Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Párkapcsolatok » Lenne egy fontos kérdésen....

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lenne egy fontos kérdésen. Nagyon régóta együtt vagyok a párommal és már nagyon megunkam hogy sohasem köszönt meg születésnapom és az évfordulonkat is mindig elfelejti. Szerintetek kidobjam?

Figyelt kérdés
2019. márc. 8. 09:58
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Az baj ha nem köszönt fel, de gondolom ő nem naptár hogy mindent a fejében tartson. Ha meg te ezért dobod...
2019. márc. 8. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Én is mindent elfelejtek,

Föleg a dátumokat :/

Hát tedd neki szóvá, aztán majd alakul :)

De ne feledd, férfi....

2019. márc. 8. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A férfiaknak átlagosan nézve valóban nem fontosak a dátumok. De ha szereted őt és ő is szeret téged, mindennap kimutatja ezt és érezteti veled, akkor nincsen semmi gond köztetek.

Említsd meg neki, hogy neked rosszul esik, főleg, ha te meg felköszöntöd őt az övén és az évfordulót is láthatóan számon tartod.

Én ezért nem dobnám. De mindenféleképpen mondanám neki, hogy rosszul esik.

Lehet, hogy neki ezek nem fontosak, vagy nem olyan családból jött, ahol ilyeneket ünnepeltek, mert vannak ilyenek! És mivel ebben nőtt fel, ez neki a természetes.

Nem gondolatolvasó, hogy kitalálja, hogy neked nem tetszik ez. Szépen üljetek le és beszéljétek meg a dolgot.

Csak így fog változás lenni nálatok, ha beszéltek a problémáról, és nem csak magadban morgolódsz ez miatt.

2019. márc. 8. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Meg kéne beszélni. Elmondani, hogy téged ez zavar, figyeljen rá.
2019. márc. 8. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Első lépés: tényleg ez a baj? Nem csak ürügy, mert ellaposodott a kapcsolat és szakítóokot keresel? Nem baj az sem, teljesen természetes hogy más irányba változtok, csak akkor nem a szülinap-problémát kell megoldani, hanem neked eldönteni hogy nem tesz már boldoggá a párod, és szakítani vele.

Második lépés: ha tényleg csak ez a gond, akkor megbeszélted ezt már vele? Ha nem, akkor kérd meg, hogy fordítson kicsit több figyelmet a "nagy napokra" mert ez neked fontos. Vannak akiknek nem bír jelentőséggel egy szülinap vagy évforduló, nem azért mert férfi, hanem mert úgy nőtt fel hogy a családjában ezek valamilyen okból nem voltak hangsúlyosak. Abból, hogy minden évforduló után durcizol két napig, nem fog eszébe jutni.

Harmadik lépés, ha ez a baj és szóltál is már neki hogy megbánt ha elfelejti, akkor érdemes elgondolkodni hogy mennyire vagy fontos neki. Oké hogy feledékeny, én is az vagyok, de a felhőnaptárak, telefonos emlékeztetők és facebookos "X és Y ma ünnepli a születésnapját" értesítések korában ez nem kifogás.

2019. márc. 10. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!