Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Randizás » Ha visszautasítottam egy...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha visszautasítottam egy fiút, utána nem gáz kezdeményezni nála, ha meggondoltam magam?

Figyelt kérdés

Sosem volt még párkapcsolatom, nem is tetszett komolyabban senki. Egy olyan fél éve, nyáron összebarátkoztam egy sráccal, aki bevallotta szeptember-októberben, hogy neki amúgy hatalmas crusha van rajtam, mert hogy mennyire csodásnak tartja a lelkem, milyen attraktív vagyok, és úgy érzi én tényleg megértem. Igazából ezek valamilyen szinten kölcsönösek voltak, mert én is nagyon érdekes, különleges és jó embernek tartom, ami azért a giminkben elég ritka és kiemelkedő, ja és amúgy jól is néz ki. Ennek ellenére visszautasítottam, mert úgy éreztem nem vonzódok hozzá annyira, meg nagyon bizonytalan voltam, de barátok maradtunk, azóta is jóban vagyunk. Csak minél többet beszéltünk, annál inkább rájöttem, hogy nekem is tetszik, csak nekem idő kellett, hogy kialakuljanak ilyen dolgok. Igazából most jöhetne a fenti kérdés, csak a helyzetet megbonyolítja, hogy amúgy kavartam az egyik legjobb barátjával, kb pont akkor, amikor őt visszautasítottam. Azért kavartam a barátjával, mert ő magabiztosabb volt, ergo abban a szituációban vonzóbb, és igazából ő azóta is fűz, de a részemről ez ennyi, oké, vonzó, meg jóban vagyunk, kedvelem is, de komoly kapcsolatot nem tudnék vele elképzelni, túlságosan különbözünk. A másik sráccal viszont igen, de ő meg már továbblépett, viszont közben meg úgy érzem, kicsit azért még mindig odavan értem, csak titkolja, és ha ezt megmondanám neki, csak megkavarnám a dolgokat, lehet tönkretenném a barátságukat is/az egész baráti társaságot, és az is lehet, hogy még csak nem is lennénk jó pár, és 1 hónap múlva szakítanánk. Megéri a kockázat, kezdeményezzek nála? (A másik fiút amúgy ez tuti megviselné, mert ő vállalta a gonosz szerepet, mármint, hogy ő a féreg, aki lesmárolta a barátja crushát ((tényleg elég kétszínűség pff)), és azóta kb titokban találkozgat velem, nem mondja ki mit akar, de neki gondolom komolyak a szándékai, én egyértelművé tettem, hogy nekem nem, ennek ellenére biztos nyeregben érzi magát, és eléggé kiütné onnan, ha összejönnénk a kérdésben szereplő fiúval.)


17/l


Ja amúgy lehet hosszú lett és butaság az egész, de hát ebből áll az egész tini párkapcsolatok topic, hadd járjon ennyi nekem is. ;(



2019. jan. 12. 14:50
 1/7 anonim ***** válasza:
68%
Ja.
2019. jan. 12. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát valamilyen szinten gáz,mert ezek az érzések nem 1-2nap alatt alakulnak ki.De a ti korotokban még elfogadható ez az érzelmi változás,egy próbát megér.Ha a mai napig beszéltek,akkor simán lehet ebből még kapcsolat.
2019. jan. 12. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
18%
Kicsit gáz.Én személy szerint már büszkeségből sem állnék veled olyan téren szóba,persze a friend zóna az alap.
2019. jan. 12. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Mérlegeld, hogy milyen "botrányt" okoznál az osztályközösségben, ha kezdeményeznél a fiúnál. Én próbálkoznék. Aztán valahogy alakul. Ám, légy határozott és gondold át előre a tetteid következményét.
2019. jan. 12. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ebből vagy nagy szívás lesz vagy egy happy end

De csak akkor tudhatod meg ha megprobaltad

Jeleket küldj neki, de ha nem megy akkor is próbálkozz hatha

Majd írd meg h mi történt

2019. jan. 12. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia, 2 hete írtál, mi a jelenlegi helyzet? Van valami előrelépés pozitív irányban?


