltételezéseddel, hogy ez pont nem az éretlenség témája, hanem a koravénségé: a mai gyerekek minél több mindent minél hamarabb meg akarnak élni és ki akarnak próbálni, évekkel megelőzve az előző generációkat. És aki nem száll be ebbe a körbe, az már ki van közösítve, kibeszélve, kicsúfolva, és ekkor jön be az "éretlen", mint gúnyolódó kifejezés. Közben nem éretlen az, aki a korának megfelelően viselkedik, hanem pont az volt régen a normális.

2018. aug. 4. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
54%
Dehogy éretlenség, nem gond, ha nem akarsz egy idősebb fiú szexmacája lenni (a legtöbb ugyanist azt akarja)
2018. aug. 4. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
88%
Egyébként adott korban a lányok sem érettebbek szellemileg, csak egész más a felvogásuk, tulajdonképpen máshogy éretlenek.
2018. aug. 4. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!