Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Szerelem » Mit tegyek ebben a helyzetben?

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Az éven új suliba kerültem ahol megismerkedtem egy lánnyal. Nekem ő azóta tetszik hogy először láttam, külsőre is nagyon csinos, stílusos. Az év alatt úgy gondolom hogy elég jó kapcsolatba kerültünk de csak mint barátok. Több akkor még nem is lehetett volna köztünk, mert barátja volt. Nemrég azonban szakítottak, emiatt úgy gondolom hogy akár majd lehet is esélyem nála. A kérdésem arra irányulna hogy így a szakítása után azért szerintem illene várni kicsit, de mégis mennyit. A másik pedig hogy osztálytársak is vagyunk, ami nem tudom mennyire lehet hátrányos, mert ugye azt mondják hogy házi nyúlra nem lövünk. Én alapjában úgy gondolom hogy nem olyan nagy probléma mert az érzelmeink nem azon múlnak hogy osztálytársak vagyunk vagy sem. Az én érzelmeim igazán az elmúlt 1 hónapban erősödtek fel, lassan aludni is alig tudok mert szinte mindig ő jár a fejemben. Nekem pedig még nagy problémám hogy ilyen téren nem vagyok túl magabiztos sok korábbi negatív tapasztalat miatt.

Ezek alapján bármilyen tanácsot meghallgatnék, és köszönöm mindenkinek aki segítene.



2022. jún. 12. 09:08
 1/8 anonim ***** válasza:
77%

Osztálytásak vagytok? Nem akadály. Én is beleszerettem az egyik srácba az osztályomból, bár még nem történt semmi.


Szerintem egy olyan 3-4 hinap nem ártana a lánynak. Majd amikor megint jól érzi magát, és helyrejön, nyugodtan megkérdezheted tőle. Majd annyi idő múlva nyugodtan tehetsz egy lépést felé. Tanácsom az, hogy egy jó 4 hónapot még várhatsz azért. Vagy ha nem is annyit, 2-3 minimum :))

2022. jún. 12. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
57%
Szerintem ne várj! Kérdezd meg, hogy lenne-e kedve elmenni veled valahová.
2022. jún. 12. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem is kicsit várj, hagyj neki egy kis időt amíg látszik hogy kezd túllépni az előzőn. Bár ez személyiségfüggő, én nem tudok egy ilyesmi után azonnal ismerkedni kezdeni, még ha szimpatikus is az illető.
2022. jún. 12. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
56%
Attól függ mennyire volt mély kapcsolata. Ha az volt kicsit várj, de, ha látod, hogy mások közelednek felé nyugodtan lépj.
2022. jún. 12. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
72%
Ez változó. Valakinek 2 hónap is elég, de lehet akár egy év is, mire valaki felejteni tud. Szerintem beszélgess vele, legyetek jóban, aztán úgyis látni fogod, ha lesz nála eselyed.
2022. jún. 12. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
7%
Akik azt mondják, várjon, azok miért mondják? Miért kell várni, vagy mire kell várni?
2022. jún. 12. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Senior Séf ***** válasza:
33%
Semmire ne várj! Valamit megtenni soha nincs alkalmasabb időpont a MOST-nál. A lényeg, hogy ne rohanj ajtóstól a házba. Csak legyél ott a tudatában, hogy este, amikor lefekszik, és eszébe jutnak a nap eseményei, te is legyél ott az emlékek között. Egy kicsit elidőz majd, ábrándozik; "mi lett volna, ha", és ez az ábrándozás visz majd leggyorsabban a közelébe.
2022. jún. 13. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
16%

"úgy gondolom hogy akár majd lehet is esélyem nála"

Mármint pontosan mire? Gondold át, hogy mi a cél.


"osztálytársak is vagyunk, ami nem tudom mennyire lehet hátrányos"

Akkor hátrányos, ha még az középiskolás éveitek alatt szakítotok, mert akkor is, továbbra is osztálytársak lesztek, napi szinten látni fogjátok egymást, sőt, együtt kell működnötök mindenféle ügyekben (órai munka, osztályprogramok közös szervezése, bármi) akkor is, amikor épp darabokra tört a szívetek, amikor utáljátok egymást, amikor jön a másik életében a következő... Gondolj bele, ez milyen lenne.


Ha a holtomiglan-holtodiglan a cél, és úgy tűnik, akár össze is jöhet, jó úton vagytok felé, akkor nem gond, hogy osztálytársak vagytok, még akkor se, ha végül úgy alakul, hogy mégiscsak szakítotok még a középiskolás évek alatt, mert egy egész életre szóló szerelem megéri a kockázatot.

2022. jún. 14. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!