Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Szerelem » Hogyan szólítsam meg a lányt...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Rewwe11 kérdése:

Hogyan szólítsam meg a lányt ha nem teljesen ismerem? Hogyan mondjam el neki, hogy többet szeretnék mint egy barátság, vagy mit kell tennem ahhoz, hogy ne barátság alakuljon ki belőle?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van egy lány akit minden nap szoktam látni a buszon és nagyon megtetszett külsőre. Nagyon megszeretném ismerni, hiszen tudom, hogy a belső mindennél többet ér. Minden reggel amikor látom akkor melegség tölt el és hevesebben ver a szívem. Sokszor úgy alszom el, hogy a párnám ölelem, mintha Ő lenne, sokszor Ő jár a fejemben. Ezt mind úgy, hogy nem teljesen ismerem. Soha nem éreztem ilyet, úgy érzem, hogy bármire képes lennék, hogy ott legyünk egymásnak. Ezek az érzések lassan egy év után semmit sem enyhültek.

Segítséget szeretnék kérni, hogy hogyan szólítsam meg legelsőnek és, hogy hogyan mondjam el neki mit érzek lassan egy éve!

Válaszokat előre is köszönöm!

(16 éves fiú)



2021. dec. 16. 01:22
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
94%

Először inkább még ne mond el, hanem szimplán közelíteni kellene hozzá "véletlenül mellé ülni a buszon" ilyesmi.


Ha ezeket el mondod neki meg fog ilyedni, később okés...ha úgy alakul a helyzet.

2021. dec. 16. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

Hogy mit érzel, azt csak akkor mondd el, ha már ő is így érez. Különben elég furán hat és valószínűleg rosszul reagál.


Egyszerűen csak menj oda hozzá, ismerd meg, beszélgess vele, ha nyitott rá, akkor keress folytatást. Éreztesd vele, hogy érdekel, hívd el randizni, tedd egyértelművé, hogy nem barátként érdekel, ne a barátja próbálj lenni.

2021. dec. 16. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Először talán szóba kéne elegyedni vele..

Te írtad ki pár napja a kérdést, hogy miről beszélj vele...? Ugyanúgy 16 éves, és ugyanúgy buszos történet volt...

2021. dec. 16. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat! Legelsőnek nem akarom elmondani neki, hogy mit érzek. Először valami olyasmit akarok neki mondani, hogy "szeretnélek jobban megismerni", természetesen bemutatkozom neki és utána. Nem tudom szerintetek így jó vagy mondjak neki valami mást legelső alkalomnak?
2021. dec. 16. 15:43
 5/20 anonim ***** válasza:

Csak őszintén és kedvesen... NE tolakodóan...


Én nem azzal kezdeném, hogy "jobban" szeretnéd megismerni. Hiszen még tkp. sehogysem ismered...

Kérdezz tőle valami általánosabb dolgot, valami semleges témával szólítsd meg.

2021. dec. 16. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Teljesen jogos amit írtál, bocsánat. Kérdezzek a mindennapokról vagy érdeklődjek iránta úgy, hogy ne tűnjön fel neki, hogy mit szeretnék?
2021. dec. 16. 15:52
 7/20 anonim ***** válasza:

Osztálytársak, haverok, esetleg lány-barátaid nem tudnak jótanácsot adni?

Én kb. az anyukád lehetnék, sőt.... Csak próbálok visszaemlékezni, hogy az én fiatalkoromban ez hogy volt... De nem csináltunk belőle ekkora problémát. :)

2021. dec. 16. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Mindenképp megkérdezem az egyik lány barátom, hogy tudna-e jó tanácsot adni!

Én sem akartam ekkora problémát ebből, de valahogy sikerült..

Nekem csak egy kis kezdő löket kell, hogy el tudjak indulni utána már picikét könnyebb lesz.(Gondolom)

Soha nem voltam még ilyen helyzetben. Bocsánat, hogy ilyenekkel terhelem önt/önöket.

2021. dec. 16. 16:00
 9/20 anonim ***** válasza:

Nyugodtan tegezz azért, - a neten mindenki tegeződik! :)


Néha az adott pillanat kínálja a megoldást... Kérsz tőle egy papírzsepit, vagy megkérdezed, hogy hány óra van (pl. otthonfelejtetted a telefonodat), vagy más hasonló bagatell téma...

2021. dec. 16. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Nem mondunk olyat, hogy "szeretnélek jobban megismerni", helyette valami olyat kérdezünk, ami segít benne, hogy jobban megismerjük a másikat.


Nem biztos, hogy érdemes ezzel indítani, de ne is titkold nagyon, hogy. érdekel, "ne tűnjön fel neki, hogy mit szeretnék"?


Ne gondold túl a dolgokat! Ha elkezded titkolni, hogy érdekel, az egész helyzet és a viselkedésed mesterkéltté válik. Érezni fogja rajtad, hogy valamit nem akarsz elmondani, nem vagy őszinte. Csak ront mindenen.


Ne mondd ki, hogy már nagyon érdekel téged. Azt viszont nyugodtan vállald fel, hogy tetszik neked, érdekel téged, ezért szeretnéd megismerni - mégis mi másért akarnád megismerni???

Pont ezzel lehet elszúrni és barátságban végezni vonzalom helyett. Vállald fel, hogy szépnek/csinosnak tartod, ezért érdekel, ezért szeretnéd megismerni. Nem kell rögtön az elején kimondani, hogy ne ajtóstól ronts a házba (de sok esetben pont ez a megnyerő, hogy beismered, hogy annyira tetszik, hogy nem tudsz nem odamenni - mondjuk ezt jobb úgy előadni, hogy először látod őt, nem sokadikra), de kár volna nagyon tagadni és kimondottan hiba megjátszani, hogy te csak barátkozni szeretnél vele. Hiszen nem barátságot szeretnél - akkor ne csinálj úgy!

Van benne rizikó, ha felvállalod, hogy tetszik és szeretnél tőle valamit. De ha felvállalod a kikosarazás kockázatát, akkor nagyobb esélyed lesz arra is, hogy igent mond és bejössz neki.

Ha elhiteted vele, hogy csak barátkozni akarsz, akkor elkönyvel barátnak és aztán még kevésbé akar majd veled összejönni. Ha meg még azt is sejti/tudja, hogy csak nem mered bevallani, hogy érdekeled, ezért terelsz a barátkozósdival, akkor meg még komolyan se fog venni, csak sajnálni fog, amiért nem mered beismerni az érzéseidet.

2021. dec. 16. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!