Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Párkapcsolatok » Én teszem tönkre a barátom...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Én teszem tönkre a barátom önbizalmát?

Figyelt kérdés
A barátom ma azt mondta, sokszor kisebbrendűnek éreztetem őt magamnál. Arra hivatkozott, hogy ha valamit rosszul gondol/mond, én mindenképp ki akarom javítani (szerinte nagyon erőszakosan teszem). Én ezt eddig nem vettem észre, de lehet velem van a baj? Most igazából kb rosszabbul érzem magam nála és nagyon bűntudatom van. Mit tegyek hogy ne érezze magát rosszul miattam? 18/L

2019. ápr. 7. 23:14
 1/5 anonim ***** válasza:
Mond el ugyan így ugyan ezt neki is és beszéld meg vele , többre mész mint itt
2019. ápr. 7. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Mondtam neki. Próbáltam is beszélni vele erről, mondtam neki hogy nem jó hogy így érez... nem akartam ilyen érzéseket kelteni benne. De mindig terelte a témát, azt mondta felejtsem el hogy ilyet mondott
2019. ápr. 7. 23:26
 3/5 anonim ***** válasza:
Látom, komolyan veszed a barátod szavait. Dicséretre méltó. Szerintem a megoldás első sorban a Te kezedben van. Gondolkozz el afelől, amit a fiú mondott és elemezd a helyzeteket, amikre hivatkozott. Ha nem tudsz ilyet, nyugodtan kérdezd meg őt. Mondjon el neked több esetet. Ha elmondja, ne akard minden áron megvédeni a magad igazát, hanem hallgasd meg őt és beszéljétek meg, de nehogy veszekedjetek. Amikor egyedül leszel, gondod végig amit mondott, aztán döntsd el, hogy ezek után Te is úgy látod-e mint ő, vagy mégsem. Hogyha nem úgy látod, akkor nem sok jót látok kettőtök további kapcsolatában, mert Te erről nem fogsz leszokni (ezidáig nem is tudatosítottad magadban!), ő pedig a kisebbrendűséget aligha fogja tartósan eltűrni.
2019. ápr. 7. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekem is olyan a legjobb barátnőm,mint te (ezekszerint).

Egyszer említettem neki ,hogy néha úgy érzem mellette magam ,mint egy kupac szar ,persze ezt kifejtettem bővebben is .

Akkor ő is azt mondta ne érezzék igy ,meg blablabla . De! Ezek után se próbált meg változtatni magán /viselkedésén .

Szóval ....változtass .

Pl. Dicserd őt többször ,(es magadat kevesebbszer)

L

2019. ápr. 8. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Hogy vagytok azóta?
márc. 19. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!