Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Szerelem » Más is így van ezzel?

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Más is így van ezzel?

Figyelt kérdés

Középsulis vagyok,de még sosem volt barátom. Iszonyúan szeretném megtapasztalni azt az érzést,amikor van valaki mellettem,aki ugyanazt érzi mint én.(Az összes barátomnak van valakije)Úgy érzem hogy ez a “sóvárgás” már rámegy/rá fog menni a jegyeimre, minden napi életemre. Semmihez sincs kedvem,romantikus filmeket nézek egész álló nap és azt érzem hogy ha lenne valakim akkor sokkal produktívabb, élettel telibb lennék. Pl. Mások akkor szoktak visszavenni kicsit a suliból,mikor összejöttek valakivel…

Amikor én beszélgettem fiúkkal azt vettem észre,hogy sokkal többre vagyok képes, sokkal jobban teljesítettem az iskolában is. Más is van ezzel így?



2023. aug. 7. 23:31
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Noha én már egyetemista vagyok, idén töltöm be a huszadik életévemet, nekem sem volt még sosem barátom és már úgy két éve engem is nagyon frusztrál a dolog, tehát teljes mértékben megértelek, ez egy nagyon nehéz helyzet.


Viszont a tanulás nekem pont, hogy segített. Igyekeztem minden energiámat arra fordítani, hogy addig se a magányommal legyek elfoglalva. Keress jövőbeli célokat. Ha szeretnél bekerülni egy jó egyetemre, lebegjen az a szemed előtt, és ha van miért küzdened, az eltereli a figyelmedet. Nem azt mondom, hogy onnantól elkezdve nem fog érdekelni a dolog, továbbra is nehéz lesz, de legalább nem fogsz mindig erre a problémára gondolni.


Illetve egy jó tanács: kerüld az önsajnálatot, mert ilyenkor hajlamos lehet rá az ember, és tudatosítsd magadban, hogy előbb-utóbb neked is lesz barátod.

2023. aug. 8. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Tini párkapcsolatok kategóriában lehet többre mész
2023. aug. 8. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Köszi szépen eslő, adtál egy kis lendületet. Megfogadom a tanácsod!
2023. aug. 8. 15:13
 4/18 A kérdező kommentje:
2. hmmm lehet megpróbálom
2023. aug. 8. 15:13
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is ez a problémám mint a kérdezőnek és az első válaszolónak.

Csak annyi külömbséggel,hogy én már nem tanulok hanem dolgozok.

De amikor nekem is sok szabad időm van akkor én is ilyenekre gondolok s nagyon rossz.

Kitartást!

24/F

2023. aug. 8. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Nekem úgy tűnik ez manapság egy jelenség.

Nagyon sokan kapcsolat nélkül élnek.

Régebben is megeset ez, de jóval kevesebben voltak.

A közvetlen szomszédomban is vannak ketten, 39 éves nő és 33 éves férfi.

Annakidején nem volt mobiltelefon és közösségi fórumok sem, stb. Inkább összejártak az emberek és ott könnyebben kialakulhattak párkapcsolatok.

A legtöbb fórumon anonimek az emberek, azaz személytelenem. Nem is tud kialakulni olyan kapcsolat, mert bizalmatlanok sokan. Ráadásul otthonról nem is fog semmi változni, max. csak, ha kint az "életben" keresgél az ember. Amennyiben van baráti kör a nevéből adódóan "kör" vagy is állandó, ugyanaz. Nincsenek újabb személyek akik becsatlakoznak. Akinek, meg kialakult a kapcsolatuk ők meg elvannak és nem keresgélnek párt maguknak. Ezért célszerű újabb "köröket" keresgetni, ahol az esélyek is nőnek ezzel.

Valóban nyomasztó tud lenni, ha nincsen az ember mellet valaki.

Az a baj, idővel még párosul is ez a "ciki" érzéssel. Amennyiben lenne majd valaki, hogyan mondja meg azt például: meg szűz, nem csókolózott és fogalma sincsen mit hogyan kellene csinálni, stb... Sokan zsákutcának érzik ezt, az önbizalom hiány meg nem segít ezen.

Az emberek társas lények és igényelnék a párkapcsolatot.

Valóban sokakat megbénít ennek hiánya és e körülforog a gondolat világuk.

Azt sem árt figyelembe venni, hogy egy párkapcsolat sem fenékig tejfel, mert gondok mindig akadhatnak.

Sok párkapcsolat nem életképes számtalan ok miatt, ezért ez is megbénít embereket vagy megtör.

Persze inspirálhat is egy kapcsolat, hiszen pont ez lenne az egyik célja, csak ehhez megfelelő partner kell.

2023. aug. 8. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
45%
6os én meg pont fordítva gondolom,interneten sokkal több embert van esélyed véletlenűl megismerni. Pl engem egy sorozat fikázó csoportban ért valami kaland féle egyszer.
2023. aug. 8. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 hungarikum_202 ***** válasza:
58%

Én is középiskolás vagyok, annyi eltéréssel, hogy az én haverjaimnak/ismerőseimnek egy kivételével senkinek nincs kapcsolata + én nem is foglalkozok ezzel, inkább koncentrálok a tanulmányaimra, hogy azt csinálhassam a későbbiekben, amit most tervezek.

Úgy tudnám a párkapcsolatot meg a szerelmet leírni, mint egy videójátékhoz tartozó DLC-t, ha kell kell, ha nem nem.

Persze ez az én felfogásom, neked meg nem, ezért sem vagyunk, mi, emberek egyformák.

Valakinek ez a prioritása, valakinek meg az, valakinek meg amaz.

2023. aug. 8. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

#6-os vagyok!


#7-es, meglehet, hogy úgy gondolod, pont fordítva van. Ez igaz is lehetne, mert valóban könnyebb ismerkedni az interneten. De ezek a "kapcsolatok" felszínesek, mert még egy telefonon történő beszélgetést is közelebbinek éreznek az emberek, mint egy "csetelést". A személyes kontaktról meg nem beszélve. A két ember közötti kémia nem működik egy felületen, ehhez legalább a hang kell. Attól, hogy valaki nézeget egy másik személyt, mondjuk a facebook-on, még nem lesz egy időben személyes kapcsolatuk. Kb. 15 éve csetelgettem több személlyel is és nem volt meg az a varázsa, mint egy face to face találkozásnak. Amikor elkezdtek elterjedni a webkamerák és láthattuk, hallhattuk egymás az már jobb volt, de még sem egyenlő a személyes találkozással.

Szerinted, ha fordítva van amit én gondolok, akkor miért van ennyi egyedálló, ember manapság?

Pont több párkapcsolatnak kelen lennie, mint régen volt.

Ha annyira könnyű ez mostanság, mi az oka, hogy még is ennyien nem találnak párt maguknak?

2023. aug. 9. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

#6-os

Én is így gondolom. Ráadásul az online ismerkedésnek vannak veszélyei is ha nem körültekintő az ember. Szemtől szemben látni valakit azért mégis más.

2023. aug. 9. 18:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!