Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Szerelem » Szerintetek igaz, hogy csak...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek igaz, hogy csak olyan tud szeretni aki szereti onmagát is?

Figyelt kérdés

Egyszer azt hallottam hogy csak azt tudod adni/abból tudsz adni másnak amid van, ha szereted magad, akkor szeretetet is tudsz adni, de ha saját magadat nem szereted vagy nem értékeled akkor hiába szeretsz mást.


Ezt nem teljesen értem



#szeretet #elfogadás #Szeretetet adni
2019. aug. 10. 21:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
24%

Szerintem nem...

Az a jó, ha tisztában vagy magaddal. Tudod a képességeid legyen az negatív, vagy pozitív.

Bár az igaz, ha túl sok van neked a jóból, nem szívesen osztozkodsz... ilyenek az egoisták is...

Végül is van benne igazság

2019. aug. 10. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
69%
Nem igaz. Én magamnál jobban senkit sem utálok, és van egy ember, akit szeretek.
2019. aug. 10. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
86%
Haha, én meg inkább úgy vagyok vele, hogy azt a szeretetet, amit magamnak kéne adnom még így is másoknak adom:D
2019. aug. 10. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Sosem szerettem magam, mégis szerettem az exemet is és egy évig sírtam utána.

Hát vissza akart jönni hozzám miután szétmentünk, tehát szerintem megadtam neki ami kell :))) Így is, hogy gyűlölöm magam. :D

2019. aug. 11. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem igen. Van egy teóriám.

Ha én utálnám magam, akkor mindig a legjobb énemet mutatnám, ami akarnék lenni mindig, de egy idő után nem tudod mindig a legjobb énédet mutatni és nem is akarom majd. Ezért kapcsolat szétmegy, mert másnak ismert meg engem, mint aki valójában vagyok.

2019. aug. 11. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem igen.

Vagyis, nyilván tudsz szeretni akkor is, ha magadat utálod, de az szerintem nem teljesen tiszta szeretet. Nem tudom rendesen elmagyarázni... Ha magadat utálva mást szeretsz, akkor egy kicsit elvárod a másiktól, hogy bebizonyítsa, hogy te is szerethető vagy. Tehát a magad iránt hiányzó szeretet tőle várod el, ez pedig hosszútávon kvázi drog, és kapcsolatfüggést alakít ki.

2019. aug. 11. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem igaz.
2019. aug. 11. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
79%
Nagyon is igaz. Ha te kevésnek érzed, nem szereted magad, akkor csak egy fél embert adsz a párodnak, akit elvileg mindennél jobban szeretsz, s akinek a legjobbat akarod adni.
2019. aug. 11. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
39%

Így van. Saját tapasztalat. Ha nem szereted magad, maga a mód, ahogy magadra tekintesz, és ahogy magaddal bánsz, ellehetetleníti a normális emberi kapcsolataidat.

Nem arról van szó, szerethetsz persze más embereket, de ez az érzés háttérbe fog szorulni amellett a dühnek leírható érzés mellett, amit magad és ezáltal az egész világ iránt táplálsz. Mindig magadban fogod keresniba hibát, félni, hogy mit hol rontasz el. Ezáltal önzővé is válsz, hisz folyamatosan csak azon mesterkedsz, hogy próbálj minél jobban megfeleni mindenkinek ( a megfelelési kényszer alap, ha önbizalomhianyos vagy).

És ha még mindez nem lenne elég, itt van ez a tény: amíg magadra nem tudsz szeretettel nézni, addig mástól is automatikusan azt várod el, hogy ugyan így viszonyuljon hozzád, és soha nem fogod elhinni az irántad érzett szeretetet, legyen az bizonyítva akárhogy.


Elég nagy szar így az élet. Nekem különösen, mert tudom mi az oka a problémáimnak, átlátom őket, mégsem változnak.

2019. aug. 11. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
75%
Egyébként 5ösnek is nagyon igaza van. (előző voltam)
2019. aug. 11. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!