Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Szerelem » Működhetne még? Megéri újrakez...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Működhetne még? Megéri újrakezdeni?

Figyelt kérdés

Másfél évig voltunk együtt, fél éve ért véget a kapcsolatunk. Voltak köztünk különbségek, hiszen más körülmények között nőttünk fel, más-más elvárásokkal a szülőktől. Ennek ellenére nagyon könnyen összecsiszolódtunk és soha semmi baj nem volt köztünk, minden nagyon jól működött, mondhatni mindent elsöprő szerelem volt a miénk első látásra. Amíg bele nem szóltak, pontosabban a szülei kezdték betegesen gyötörni, zavarta őket hogy nálunk jobban érzi magát mint otthon, ez nem is volt véletlen hiszen otthon el volt nyomva folyamatosan és öltöznie is úgy kellett ahogyan azt megmondták neki fiú létére. Megpróbált kitörni ebből, de nem tudott a sarkára állni végül és összeomlott lelkileg. Mellette álltam és segítettem, de nem tudtam még én sem, pedig én voltam az akiben teljesen megbízott és akire támaszkodhatott, a szüleivel vagy testvérével sosem tudott normálsian elbeszélgetni. Szétmentünk, és elmondhatatlanul fájdalmas volt de megpróbáltam felfogni hogy nem tudott értem és magáért sem a sarkára állni pedig több héten át könyörögtem neki hogy valahogy oldjuk meg de ő nem. Én jobban lettem egy 4hónap után, ő viszont megkeresett és elmondta hogy utálja magát ez miatt és bárcsak jóvá tudná tenni valahogy, fél év sem segített neki hogy múljon a szenvedés. Mondták hogy adjak neki mégegy esélyt, vagy segítsek neki felállni, hiszen anno csak csodáltak minket együtt, amilyen jó kapcsolatunk volt és leste minden kívánságom a saját érdekeit is háttérbe helyezve. Én szeretem, viszont tartok attól hogy a késöbbiekben is ekkora fájdalmakat kéne átelnem ok nélkül a másik oldalon pedig attól is tartok hogy nem lesz hozzá hasonló az életemben és később is hiányozni fog. Lezáratlannak érzem az egészet és fogalmam sincs mit tegyek. Az egyetem is a nyakamban van, ráadásul nem is környéken, tehát nem tudnánk megint szinte állandóan együtt lenni a távolság miatt mint régen, tudom sokak szerint nem jó állandóan együtt lenni, viszont ha nem volt velünk a másik sosem tudott jó kedvünk lenni valahogy.

20/L



2020. okt. 10. 11:24
 1/3 anonim ***** válasza:
85%
Amíg nem képes felnőni, addig semmi értelme az újrakezdésnek.
2020. okt. 10. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha én egy olyan közegben nőttem volna fel, ahol mindent úgy kellett csinálni, ahogy az ősök akarták, akkor én se erezném kellemesen magam egy olyan barátnő mellett, aki a nehéz időkben rám akarja tukmálni, hogy álljak ki magamért és érte, mikor érzem, hogy nem tudok.

Nincs felnőve még egy egészséges kapcsolathoz. Szépen hangzik, hogy leste minden kívánságodat, de az már nem normális, ha a saját érdekeit szorítja háttérbe. Nyilván ezt szokta meg, ezt a magatartást hozta otthonról. Míg ezen a dolgon nem tud "puhítani", nem biztos, hogy egy kapcsolat jót tenne neki. Hiába mondanád meg neki, hogy ezentúl magára is gondoljon, mivel még nem fejlődött fel erre a szintre, nem fogja tudni betartani.

Nehéz ebben a korban kapcsolatban lenni ha a szülők ennyire ellenzik, nincs nagyon amit csinálj. Neki most inkább egy segítő barátra van szüksége, nem pedig egy konfliktusokkal teli párkapcsolatra, amit láthatóan nem is tud egyensúlyban tartani.

2020. okt. 11. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
100%

Teljesen együtt érzek a volt pároddal (nemtudom újra kezdtétek e azóta.)

19vagyok lány mai napig anyám öltöztet vasalja a ruhámat es intézi helyettem a dolgokat aztán ha valamihez nem értek (mert természetesen nem is engedte, hogy megpróbáljam) akkor én vagyok a legszarabb gyerek a világon és minek tart el?...A szobámat nem rendezhetem át nem festhetem be, mert majd "nehogy én mondjam meg, hogy hogy nézzen ki a szoba." (Szerintem az én szobám nem? Rosszul tudom?)

Én is tökre össze voltam törve ez miatt lelkileg csak az tudott talpra állítani, hogy megismerkedtem a jelenlegi barátommal és tartja bennem a lelket.

Ha még nem történt semmi akkor, szerintem adj neki még egy esélyt tudom mennyire jó érzés lenne neki ha alig is találkoztok, hogy legalább tudja, hogy ott vagy neki.

Aztán pár év es a saját melótokból keresett pénzt összedobhatjátok és össze költözhettek, és nem lesz ott anyuci apuci hogy beleszóljon. Sőt le is lehet koptatni es nem muszály tartani vele a kapcsolatot se ha nem érdemli meg vagy nem tud változtatni magán. Én is az egesz családonmal már most elkezdtem megszakítani lassacskán a kapcsolatot. Nekem nem kell, hogy átjárkáljon veszekedni és saját magára akarjon formálni hogy aztán majd a gyerekeimet is ő akarja nevelni.Felejtse el.

Mert ugyanezt csinálja a húgával a nagynénémmel. Szinte minden este már idehozza az 1 és fél éves kisfiát mert ő jobban tudja nevelni...hát rohadtul nem, és a kisfiú rá se néz az anyjára mert az én anyámhoz ragaszkodik, és ha elmegy akkor ordít!

Na és ide jutottunk egy kapcsolatból xd

Bocsánat de ha esetleg valaki végig olvassa legalább tudja, hogy vannak ilyen emberek is a világon.

És hajrá a kapcsolathoz 😅

2020. okt. 29. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!