Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Szerelem » Bejön egy osztalytársam, én...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Bejön egy osztalytársam, én is neki vagy csak félreértem?

Figyelt kérdés

Ebben a tanévben arra lettem figyelmes, hogy egyre többször próbál sulin belül a közelemben lenni. Volt egy kisebb kirándulás az osztállyal, ahol folyamat mellettem sétált, odaült mellém. Órákon mindig elkapom a tekintetét, hogy néz vagy mikor nézem nagy eséllyel ő is rám fog. Szoktunk beszélni, írásban is, van hogy tök jól beszélünk, van viszont mikor nyögvenyelősen. Gyakran mosolyog vagy nevet a közelemben.


Róla tudni kell, hogy sokszor szokott barátjaival járni inni, bár azt mondta ha lenne párja nem menne. Kicsit "lázadó" feelingje van, jelenleg azt beszéltük nem akar magának párt, de ha jönne egy olyan valaki biztos nem mondana nemet neki.


Én mindigis csöndesebb, visszahúzódóbb ember voltam és ezért is furcsálom, miért csinálja ezeket, mintha utalna rá hogy tetszek neki, aztán lehet csak félreértem (szerintem utóbbi).

Nem tudom mit kéne tegyek jelenleg.

Köszönöm a válaszokat előre is!



ápr. 19. 12:47
 1/9 anonim ***** válasza:
66%
Te fiú vagy lány vagy? És ő fiú vagy lány?
ápr. 19. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Én fiú, ő lány.
ápr. 19. 17:42
 3/9 anonim ***** válasza:
72%

"Róla tudni kell, hogy sokszor szokott barátjaival járni inni, bár azt mondta ha lenne párja nem menne."

Csak kacérkodik veled, mondhatni gyakorol rajtad. Tetszik neki, hogy ilyen kis béna, töketlen fiúcska vagy és nem akarod megdönteni. Ha rád lenne függve a csaj, le se tudnád vakarni magadról.

"Kicsit "lázadó" feelingje van, jelenleg azt beszéltük nem akar magának párt, de ha jönne egy olyan valaki biztos nem mondana nemet neki."

Viszket neki a suncija, barátságot akar extrákkal, de semmi kötöttséget.

De mi lenne, ha tőle kérdeznéd meg felmegy-e hozzád inni és filmezni? Óvszert készítsd be, de ha csak kinyalod elsőre, az se gond!

ápr. 19. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Holnap lesz egy buli, ahova ő meg néhány barátnője elmennek, és mondtam hogy én is menni fogok és ennek nagyon örült, fel volt dobódva teljesen
ápr. 19. 22:50
 5/9 anonim ***** válasza:
74%
#4 Szerintem majd ott elválik. Várd meg, hogy bepiáljon, menj oda hozzá, aztán majd kiderül, hogy felszabadultabb állapotban hogyan viszonyul hozzád, miket fog csinálni a közeledben.
ápr. 20. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez is egy a sok tucat tini lány közül.
ápr. 20. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

A "jelzésekkel" az a fő gond, hogy amíg nincs egy közös értelmezési tartomány, szótár, közös megegyezés arról, hogy melyik jelzés mit jelent, addig nem lehet biztosan tudni, hogy te ugyanazt érted egy jel alatt, mint ahogyan azt a másik gondolta - vagy hogy egyáltalán ő gondolta valahogyan és az tényleg egy jel volt, nem csak te gondoltad annak. Biztosan kiderülni csak akkor fog, ha kezdeményezel és kideríted, hogy nyitott-e a közeledésedre, vagy sem.


Lehet, hogy kedvel de csak barátként. Lehet, hogy nyitott volna többre is, csak azt várja, hogy kezdeményezz végre, mert anélkül nem lesz semmi. Az is lehet, hogy csak szórakozik veled, de nem akar semmit. Sőt az is lehet, hogy maga sem tudja, hogy mit is akar.

