Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Szerelem » Hogyan engedjem el?

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan engedjem el?

Figyelt kérdés
17éves lány vagyok, 1 év 3hónapig voltam együtt az első nagy szerelmemmel. Karácsonykor szakított velem, 3 hónap se veled se nélküled játszmázás után. Nagyon toxicus kapcsolat volt, az első 3 hónap gyönyörű volt, egy évet pedig végig veszekedtünk, végigszenvedtünk, csupán apró boldogsággal. Én mindent meg akartam beszélni vele, éreztettem mindig vele hogy mennyire szeretem. Ő is nagyon szeretett, de a függőségét es a pénzt még jobban. Mindig rá akartam erőltetni hogy legyen figyelmesebb, érezzem hogy szeret engem. Próbálkozott, de en mégsem éreztem soha magam értékesnek mellette, sőt a legtöbbször szomorú voltam. Az önbecsülésem es az egészséges egóm teljesen eltűnt, és tudom hogy ennél több jelet nem tud küldeni az univerzum, hogy ő nem az én emberem, vele nem tudok fejlődni. Lefogytam, a stressztől az arcom beesett, mondják sokan, hogy megváltoztam. Hogyan felejtsem el? Hogyan ne függjek tőle, és ne legyen minden gondolatom Ő? Kilátástalannak érzem a helyzetet. Leginkább azoktól az emberektől kérdezem, akik voltak hasonló helyzetben, de sikeresen kijöttek belőle…

2022. dec. 30. 19:18
1 2
 1/11 anonim válasza:
90%

szerintem erre nincs modszer, csak ido kell, sok-sok ido es turelem. egy ido utan el akarod majd engedni, es nem csak azt hiszed hogy el akarod. onnantol kezdve nem fogsz remenykedni, es megvaltozik a velemenyed rola, majd vegleg nem fog erdekelni. sokaknak segit az, ha kibeszelik magukbol, elmondjak masnak vagy leirjak valahova. valaki egyedul szereti feldolgozni. mint mar emlitettem erre nincs nagyon modszer csak hadd, hogy sodorjon az elet. az is lehet, hogy jon majd mas akivel siman elfelejted ot.

szornyu erzes, foleg az elso szerelem elvesztese, de tul leszel rajta

en drukkolok neked


16/L

2022. dec. 30. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
39%
hadd helyett hagyd
2022. dec. 30. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Mint ahogyan az első írja nincs olyan, hogy most te eldöntöd fejben, hogy innentől elengedtem, hanem inkább csak az érzelmeid kiismerése fog segíteni abban hogy túllépj. Saját tapasztalom az volt hogy kb 3 évig nem tudtam feldolgozni rendesen a történeteket, mondjuk szerintem közre játszott az is hogy sokszor találkoztunk és sose tudtam haragudni rá valamiért. Végülis kb lassan 3 éve már nem jár rajta az eszem és már nyitok az ellenkező nem felé jobban, ez akkor nekem nagy törés volt, de sikerült feldolgozni az érzem. Szóval engedj a depinek egy kicsit aztán éld az életed. Ja és még valami más pasik sem hiszem hogy könnyíteni fognak a fájdalmadon így légyszíves ne játsz az emberek érzésével amíg nem gyógyulsz meg teljesen lelkileg.

20/F

2022. dec. 30. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
89%
légy erős, sportolj meg járj el bulizni. Te még abban a korszakban vagy, és segít is a túllépésben. Idő, illetve másik fiuval való beszélgetés, ez a 2 gyógyszer van a bajodra.
2022. dec. 30. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
1, 3 és 4 Egyetértek, az idő és más elfoglaltság segít majd rajtad.
2022. dec. 30. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia.

Milyen függősége van a volt barátodnak ?

Sajnos ez időbe fog telni, de először is adj teret a könnyeknek, sirasd el rendesen, alaposan , hogy megtisztulj.

Tegyél olyan dolgokat, amikben sikereket érsz el, kreatívkodj, sportolj, hódolj a hobbidnak. Menj sétálni, menj a természetbe , akkor is, ha nincs kedved. Sétálj tempósan, vegyél illatos fürdőt, készíts finom és tápláló ennivalókat. A szervezet télen amúgy is gyengül kicsit, szükséged van most a vitaminokra, hogy ne legyél beteg.

