Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Párkapcsolatok » Megtilthatja a szülő a gyereké...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Megtilthatja a szülő a gyerekének?

Figyelt kérdés

Megtilthatja a szülő a gyerekének, hogy járjon valakivel, és akár le is feküdjön vele? Nem egy konkrét esetről van szó, csak mint elméleti dolog érdekel. Olyan esetben, amikor jogilag minden teljesen törvényes (kölcsönös beleegyezés, betöltött 14. év, stb), csak éppen a szülő ellenzi.


Egyrészt ugye a szülő felelős a gyerekéért, másrészt viszont a gyerek nem egy tárgy, amivel kedve szerint rendelkezhet. Lehet a szülő szigorúbb mint a törvény? ("Majd ha 18 leszel, kislányom!"). Az is érdekel, hogy aki esetleg válaszol, az a szülő vagy a gyerek szemszögéből nézi a dolgot.



2019. febr. 6. 09:25
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
83%

Ha tiltasz, akkor okod van rá. Ha okod van rá és normálisan nevelted a gyereked, akkor meg tudod beszélni vele miért nem jó ötlet. Anyummal ugyanígy volt, mindig oka volt, ha tiltott valamit, és amikor elmagyarázta, hogy miért úgy szégyelltem magam, hogy egyből rájöttem igaza van. Egy jó ideig a felnőtt az okosabb.

Ha nincs okom rá, és nem embertelenül fiatal a gyerekem, akkor elfogadnám.

2019. febr. 6. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 kamugyrosz ***** válasza:
36%

Tiltani tilthatja, de ha a gyerek már nem bír magával akkor úgy is megcsinálja

Ez amúgy nagyrészt nevelés kérdése, meg hat amit lát a családon belul azét nézi példának

14 évesen nagyon korainak gondolom azért, mert számtalan barátnőm jött oda hozzam sírni h varni kellett volna meg

16-17 évesen meg már o dönti el, az o teste, az o dolga h mit csinal vele s mit nem

A legfontosabb az h egy szülő csak is a jót akarja a gyerekének bármi is legyen szóval azért néha bele kell gondolni mert nem hülyeség amit mondanak

2019. febr. 6. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
12%
Szerintem 18 fölött is meg kéne tiltani. De most komolyan a lányokat kihasználják ők meg naivak szinte oda dobják magukat.. Én speciál sajnálom az olyan lányokat akik belemennek fiatalon, én se voltam senkivel még beszélgetni se (18f) és nem is lennék olyannal aki 14 éves és már pasizgatott meg ilyenek. Még szép hogy a szülő vigyázzon a gyerekére. A mai világba sajna nem mindenki vigyáz egy lányra az élete árán is. 14-18 között keresek lányt, és "próbálkoztam" eddig beszélgetni, de annyira nincsenek kontrollálva se hogy valami gusztustalan amilyen képeket feltöltenek magukról, az élettől is elveszi a kedvem hogy minden lányt hagynak így "elkrvulni" a szülők is, én meg az életbe nem fogom megtalálni a nekem való lányt, aki nem ilyen.. Bár érdekes, sose volt családom, mégse lettem ilyen macsó gyökér mint a többség.. KB kiröhögnek ha meghallják mire vágyok egy lánnyal..
2019. febr. 6. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
18%

A szülő a felelős gondviselőd, ő felel érted, ha bajod esik rajta csattan ostor, ha teherbe esel akkor már nem csak téged hanem a gyereked is ő tartja el valószínűleg örökre mert egy tinimamiból nem sok minden lesz.


Akár jogi úton is megteheti hogy eltilt. Távoltartási végzést kér a fiú ellen VAGY lemond a gyámságodról és zaciba ad stb. attól függ mennyire konok és nem elfogadó nagyon messzire elmehet az ügyben.

2019. febr. 6. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

#14 Végülis igen, eltilhatná jogilag, csak kb. kinevetnék az anyukát, hogy mi az, hogy megakarja mondjuk a 16 éves lányának tiltani a szexet? Úgy is megoldaná a kamasz.


Max. ha egy mondjuk 11 évesről lenne szó, de abban az esetben sem tudnának mit csinálni nagyon. 0-24-ben nem figyelhetnek rájuk a rendőrök sem. Meg ha meg is oldják tiltás ellenére is valahogy, kit büntessenek meg? Max. kapnak egy kis ejnye-bejnyét.


Az megint más, ha mondjuk egy 13 évesről meg egy 18 évesről lenne szó, mert az illegális. De mondjuk két 16 évest már max. szobafogsággal tudnál eltiltani egymástól, de ahogy a 10-es is írta, megoldják.

2019. febr. 7. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

A 4-es és az 5-ös válaszomat nem éppen jól fogalmaztam meg.


Ahogy írtam is, sok szülő helyében én sem biztos, hogy kíváncsi lennék erre, de természetesen nekem erről tudnom kell, mert én vagyok a felelős érte, stb.


De valóban egyszerűbb lenne elintézni annyival a dolgot, hogy védekezzen, vagy még annyival sem, csak hogy ez nem így megy.


Először nem ártana meglátogatni a nőgyógyászt sem. Nem ártana mégegyszer felvilágosítani, természetesen nem csak a védekezésről. Hátha megjön az esze. Meg ilyenek.

2019. febr. 7. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!