Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Párkapcsolatok » Megtilthatja a szülő a gyereké...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Megtilthatja a szülő a gyerekének?

Figyelt kérdés

Megtilthatja a szülő a gyerekének, hogy járjon valakivel, és akár le is feküdjön vele? Nem egy konkrét esetről van szó, csak mint elméleti dolog érdekel. Olyan esetben, amikor jogilag minden teljesen törvényes (kölcsönös beleegyezés, betöltött 14. év, stb), csak éppen a szülő ellenzi.


Egyrészt ugye a szülő felelős a gyerekéért, másrészt viszont a gyerek nem egy tárgy, amivel kedve szerint rendelkezhet. Lehet a szülő szigorúbb mint a törvény? ("Majd ha 18 leszel, kislányom!"). Az is érdekel, hogy aki esetleg válaszol, az a szülő vagy a gyerek szemszögéből nézi a dolgot.



2019. febr. 6. 09:25
1 2
 1/16 anonim válasza:
24%
Még szép!
2019. febr. 6. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Jó, de valami konkrétabbat várnék. Mi alapján?
2019. febr. 6. 09:39
 3/16 anonim ***** válasza:
39%

Le fognak majd feküdne a tudta nélkül valami parkban/lépcsőházban.

Sosem értettem az ilyen szülőket.

Aztán csodálkoznak, hogy a gyereknek amint lehetősége lesz elhúz onnan aztán vissza sem néz.

2019. febr. 6. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
72%

Sok szülő tisztában van egyébként azzal, hogy a fax nappal is áll, csak nem akarják elfogadni, hogy a kislányuk, fiúk már szexel, tudomást sem akarnak róla venni.


Persze, 14 évesek esetében más a helyzet, de én eleve úgy nevelném a lányom/fiam, ha lenne, hogy eszébe nem jutna ennyi idősen szexelni.


Egy 14 éves akármennyire érett is, mert lehet, de akárki akármit mondd, mégcsak egy gyerek, hiába beleegyezés ide meg oda, szóval teljesen érthető, hogy ha a szülő tiltani próbálja a szextől, csak kb. tök felesleges. Ha eddig nem tudták megnevelni őket, akkor később se fogják tudni.


De, hogy őszinte legyek, sok szülő helyében én sem biztos, hogy kíváncsi lennék arra, hogy a 14 éves kislányomat huszonéves "férfiak" dugják...

2019. febr. 6. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
36%

Olyan szinten érdekelne a nemi élete, hogy védekezzen normálisan, akár fiú, akár lány, nehogy itten gyerek legyen nekem a vége, akit nekem kell majd felnevelnem.


Gondolom attól is félnek a szülők, hogy a lányuk terhes lesz, vagy a fiuk teherbe ejt valakit és ezért is tiltják őket. Részben igazuk is van.


Szülőket is meglehet érteni, sőt.

2019. febr. 6. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
#4 és #5: Mindenképpen figyelembe kell venni a gyerek érettségét, ha egyértelműen nem áll készen rá, akkor jogos hogy a szülő meg akarja védeni. És ha igen? És ha pontosan tudja a gyerek, hogy mit csinál? Nem csak a 14 évesekre gondolok, hanem akár 16-17 évesekre is. (18 felett meg már nem pálya, hiszen nagykorú).
2019. febr. 6. 10:57
 7/16 anonim ***** válasza:
3%

Ha nem szimpi a gyerek akkor mindent megtennék, hogy ne legyen semmi közöttük. Van az a szülő aki hagyja magát átbaszni, én nem ilyen lennék. Barátnőjénél alszik?? Oké, nyugodtan, de a csaj szüleivel beszélnék, hogy valóban ott alszik-e stb.

Ha annyira hülye, akkor át írattatnám másik suliba, vagy költöznénk. Bízok benne, hogy nem nevelnék olyan hülye gyereket akit ki lehet használni. Elmagyaráznám, hogy mért nem érdemes bárkinek képet küldeni, pl nézzen fel a képküldés nyilvános galériába, vagy napiszarra....

Ha szimpatikus a srác akkor beszélnék a lánnyal vagy az anyjával beszélnék, hogy magyarázza el neki a dolgokat és a veszélyeket. Nincs azzal semmi baj, ha kíváncsi a gyerek, esetleg tart már ott a kapcsolat. Még lehet engedékenyebb lennék ilyen téren mint az anyja. A bajom ott lenne mikor haza hozna egy olyan csávót akiből semmi jót nem nézek ki, na akkor valóban próbálnám tiltani.

Szerintem akár milyen okos is, 14 évesen a gyerekek még nem érettek. Van aki annak hiszi magát, meg már testileg ott van és csak a dugáson jár az esze és ezért érettnek nevezi magát, de attól nem az. Én is voltam fiatal, sok baromságot megcsináltam. Gyerekeimnek jobbat szeretnék, hogy ne kelljen saját magukon megtapasztalni. Tanuljanak más hibáiból, tapasztalataiból.

2019. febr. 6. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
71%

Szwritnen ahol normálisan volt nevelve a gyerek ott fejben sem fordul elő hogy 14 évesen szexelnie kéne.

Nagyi 17 évesen szült, de anyámat viszonylag normálisan felnevelte. Anyám 21 évesen szült engem. Én ennyi idősen veszítettem el még csak a szűzességem :D


24/N

2019. febr. 6. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

/Nagyszüleink idejében azért más volt a helyzet sok szempontból./


Nyilván minden gyerek más és más, de úgy nagy általánosságban véve, van értelme egy 16-17 évesnek megtiltani? Van egyáltalán a szülőnek joga ahhoz, hogy megtiltsa?

2019. febr. 6. 12:48
 10/16 anonim válasza:
100%

Végül is tilthatja, szobafogságra is ítélheti, és "iskola után szépen gyere csak haza" szöveget nyomhatja, de ha a gyerek annyira akar valamit, akkor bizony túl fog járni a szülő eszén.


26 vagyok, független álláspontú, nincs gyerekem.

2019. febr. 6. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!