Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Szerelem » Hogyan tudnék túllépni ezen?

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan tudnék túllépni ezen?

Figyelt kérdés
17 vagyok, soha nem voltam kapcsolatban. Lassan egy éve szerelmes vagyok egy lányba. Ezt Ő is tudja, elmondtam neki. Soha nem beszélgettünk, nem is ismerem szinte, ezért nyilván nem kölcsönös a dolog. Neki van barátja. Én mindig csak rejtegetem a dolgot, mert nem tehetek semmit, de megöl.. Mit tehetnék? Egyszerűen olyan sokat gondolok rá még ennyi idő után is és annyira fáj, hogy esélyem sincs. Tudom sok ilyen kérdés van és tudom, sokszor megválaszolták már, csak kétségbe vagyok esve. Az elején jó volt megtapasztalni ezt a dolgot, de most már csak egy fogolynak érzem magam és nem tudok szabadulni ettől.

2020. jan. 29. 18:49
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
"Soha nem beszélgettünk, nem is ismerem szinte [...]." - akkor hogyan lehetsz belé ennyire szerelmes? Nem értelek igazán, van "szerelem első látásra", de annak az elmélyüléséhez is tenni kell. Ez így semmi, ezen nem is kell túllépni. Inkább azt a kérdést tedd fel magadban, hogy miért ragaszkodsz a szerelmi fájdalom érzéséhez.
2020. jan. 29. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Járj el a barátaiddal, találj magadnak valami hobbit, foglald le magad valamivel és légy nyitott az új lehetőségekre. Barátja van illetve meg is mondta hogy, nem érez hasonlóan, sajnos mást nem tudsz tenni minthogy megpróbálsz továbblépni.
2020. jan. 29. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Elsőnek, 2 év után egy nap csak beleszerettem és azóta ez változatlan.. Annyira szeretnék vele lenni. Nem tudom miért, de így van. Próbáltam minden mással foglalkozni, de nem akar elmúlni. Talán azért sem, mert szinte minden nap látom.


Második válaszolónak, nem mondott nemet soha, csak amikor elmondtam neki, hogy érzek iránta, nem sokkal azelőtt jött össze valakivel és én sajnos nem tudtam róla. Ezt utólag tudtam meg, ha már akkor tudom, el sem mondom neki. Amit meg írtál, szoktunk haverokkal lógni, meg bulizni de egyelőre nem segített. Lehetőség nem jön, elmúlni nem akar. Lehet csak még tovább kell várnom...

2020. jan. 29. 21:55
 4/4 anonim ***** válasza:

Én is átestem már hasonló dolgokon, és annyit tudok mondani, hogy az idő segíteni fog majd előbb vagy utóbb. Az ilyenkor szokásos tanácsok nekem nem annyira segítettek, sportoltam, eljártam haverokkal ide-oda, elfoglaltam magam, de mindenhol volt valami, amiről ő jutott eszembe. Egyedül egy-egy jó könyv olvasása tudott úgy lekötni rövid ideig, hogy közben nem gondoltam rá. Előbb-utóbb aztán elkezd majd halványulni, kifakulni az egész, és egy kínzó ürességet fogsz érezni az egész lényedben, ahogy egyre kevesebb gondolatodat és érzelmedet köti le az ő személye. Ha ezen az üresség-időszakon sikeresen túljutsz, és nem esel önkéntelenül is vissza a szerelem kavalkádjába, akkor a nehezén már túl vagy.

Illetve gondolj bele abba, hogy alig ismered, tehát van néhány alapvető külső-belső tulajdonság, amit látsz vagy látni vélsz benne, és ezek alapján alakítgatsz magadban egy idealizált képet róla, részben valószínűleg öntudatlanul, lassan már egy éve. Az a kép, ami benned él róla, alighanem igencsak különbözik attól, amilyen ő valójában.

2020. jan. 29. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!