Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Párkapcsolatok » A barátom szteroidot árul....

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A barátom szteroidot árul. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

A barátom 20 éves, van egy ismerőse, aki nagyon kokszos, és benne van ilyen bizniszekben.

Ez a barátomnak is megtetszett úgymond, pénzszerzési lehetőségként, viszont én ezt tisztán közöltem vele, hogy nem szeretném, ha ilyen dolgokat csinálna, azt se szeretem, ha azzal a sráccal beszélget, ráadásul az üzeneteket is mindig kitőrölte.

Egy nagyobb kiakadásom után megígérte, hogy nem megy bele ilyenekbe, de ma véletlen megtudtam. Elővette nálunk a telefonját és valami fura alkalmazás kijelezte, hogy üzenete érkezett, amit ráadásul csak az ujjlenyomatával tud megnyitni. Kérdeztem, hogy ez mi, erre elkezdett ugye beszélni, hogy jajj ez semmi, ez csak egy beszélgetős oldal, nem akarta megmutatni. Aztán nagy nehezen bevallotta, hogy azzal a sráccal beszélnek ott, és kiderült, hogy elkezdett szteroidot is árulni. (Pár napja kezdte “csak” de akkor is kiborított a dolog.)

Ráadásul a szüleimnek edzőterme van, és ha a barátom ott kezd el kereskedni ezzel a sok sz*rral (már elnézést) és ez kiderül, akkor biztosan nagy baj történne.

Fogalmam sincs, mit tegyek. Nagyon szeretem a barátomat, de még csak 16 éves vagyok, nem igazán tudom ennek felfogni a súlyát, csak azt tudom, hogy mi az és hogy illegális.

Kértem, hogy hagyja abba, de nem mondott semmit. Azóta még nem is beszéltünk, nem jutottunk semmire.


2019. márc. 16. 21:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
25%

Nem a rendőröktől kell félni vagy az illegális szerektől. Autóvezetés veszélyesebb.

Viszont nem emberbaráti szeretetből akarják beszervezni, mert bizony vannak kockázatok és nyugdíjba biztos nem ebből fog menni.

Eleve zűrös alakokkal üzletelni veszélyes. A drog is sok mindent kihozhat emberekből. De lehet a konkurencia csak lazán kicsinálja.

Pár napja kezdte és már az egész város tudja ... Ez hatással lesz az életére, pl nappal nem mer kimenni az utcára. Más barátai lesznek.

2019. márc. 16. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
100%

Előző válaszoló!

Szó se volt kábítószerekről!

Neked meg azt tanácsolnám hogy ha tényleg nem áll le miattad akkor hagyd ott!

Ha tényleg szeret ennyit megtesz érted!


Hidd el annyi fiú van még és nem hiszem hogy 16 évesen jól esne beszélőre járni

2019. márc. 16. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
43%
Némely koksz erősebbet üt, mint a heroin
2019. márc. 16. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ha nem hagyja abba, akkor hagyd ezt a srácot.

Nagyon helyes, hogy szüleidre gondolsz. Egyáltalán nem kell az edzőtermükben kereskednie vele. Bőven elég, ha az emberek megtudják, hogy a tulaj lánya illegális kokszot árul. Már ez ronthatja eléggé a hírnevüket.

16 éves vagy, nagyon fiatal. Egy ilyen alak mellett ne paktálj le se most, se később! Tudom, hogy nagy szerelemnek tűnik, de nagyon jól teszed, hogy már most is józan ésszel mérlegelsz. Legyél okos kislány.

Amúgy szerintem a szüleiddel beszéld át ezt a dolgot. Nekik nyugodtan elmondhatod, mert illik tudniuk. Egyrészt azért, mert a lányuk vagy, másrészt pedig az ő jó hírnevük foroghat kockán, és rosszul venné ki magát a dolog, hogy te már tudták róla korábban.

Ez az a helyzet, amikor a szülők pártján kell állni a szerelmeddel szemben.

2019. márc. 16. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

*tulaj lányának a barátja

Bocsi!

2019. márc. 16. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Ha a barátodat már beszervezték, akkor egykönnyen nem fog tőlük megszabadulni. Mivel a barátod, téged is magával ránthat a bajba. Ráadásul ott van a szüleid edzőterme, ahol minden bizonnyal terjeszteni fogja az árut, tehát még őket is bajba sodorja.

Hagyd ott mielőbb a fiút és és mondd el mindezt a szüleidnek. Vedd ezt kötelességednek!

F.

2019. márc. 17. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%

Ne mondd el a szüleidnek, mert ők is csak tovább adják, és mégjobban kicseszel vele.

Az edzőteremben árulást nem úgy kell elképzelni, hogy kiteszi a polcra ... :D

Mivel szólásszabadság van, ha megkérdezik, az ő nevét mondják majd. Ennyi. Nem is kell neki ott ülnie.

2019. márc. 17. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A barátod jó helyzetben van, h a szüleid termébe tud árulni, szinte 0 kockázattal. Jártas a terembe, tudja mit szabad és mit nem.

Mielőtt megismerkedtetek volna már akkor is árulta vagy csak azután kezdte? Mert ha utána, akkor "kihasznál". Keresett egy könnyü pénzszerzési lehetőséget.

Ez még csak 1 probléma amit nem tzdtatok megbeszélni, mi lesz még később.

Ülj le a barátoddal és beszéld meg vele a kockázat/nyereség arányt, és, h ez egy veszélyes üzlet vagy sem. Kelljen e aggódnod vagy sem.


Egyébként a szteroid is kábítószernek minősül.

2019. márc. 17. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Most kezdte el ezt az egészet csinálni, pár napja. Azelőtt nem hiszem, hogy ilyet csinált volna. 2 éve leszünk együtt lassan.

Borzasztó nehéz, nem tudom mit csináljak. Tudom, hogy szakítanom kellene vele, de nem merek, mert szeretem és alapból ő is kimutatja, hogy így érez. Nagyon nehéz.

2019. márc. 17. 11:45
 10/11 anonim ***** válasza:
Ha szeretne, nem keveredett volna bele ebbe. És nem is kockáztatná a jó hírneveteket.
2019. márc. 17. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!