Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Sos! A süni mérgezőek?

Sos! A süni mérgezőek?

Figyelt kérdés
A telek sarkában volt egy szerencsétlen süni, aki amúgy a diófa alatt lakik, a kerítés túloldalán, és a hiperaktív kutya negyed órán át ugatott rá, a tökmag meg el se tudott menni, ezért átvittem a kerítésen, oda, ahol legutoljára láttam. Csak 8-10 helyen szúrta át a bőröm, viszont nagyon csíp azóta is. Ugye a tüskéin nincsen mérgező anyag?

2018. okt. 11. 20:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy mergezo,szerintem csak piszkos-poros,es picit begyulladnak tole a sebek.
2018. okt. 11. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
nem mérgezőek
2018. okt. 11. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
hacsak nem tengeri sün volt akkor nem..
2018. okt. 11. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Úgy tudom, hogy nem mérgezőek. Fertőtlenítsed le a sebeidet (erős kamillatea, Irix-spray, ajatin stb., stb.). Ne aggódj! Annyi, mintha kaktusz szúrt volna meg.
2018. okt. 11. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez így nem teljesen igaz, mert a sünök előszeretettel kenik be a tüskéiket bármivel , amiről első szaglásra úgy gondolják hogy valamilyen módon ártani lehet vele, vagy keserű, vagy csípős, vagy büdös, a lényeg, hogy hatékonyabb védelmi fegyver legyen a tüske.

Szóval lehet rajta valami gyengébb növényi toxin is, említetted pl a diófát, na annak a levele mondjuk pont mérgező, simán megrágják, felhabosítják a nyálukat, és összekenik vele a tüskéiket.


Nagy bajod nem lesz, jól ki kell mosni, lefertőtleníteni, mást úgy se lehet csinálni. Majd elmúlik.

2018. okt. 11. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
0%
5-ös, nem tudnál feltenni ide egy videót, amelyen látható lenne, hogyan keni a sün a nyálát a tüskéihez? Úgy szeretném látni, milyen pofát vág, mikor a szomszéd tüskék megszúrják...! Nehogy azt írd, hogy a saját tüskéi nem szúrják meg, mert ha kétszer írod, még utóbb elhiszem... Hahaha!
2018. okt. 11. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
86%

6-os, nem kell az irónia, meg ez a fölényes negatív hozzáállás, hogy egyből azt feltételezed, én a f-omból szopom ki ezeket az dolgokat, mert csak a tudatlanságodat bizonyítod, és saját magadat égeted be!


Tessék a kért videó:


[link]

2018. okt. 12. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
0%

Tisztelt 7-es válaszoló!

Köszönöm a küldött linket. Kétszer is megnéztem, de csak azt láttam, ahogyan a sün tisztálkodik (a macska is így csinálja!) és inkább a feje környékén nyalogatja a bőrét és természetesen a tüskéi tövét. Ám a legjobb akaratom mellett sem azt látom, hogy mérget ken a tüskéire. Hangot nem tudtam csiholni. Tehát - számomra semmit sem bizonyítottál. Szövegben leírva nincs?

2018. okt. 12. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
100%
barátomnak begyulladt tőle az ujja mikor megszúrta, elment orvoshoz aki valamit csinált vele majd bekötötte és kb. egy hétig rajta kellett hagynia.
2018. okt. 12. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
15%

9-es,

ilyen tünet előállhat akkor is, ha kaktusz, varrótű, akác- vagy rózsatövis stb. szúr meg.

2018. okt. 12. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!