Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Szerelem » Hogy tegyem magam rajta túl?...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy tegyem magam rajta túl? Haldoklik a lelkem..

Figyelt kérdés
Megpróbáltam már mindent, és egy-két dolog rövidtávon hatott is, aztán azon kaptam magam, hogy megint csak fáj a lelkem ugyanúgy mint előtte. Szerencsére nem találkozok vele rendszeresen, nem itt él. Viszont novemberben ismertem meg, én azóta nem tudom magam egyszerűen túltenni. Olyan erős érzelmeket táplálok iránta, hogy volt már hogy azon kaptam magam, hogy elképzeltem a közös gyerekeinket, vagy az esküvőt.. És hogy miért nem jöttem vele össze? Nem, nem azért mert viszonzatlan. Hanem mert nem lehet jövője, se rövidtávon se hosszútávon. Külföldön él. Nem akartam soha magamat áltatni, hogy valahogy megoldjuk.. De mindig csak álmodozok.. És mindig elmondom magamnak az észérveket, hogy iskolás vagyok, nem tudok rendszeresen külföldre menni, odaköltözni meg még felnőtt koromba se akarnék. Ezért nem mentem ebbe bele jobban, pedig viszonzott lett volna. De ha ismerem, és tudom hogy miért nem lehet ebből semmi, akkor miért felejtem el ezeket az érveket, és miért kapom magam azon, hogy megint a közös jövőnkről álmodozok? Egyébként 18 éves vagyok.. Fordultam már az alkohol felé is haverokkal. Van egy baráti társaságunk, ahol mindannyian szerelmi csalódásban vagyunk benne, talán őket mégjobban megviseli, mivel a legtöbben a padlóra kerülve sírtak a nap végére. Én még nem sírtam miatta. Erősnek érzem magam, viszont mégis olyan fájdalmat érzek, amit senkinek se kívánnék. Megnövekedett bennem a vágy a drogok felé is.. Habár nem hinném, hogy a xanaxon és az alkoholon kívül mást ki mernék próbálni az életben.. Kérlek azt ne mondjátok, hogy majd az idő megoldja, mert ha november óta egy százalékot se tudott ez a szerelmnél is nagyobb érzés csökkenni, akkor az idő nem tudja megoldani szeirntem. Mit tegyek? Elegem van.

2021. jún. 19. 19:43
 1/10 A kérdező kommentje:
Nagyon összeszedetlen lett, bocsánat.. És most itt a nyár, megint tele van a fejem újra gondolatokkal, habár iskolában is gondoltam rá bőven.. "Vele" fekszem, "vele" kelek, mindig rá gondolok.. November óta nem telt el úgy 2 perc hogy nem gondoltam rá valamilyen formában. Sose éreztem még ilyet.
2021. jún. 19. 19:44
 2/10 A kérdező kommentje:
Esküszöm, ő az első, és az utolsó gondolatom is minden nap.
2021. jún. 19. 19:47
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez már komoly lelki probléma. Mi itt nem tudunk segíteni, de egy pszichológus tud. Fordulj szakemberhez, jobb lesz úgy.
2021. jún. 19. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Egy pszichológus se fogja tudni egy csettintésre elfelejtetni velem ezt a lányt.
2021. jún. 19. 20:04
 5/10 anonim ***** válasza:
93%
#4 Ha ezt valóban így gondolod, akkor miért reménykedsz, hogy a GyK-n normális tanácsot tudnak adni? Egy pszichológusnak ez a munkája, az itteni válaszolók többségének viszont nem.
2021. jún. 19. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Egyszerűen csak mások véleményére vagyok kíváncsi, ők mit tennének a helyemben stb.. természetesen nem profi szakmai tanácsokra vagyok kíváncsi.
2021. jún. 19. 20:12
 7/10 anonim válasza:
91%
nekem másfél év volt. de elmúlik, hidd el. nem kell hozzá se drog, se semmi. próbáld meg lefoglalni magad minél többet.
2021. jún. 19. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Jól mondja a hetes. November óta csak pár hónap telt el. Lehet neked soknak tűnik, de biztos tapasztaltad már, hogy ha az ember jólérzi magát, milyen gyorsan repül az idő. Hidd el, az idő sok sebet képes begyógyítani, nem feltétlen a múlásával, hiszen az idő történéseket hoz.. Azaz akármi megtörténhet, akár már nyáron hatalmas változás mehet végbe a gondolkodási módodon. Csak nem szabad elfolytani ezeket! Hagyni kell múlni az időt és nem szabad a múlton vagy a jövőn bánkódni, mert akkor aztán soha nem lesz nyugtod. Ha egy anya elveszti a gyermekét egy része utána hal, a te eseted természetesen jóval gyengédebb ennél, de ehhez tudnám hasonlítani. Szóval az anya a gyermeke után hal, egy bizonyos darabkájában.. Sok-sok év múltán már mégsem nem sír át minden másodpercet a gyermekéért, mert az idő segített neki legalább elfogadni. Persze ez nem ilyen egyszerű és kissé durva példa, de nem teheted meg magaddal, hogy a bánatban dagonyázol, mert akkor az nem élet. Ráadásul nem kell aggódnod, most padlón vagy, de bele se gondolsz, milyen fiatal vagy és hány hasonló szerelem van még előtted.. És ez a dolog is csak most történt, nincs egy éve, adj magadnak időt felépülni, de azt neked is akarnod kell! Vondd el a figyelmedet, ne kínozd önmagad! Akár mész pszihológushoz, akár nem, az egész a te fejedben dől el, már csak az a kérdés, hogy döntesz. :)
2021. jún. 19. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2021. jún. 20. 20:13
 10/10 A kérdező kommentje:
Nem tudome elképzelni, hogy ilyen erős szerelmet tápláljak majd valaki iránt.. de legyen így, nagyon remélem
2021. jún. 20. 20:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!