Szerintem küldj neki finoman jeleket (nem kell ajtóstul rontani a házba, de még a szád szélét sem kell nyalogatnod). Legyél egyszerűen kedves, természetes, közvetlen, mosolygós, pozitív, nyitott, segítőkész, megértő, (ha kell), érezze magát kellemesen, komfortosan a társaságodban.

Aztán, mivel úgyis rendszeresen találkoztok/ beszéltek egymással, tudatosan figyeld minden reakcióját, a testbeszédét, a mimikáját, a gesztusait. Mikor alkalmasnak látod a szitut, azaz nem rohantok órára, nyugodtak vagytok (nem volt semmi gáz a suliban, v. nem készültök semmi stresszesre, úgy mint felelés, témazáró), akkor próbáld meg finoman, de érthetően élő szóban (!) előhozakodni, h. most mi a szitu veled/ veletek. Mármint, h. hogy érzel, de nem túl direktben, hanem inkább lépésről-lépésre, figyelve a válaszait, még inkább a metakommunikációs jelzéseit.


Kezdhetnéd azzal esetleg, h. hogy van, hogy érzi magát, ill. ajánlhatsz vmi. programot. Lehetőleg ne mozit, ahol nem látjátok egymást, és csak korlátozottan tudtok kommunikálni a film alatt... A korizás jó választás lehet, vagy múzeum v. tárlatlátogatás, pl. Várkertbazár, Szépművészeti, Ludwig M., MüPa vagy egy kisebb kiállítás (ez sokkal, sokkal érdekesebb, izgalmasabb tud lenni, mint gondolnád :) ), netán egy klubkoncert, ha elengednek a szüleid. A plázázást szándékosan nem említettem.

Rátérhetsz arra egy-egy program végén, h. milyen jól érezted magad, és hogy jó lenne megismételni, és lehetnétek esetleg többet együtt... Persze csak ha tényleg így van. Építsd fel okosan, kvázi 'panelekből', h. melyik szituban mit mondanál, hogy reagálnál, és akkor nem lesz olyan nehézkes, el tudod mondani, amit szeretnél.


Nem írok neked kész mondatokat, mert Te ismered magad, különben is anyád lehetnék...

De az általánosságban igaz, h. ha 'agyban' rákészülsz valamire, jobban jössz ki a végén.

Én mindképp megpróbálnám, mert 20 éve saját életemben nem tettem, és most nagyon-nagyon bánom. Valószínűleg teljesen másképp alakult volna az életem. Tudom ez elég közhelyes, mégis meg vagyok róla győződve. Egy domináns srác (akit választottam, mert elhitette a nagyon jó rábeszélőkéjével és színészi alakításával, h. őt kell választanom) kiütötte a nyeregből az igazit. Akkor is éreztem, h. nem biztos, h. az a helyes, h. vele vagyok, de a másik visszavonulót fújt - miután megbántottam.

Előtte azonban mondott néhány olyan gondolatot, amit sajnos csak később fogtam fel igazán, és azóta sem megy ki a fejemből...

Akkor minden maradt úgy, ahogy a másik kigondolta. De nem lett túl hosszú a kapcsolat, másfél évig tartott, és az sem volt olyan, amilyennek a srác a gondolataiban idealizálta, mert nem voltunk teljesen egy hullámhosszon. Azt követően jöttem rá, miután vége lett, és elkezdtem újból tisztán látni, hogy mit hagytam ki, mennyire vak voltam. De 2 év után nem mertem visszamenni hozzá, nem tudtam, hogy kezdjek hozzá, még azt gondolnál, ha ló nincs, jó szamár is, meg hasonló gondolatok jártak a fejemben. Igazából az elutasítástól való félelem és a büszkeség tartott vissza attól, h. odaállja elé, és elmondjam, h. korábbiakat nagyon sajnálom, és úgy érzem, nem jó döntést hoztam.

Na de eső után köpönyeg...

Te viszont most vagy hasonló szituban. Csak egy életed van, nem tudom melyik találkozás lesz a sorsdöntő - lehet, h. pont ez.

2019. jan. 27. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, főleg neked, utolsó, igazából ez lökött afelé, hogy tényleg tegyek valamit, mert amúgy már egészen lemondtam volna róla, meg nyuszi vagyok. Nem hiszem, hogy lesz ebből bármi is, de nincs mit veszítenem!
2019. febr. 1. 22:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!