Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan tudnék ezen teljesen...

Hogyan tudnék ezen teljesen túllépni?

Figyelt kérdés

Megpróbálom röviden: anyum sosem akart gyerekeket, de mégis kettő lett neki. 21 évesen esett teherbe a nővéremmel mikor még csak jegyben járt apámmal és nagy szégyennek érezte hogy pocakja volt az esküvőjén. Sosem tudott ezen túllépni. Állandóan megkaptuk hogy csak a hülyék szülnek, a terhesség betegség stb stb. Ráadásul anyám sosem tudott rendesen lefogyni a terhességei után, ez is persze a 'mi hibánk' volt. A családban ha volt kismama azokat is kegyetlenül szidta a hátuk mögött. Szégyellve gondolok vissza hogy mi is a tesómmal egyet értettünk vele gyerekként mert meg sem értettük igazán. Mindketten elkerültünk otthonról a nővéremmel, vele átbeszéltük ezt többször is, ő a mai napig nem szeretne gyereket és én megértem. Én viszont 6 éve vagyok együtt a párommal, 3 éve vagyunk házasok és 11 hetes kismama vagyok. (: Jövő hét végén utazunk haza anyámhoz mert akkor lesz a születésnapja is meg mert szeretnénk személyesen közölni. De valamilyen szinten tartok a reakciójától. Akármilyen

'stikkes', akkor is az anyám. Ha látta hogy jól kijövök a pici unokatestvéreimmel akkor sem az volt hogy 'jól áll neked a gyerek' hanem hogy gyerek pszichológusnak kellett volna mennem... Persze az én hozzáállásomat ő nem tudja megváltoztatni, de valamilyen szinten bennem van a félsz... Próbáljak vele komolyan beszélni? Lehet azóta megváltozhatott a véleménye?

Csak normális válaszokat légyszi.



2017. aug. 24. 19:48
 1/6 anonim válasza:
Ő az anyukád, el kell fogadnia azt hogy attól hogy neki nem ment úgy ahogy akarta attól függetlenül még a terhesség nem rossz. Sőt! Te igazából tanulhatsz is az ő hibájából habár az hogy valaki terhesen megy férjhez nem hiszem hogy akkora nagy hiba lenne de mindegy. Mondd meg neki, kész pont. Ezen nem lehet mit szarakodni :D El kell fogadnia hogy terhes vagy, be fogja ismerni hogy értesz a gyerekekhez és nem lesz gondod. Csak nyugi, mondd el neki komolyan hogy mivan. A véleménye lehet nem fog megváltozni de segíteni fog, az anyai ösztön ilyenkor előtőr az összes anyukából :D Összeségében: Mondd el neki és ne félj, jól kell elsülnie az akciónak, ha nem akkor meg nem. Ott a párod meg majd a leendő pulya :D
2017. aug. 24. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Hát, én szóba se állnék vele, de főleg a véleményére nem adnék. Olyan szar dolog az életben az, hogy az emberben mindig ott van az, hogy mégiscsak az anyám, de néha ezt figyelmen kívül kell hagyni sajnos. Legjobb barátnőm apja pl. elitta a pénzt mindig, folyton adósságban voltak csak, szóval igazából nem is volt normális apja, de mégis támogatja. Ezeket sajnos sosem értem. Neki nem a családja volt a legfontosabb, hanem az ital.
2017. aug. 24. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Skorpió87 ***** válasza:

Szerintem egyáltalán nem változott meg a véleménye. Nem bírja a mai napig sem feldolgozni, hogy nem akart gyereket és mégis szült...Szakemberre lenne szüksége.


Egyébként meg mivel nagymama lesz, azért neki is lesznek kötelességei. Beszéljétek át a múltat, persze. Fontos lenne :) Bennetek, gyerekeiben is biztos volt sok öröme, ha utólag visszagondol. :)

2017. aug. 24. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Hát szerintem ez azért más mint egy alkoholista szülő... Persze ez sem volt egészséges, de ebbe ne menjünk bele... Én úgy érzem hogy minden más téren mint anya helyt állt, nem voltunk elhanyagolva.

Szerintem is mindegy ki szül esküvő előtt vagy után, de anyám egy kis faluban nőtt fel és nehezen szakadt ki ebből a gondolkodásból és közegből hogy számít ki mit mond.

Első éves voltam az egyetemen amikor anyám egy időben rendszeresen járt pszichiáterhez depresszió miatt kb egy évig. De sosem tudtam kiszedni belőle hogy mikről beszélgettek.

Köszönöm a válaszokat!

2017. aug. 24. 20:51
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem hagyd, hogy alakuljanak a dolgok. A terhesség a te dolgod, ebbe neki beleszólása nincsen, ez a te életed, a te döntésed, a te gyereked. Nem számit, hogy mi lesz a reakciója a közlésedre. Lehet, hogy nagyon elutasitóan reagál. Aztán történhetnek itt majd furcsaságok is, mert lehet, hogy anyukád lesz a világ legboldogabb és legbüszkébb nagymamija.
2017. aug. 24. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Figyi az ő hozza szolasat szardínia le és élj a pároddal normálisan :)
2017. aug. 29. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!