Írj egy listát. Mindenképpen írd le, annak nyoma marad, tisztul a fejed közben a kusza, ködös, keserű gondolatoktól, inkább érzésektől, amik most könnyen elvisznek téves irányba. Az irományt vissza tudod nézni egy hét múlva, egy hónap múlva. Írd rá, miket nyertél , miket veszítettél, milyen érzésekkel telt egy napod, vagy amit gondolsz. Csak légy magadhoz őszinte és próbálj a heves érzelmektől eltekinteni. Fogalmazza pontosan, idézz fel részleteket, írj ezekhez kapcsolódó gondolatokat és hamarosan Te is belátod, hogy sajnos igazuk van azoknak, akik szerint megváltoztál, belátod, hogy előbb - utóbb teljesen tönkrementél volna és jobb, hogy így alakult.


A tanulságokat vidd tovább a következő kapcsolatodba, saját magadhoz is közelebb kerültél általa, egy idő után kívülről tudod szemlélni, hol voltak a hibák, mit csinalnál másképpen, stb.

Egy másik embert nem tudsz megváltoztatni. Nem tudod ráerőltetni az akaratodat. Hiába szeretnéd a legjobbat, hiába szeretnél a függőségétől valakit megszabadítani. Neked a saját èleteddel kell törődnöd, azzal, hogy Te jól és kiegyensúlyozottan élj és barmennyire fáj, be kell látni, hogy olykor más embereket a szakadék szélén, amit tudtál, megtettél érte, kettőtökért és nem vállalhatsz érte felelősséget, nem lehetsz megmentője sem neki, sem pedig a kapcsolatnak egyedül. Az ő döntése, mit kezd az életével, előtte volt a lehetőség, a továbbiakban Te nem tehetsz semmit.

Lassú lesz a felépülés, lesznek visszaesések, amikor már úgy érzed, hogy na, kicsit jobb, akkor megint jön egy nap, amikor minden újra negatív irányba fordul , stagnál, de az idő neked dolgozik és ha tényleg igyekszel felejteni és gyógyulni, akkor sikerül és hidd el, csak erősebb leszel.

Ne add fel, nem egy sétagalopp a szakítas utáni időszak, de minden rendben lesz.

Kívánok neked minden jót, boldog újévet, sok sikert a szerelem lezárásához.

2023. jan. 1. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

* be kell látni, hogy más embereket a szakadék szélén kell hagyni.

Az egyenként már fél siker , hogy belátod, ártott az önbecsülésednek. Fejlődni is szeretnél, ezek mind önmagában pozitív dolgok.

A függőség egy nagyon erős kötődés. Külső emberi erő és akarat kevés ezt a láncot szétszakítani sajnos. Bármilyen függőségről legyen is szó, általában mindent visz. Családokat tesz tönkre, olyan embereket , akiknek már gyermekeik vannak, munkahelyeket zúz szét, lakhatást , baráti és szülői kapcsolatokat követel, tehát hidd el, egy aktív függővel teljesen halálra van ítélve egy szerelmi kapcsolat. Ezeket tartsd észben és ha jönnek a szép emlékek , a fájdalom és a hiány , csak gondolj arra, mi várt volna még rád, gondolj arra, milyen rossz volt például, amikor te egyedül otthon szomorkodtál , nem ettél, nem aludtal, O pedig nem törődött veled. Vagy bármilyen efelé fájó történésre gondolj.

Beszélj, írj sokat, sikerülni fog !

2023. jan. 1. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
6-os és 7-es nagyon szépen leírták. Érdemes hallgatni rájuk, megfontolni amit tanácsolnak.
2023. jan. 1. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindenkinek aki válaszolt. Nagyon nem érzek erőt magamban, hogy felkeljek az ágyból és egyek, mozogjak, vagy foglalkozzak magammal. Könnyebb lenne úgy, ha lennének barátaim, és eljárnék bulizni, de valamiért én vagyok az egyetlen akinek soha semmi nem jön össze ilyen téren. Ömbizalmam sincsen, félek társaságban lenni, és még sorolhatnám… nincsenek ongyi hajlamaim, de egyre jobban azt érzem, hogy nincs értelme felkelnem minden nap, csinálni a monoton dolgokat, és csak végig nézni saját magam leépülni. Nem tudom hogy ebből hogy lehet kijönni, és hogy ezek az exem miatt vannak-e
2023. jan. 1. 20:51
 10/11 anonim ***** válasza:

Emlékszem,mikor szakított velem a barátnőm,nagyon hiányzott,hiányzott a p*ncija.

Aztán az idő múlásával elmúlt

az általa érzett hiányom,meg lett azóta másik barátnőm.

2023. jan. 3. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!