Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Szerelem » Valaki van aki esetleg szintén...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Valaki van aki esetleg szintén mérgezően féltékeny?

Figyelt kérdés
Nagyon mániákusan féltékeny vagyok, az okát is tudom de szeretném leküzdeni. A barátomat ez nem zavarja, szereti is bennem, de én viszont úgyérzem kicsit egészségtelen hiszen ezzel magamat is károsítom. Nem akarok gyerekesen viselkedni de ezt sajnos nem tudom kontrollálni. Akinek hasonló tapasztalata van, vagy tudna tanácsot adni azt megköszönném

2020. jún. 3. 23:10
 1/8 anonim ***** válasza:
58%
Mennyire vagy féltékeny? Hajtépés vagy hasonló már volt?
2020. jún. 3. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Wáó tök jó,hogy ezt így látod és beismered. A legjobb pedig,hogy változtatni akarsz rajta! Ha esetleg privibe leírnád az okát az sokat segítene
2020. jún. 4. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem dehogy, bántani nem bántok senkit viszont inkább szorongok a gondolattól,tisztában vagyok vele hogy hülyeség,egyszerűen változtatni nem bírok
2020. jún. 4. 10:12
 4/8 anonim válasza:
100%
Óó ugyanez van velem is. Én is változtatni akarok rajta. Mindig amikor rám jön akkor szólok magamnak hogy hé ez csak egy hülyeség téged szeret és próbálok nem gondolni rá.
2020. jún. 4. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is ugyan ilyen vagyok. Hiába bízok meg benne, még is féltékenység tör rám. A 4-es válaszolóval ugyanezt csinálom, hogy magamra szólok, hogy ez csak hülyeség. De így is folyton aggódok és kinem állhatom, hogy mindig ezen kattogok:/ talán mert nagyon szeretem
2020. jún. 4. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Dicséretes, hogy le szeretnéd küzdeni, de egyedül nem fog menni. Hiába próbálod tetten érni, hiába próbálod láncra verni az érzésedet, hiába látod be józan ésszel, hogy irreális az egész. Ezen csak a vezetett önismeret segít, egy jó pszichoterapeutával. Az viszont tényleg igazoltan segít, bár több éves komoly munkát jelent. De minél hamarabb kezded el ezt, annál rövidebb ideig kell együttélned a fojtogató szorongásoddal. Csak egy profi, tapasztalt külső nézőpont segíthet az érzéseid mélyére ásni és amint rálátsz azok valóságára, szabályosan elveszítik a hatalmukat feletted.
2020. jún. 5. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Személyiségfüggő. Van, aki szereti.

Én mondjuk ki nem állhatom, és nem egy kapcsolatomat tette már tönkre. Főleg, mert ez erősen úgy hat, mintha nem bízna bennem. Bizalom nélkül meg semmit nem ér egy kapcsolat.

Aztán persze van az a szint, ami még aranyos is tud lenni. Nem mondom azt, hogy baj lenne, ha egy lány nem féltékeny, mert egyáltalán nem az. Sokan tévesen azt gondolják, hogy a ragaszkodás meg a féltékenység feltétlenül együtt járnak. Egyáltalán nem. De amikor kicsit féltékeny egy lány, az még akár cuki is lehet. (Amikor már 3 év járás után is betegesen azt hiszi, hogy én minden második lányra rámásznék, az már baromira nem. :D)

Az aggódás meg megint egy kissé másabb dolog. Ez sem mindegy, hogy milyen mrétékű, de ha a barátnőm félti a kapcsolatunkat, az is tud nagyon cuki lenni. Már ha hajlandó megmondani, hogy mi bántja. Olyankor szeretem átölelni, hogy érezze, hogy ott vagyok neki, és megnyugtatom, hogy eszem ágában sincs mással lenni.

2020. jún. 5. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A felismerés megvolt. Ez az első lépés.

Ezután már csak azt kell belátnod, hogyha valaki menni akar, az menni is fog. Tehát nincs értelme a féltékenykedésnek.

Egyébként meg egy kapcsolat alapja a bizalom, ha megvan akkor nincs értelme féltékenynek lenni.

Anno én is féltékeny voltam, de rájöttem, hogy semmi értelme. Csak saját magamat készítettem volna ki.

2020. jún. 13. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!