Érdemes tudni, hogy párkapcsolati kérdésekben nem az értelem, hanem az érzelmek döntenek. Lehet, hogy valaki tudatosan nem akar kapcsolatot, de ha az érzelmeit megmozgatja valaki, akkor az elmélet megy a kukába és az érzelmek dirigálnak. Ugyanígy lehet, hogy valakit szeretne szeretni, de mégsem tud vonzódni hozzá.

Pont ezért szoktak sokszor tévútra terelni, amikor valaki tudatosan összeállít szempontokat, amiknek meg kell felelnie a kiszemeltnek. Aztán meg (akár egymás után többször is) összejön egy totál másmilyen pasival/csajjal, mert hát az érzelmek felülírják menet közben az ésszel kitalált gondolatokat.


A nagy csapda helyzet, amikor nincs elég bátorságod kezdeményezni. Pláne, ha valami barátság szerű kapcsolat már van és ennek örülsz (vagy még nem alakult ki, de reménykedsz benne), nem akarnád még ezt is elveszíteni, hogy semmi ne legyen helyette. Ilyenkor sokan inkább megjátsszák, hogy csak barátságot akarnak, titkolják, hogy többet is szeretnének, mert félnek megkockáztatni, hogy több nem lehet és akkor még ezt is elveszíthetik.

Csakhogy így nagyon könnyű a barát zónában rekedni. A lány elhiszi, hogy nem akarsz többet (vagy nem hiszi, mert tudja, hogy többet is akarnál, de megfelel neki az is, hogy belemenjen a színjátékba), de nem udvarlóként tekint rád és neked egyre nehezebbé válik változtatni ezen a helyzeten. Viszont amíg ott vagy a barát zónában, addig másnál se tudsz próbálkozni, mert érzelmileg kötődsz és ezt nem tudod megtörni.


Nehéz ebben a helyzetben belátni, de sokkal jobban jársz, ha felvállalod, hogy mit szeretnél és döntési helyzetbe hozod a lányt, hogy ő akar-e valamit, vagy nem. Lehet, hogy elveszíted barátként, de úgysem barátságot akarsz, hanem többet. Ha elutasít, az rosszul esik, de legalább egyértelmű és tiszta a helyzet, próbálkozhatsz másnál, mert nála biztosan nincs esélyed.

Vannak mondjuk olyan manipulatív (vagy csak szándékaikban bizonytalan, de ugyanolyan ártalmas) csajok, akik nem utasítanak el, mert élvezik a figyelmed, hogy hatással vannak rád. Ugyanakkor belemenni a kapcsolatba nem akarnak, mert az elköteleződést igényelne, amire nem hajlandók. Helyetted inkább mással akarnak járni, de örök tartaléknak jól jön, hogy ott vagy.


Néhány a jelekhez kapcsolódó filmjelenet:

https://www.youtube.com/watch?v=K1_-kS1N3KY


https://www.youtube.com/watch?v=TG7p7WIQ7eI


https://www.youtube.com/watch?v=ZtQEXW0lVts

ápr. 21. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Na, milyen volt a házibulesz? Ki kivel bújt ágyba vagy konyhapultra, mosógépre?
ápr. 21. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Aki szándékosan keresi a társaságod az minimum kedvel. Ha igykeszik fizikailag közelebb kerülni, hozzádérni stb. jó eséllyel bejössz neki. Nem mondom, hogy 100% de jó jel.


Igaz én idősebb vagyok (24), de nem olyan rég hajtott rám egy pasi egy társaságban, anélkül hogy amúgy túlzottan nyomult volna. Rögtön levettem, szimplán abból, hogy ahogy ült mellettem hozzáérintette a lábszárát az enyémhez. Aztán egyre közelebb, egyre jobban hozzámért, majd már a kezével is hozzáért a combomhoz.

Aznap este meg is csókolt, szóval az egyre szaporodó, egyre közelebbi érintés, fizikai közelség növelése általában jó jel.


Amúgy meg legyél tökös, hajts rá ha tetszik.

ápr. 23. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!