Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Szerelem » Mit csináljak ha szerelmes...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit csináljak ha szerelmes vagyok egy lányba akinek a szülői háttere , és az otthoni atmoszférája borzalmas, de elvárja hogy töltsek ott időt?

Figyelt kérdés
A lány 17 én 18 vagyok ,fél éve ismerjük egymást , koránál jóval érettebb, nagyon okos, aranyos és gyönyörű lány. Egy hullámhosszon vagyunk. Ő imád nálunk lenni, imádja az én szüleimet, és a szüleim is őt, ez annak is köszönhető hogy sokkal nyitottabbak és fiatalosabbak mint sok 40 év körüli. Minden olyan volt mint egy filmben , mindaddig amig be nem mutatott az ő szüleinek 3 hónapja, azóta szenvedek. Amikor én elmegyek hozzájuk, az apja egyből valamit odapofázik nekem, közben pedig egy világi lúzer tróger, az anyja az meg valahogy elvan magaban de az sem kedvel, továbbá mindketten ilyen borzasztó konzervatív buta boomerek, nem is értem hogy lehet ilyen segg szülőknek ennyivel másabb lányuk. Mikor ott vagyunk náluk és elvonulnánk az én szüleimmel ellentétben ők nem hagynak minket békén, a szobájába 10 percenként kopognak, kérdezősködnek stb. Mondtam a barátnőmnek hogy nagyon nem szeretek náluk lenni mert borzalmas a hangulat, ő is érzi, mert neki is kellemetlen az apja meg az anyja is, de ennek ellenére mégis akarja hogy náluk legyek, mert csak a szülei... Mostanára már sikerült csökkenteni , de még mindig sokallom az ottlétemet, legszivesebben kiragadnám abból a közegből, mert ugy erzem ramegy a kettőnk kapcsolata. Gondolkodtam mi lehet az oka hogy utálnak engem, teljesen udvarias vagyok , jól tanulok, nem tartom magam butának sem beképzeltnek. A szüleink távolról ismerik egymást , beszéltem erről apámmal is , azt mondta ez lehet egyfajta irigység is a részükről , mert ők bőven nem allnak úgy anyagilag mint mi, dehát nem örülni kéne ennek hogy a lányuknak nem lesznek anyagi problémái mint nekik?? Tanácstalan vagyok, úgy a fejükbe látnék , mi lehet az oka hogy nem szeretnek?Egyfajta útálatot érzek folyamatosan, megvetést, előítéletet. Lehet azért mert nem fogadják el hogy a kicsi lányuk "felnőtt"? Ezért is kopognak percenként nehogy történjen valami? Még szerencsére hogy nálunk be lehet pótolni az ilyen dolgokat, meg hogy megengedik hogy nálam aludjon egyáltalán. Szerintetek mi lehet az oka, és mi lehet a megoldás erre?

2021. aug. 8. 09:42
 1/5 A kérdező kommentje:
Ja és rettegek szembeszállni velük mert egyik pillanatról a másikra korlátozhatnak le minket, vagy akár tilthatnak is el egymástól. Azt még leszögezném hogy a lány nem utálja a szüleit , tehat hogy hagyja ott őket mikor betölti a 18at az nem opció :/
2021. aug. 8. 09:58
 2/5 anonim válasza:
64%

totál ismerős a helyzet, kb ugyanez volt velem is


csak ott a fater a tróger, proli lúzerség mellett egy rosszindulatú beképzelt pösc is volt, aki a teljes család életét megkeserítette


én pár húzása után nem mentem többet, de akkor meg elkezdték bnőm zsarolni, hogy milyen emberrel van együtt, aki nem kíváncsi rájuk, akkor nem is fizetik neki a kolit, meg kaját stb, végül szakítottunk, nekem elég lett ebből (főleg hogy a csaj ragaszkodott hozzájuk és őket védte)


nem nagyon látok erre megoldást, ha ilyen, akkor ez nem fog változni sosem, mindig is utálni fognak téged

2021. aug. 8. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
66%
Ha a lány betölti a 18-at, onnantól szabad ember, vagyis nem tilthatnak el egymástól. Ez az egyik. A másik, hogy szerintem mondd meg nyíltan a lánynak, hogy vagy beszél a szüleivel (és változik a helyzet), vagy nem mész oda többet. Ha szeretitek egymást és a lány is érzi, hogy gáz, amit a szülei csinálnak, akkor emiatt nem fogtok szakítani, vagy ilyesmi. Vagy szól a szüleinek, akik abbahagyják ezt, vagy nem mész oda többet. Ennyi.
2021. aug. 8. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Adom #3 szavait, beszéljetek erről.
2021. aug. 8. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
52%

Nézd, ha hosszú távra tervezel kapcsolatot a lánnyal, abba bizony bele kell tervezned a szüleit is. Főleg, ha a lány amúgy jó kapcsolatban van velük, de igazából akkor is, ha elszabadulni szeretne mielőbb. Szóval ne abban gondolkodj, hogy hogyan tudod őt mielőbb kicibálni otthonról hogy többet vissza se menjen, hanem hogy hogyan tudjátok együtt úgy kezelni a helyzetet, hogy az neked is, neki is jó legyen. Te maradhatsz udvarias a szüleivel, elengedheted a füled mellett a megjegyzéseit, és megegyezhettek a lánnyal, hogy mennyi időt töltötök ott. Ne számítsatok rá, hogy náluk el tudtok vonulni, mivel, úgy tűnik, a szülők ezt nem akarják hagyni. Menjetek inkább el sétálni :-) És azt is gondoljátok meg, hogy ha majd gyerekeitek lesznek, akkor a lány szülei is nagyszülők lesznek, ezt is kezelnetek kell majd.


Ami az anyagiakat illeti, ne hangsúlyozd ezt az anyagi megmentő szerepet. Kérdezd ki a lányt, hogy hogy érzi magát ebben a helyzetben, hogyan lenne neki és a szüleinek könnyebb az anyagi különbséget elnézni. Amíg te vagy a gazdagabb, addig ebbe nehéz belelátni, nem érted, miért nem fogadják szívesen az önzetlenül adott pénzedet. Igazán csak úgy lehet megérteni, ha egyszer te olyan kapcsolatba kerülsz, ahol te vagy a szegényebb fél.

2021. aug. 8. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!