Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Szerelem » Mi számít szerelemnek?

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi számít szerelemnek?

Figyelt kérdés

Nem tudom hogy én már voltam - e szerelmes, még sosem volt kapcsolatom,e nélkül is kialakulhat?

16/l



2019. szept. 27. 17:56
 1/4 anonim ***** válasza:
Igen. Majd megérzed, ezt nem kell magyarázni.
2019. szept. 27. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 kargor ***** válasza:
76%

Hello!

A szerelem az (általános értelemben), hogy sokszor rá gondolsz, nem tudsz koncentrálni valamire úgy, mint az előtt pl.: amit egyedül csinálsz (hobbi; házi feladat...), vele álmodsz (általában), és még sokminden.

Persze hogy ki alakulhat ez egy fajta ösztön is.

2019. szept. 27. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

"Nem hiszem, hogy a szerelemnek olyannak kell lennie, akár egy robbanás. Nem kell drámainak lennie vagy mohónak, vagy bármely ostoba jelzővel is illetik az írók vagy zenészek. De hiszem, hogy amikor megismered, ráismersz."



"


- Honnan tudod, hogy Szerelem?


- A nagymamámnak volt egy igen érdekes elmélete. Azt mondogatta, jóllehet úgy születünk, hogy valamennyiünkben van egy doboz gyufa, magunktól nem tudjuk meggyújtani a gyufaszálakat, szükségünk van... oxigénre, meg egy gyertya segítségére. Csakhogy ez esetben az oxigénnek példának okáért a szeretett személy lélegzetéből kell származnia, a gyertya lehet bármiféle érintés, simogatás, szó vagy hang, amely elsüti a robbanókészüléket és lángra gyújtja az egyik gyufát. Ilyenkor egy pillanatra heves érzelem vakít el bennünket. Bensőnkben kellemes meleg árad szét, amely az idő múlásával lassan-lassan elenyészik, míg egy újabb robbanás fel nem éleszti."



"Miért szeretünk egymásba, házasodunk meg, és vállalunk gyerekeket? A biológus azt mondaná, hogy át akarjuk örökíteni a génjeinket, biztosítva a faj fennmaradását. A szociológus szerint a társadalom szerkezete és elvárásai alakítják viselkedésünket. Ha azonban egy konkrét férfit kérdezünk meg arról, hogy miért szeretett bele egy konkrét nőbe, akkor valami egészen mást mondana. Talán valami olyasmit: "Szeretem, mert... ööö... izé... ööö... mert szeretem!"



Szerintem a liftező gyomor meg a pillangók nagyon jó magyarázat erre

2019. szept. 27. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
2019. szept. 27. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!