Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Szerelem » Szerelmes vagyok a "legjobb...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerelmes vagyok a "legjobb barátomba". Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sablonkérdés, ami már 1000-szer szerepelt itt, de felvázolom pontosan a helyzetet, mert nem találtam rá megoldást, sem magamtól, sem mástól.

A kapcsolatunk úgy kezdődött, hogy rövid idővel azután, hogy megismertük egymást, elkezdtem "úgy" közeledni felé és elutasító választ kaptam. Nem is volt belőle semmi probléma, haveri szinten működött a dolog, aztán mikor barátok lettünk, tudtam, hogy többet érzek iránta a kelleténél. Két és fél éves párkapcsolatom közben folyamatosan úgy éreztem, hogy rossz lánnyal vagyok együtt. Ezen az sem segített, hogy - igaz, illuminált állapotban, de - egyszer megemlítette az illető, hogy sajnálja a korábbi elutasítást, és hogy nem jöttünk össze. Mióta újra szingli lettem, már többször el akartam neki mondani, hogy igazából évek óta gyengéd érzelmeket táplálok iránta, de valahogy mindig berezeltem, hogy teljesen elveszíthetem még azt is, ami jutott belőle. Gyakran randizgatok másokkal, de ez teljesen felőröl, egyetlen normális kapcsolatot sem tudok kezdeményezni a saját érzéseim miatt. Kb. mára Ő lett az egyetlen, akivel abszolút semmi tabutémánk nincs, mindent megbeszélünk egymás között, kapcsolatainkat is. Persze mostanra már olyanokat mond nekem, hogy "legjobb barát" meg "testvér", amivel mindig egy kicsit jobban összetöri a szívem. 6 éve ismerjük egymást és több-kevesebb sikerrel el tudtam űzni az érzéseim, de ha újra felerősödnek, akkor nem kell mondanom, milyen kegyetlen rossz. Ha együtt vagyunk, akkor nincs probléma, viszont a búcsúzás után egyáltalán nem úgy hiányzik nekem, mint mások.

Tudom, nem voltam túl rövid, de ezzel tudtam igazán elmagyarázni a helyzetem. Mit tegyek, és azt hogyan tegyem?



2015. júl. 20. 17:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

MOND MEG NEKI!

"- Fizika óra van, én mellette ülök. Nézem a fénylő, bársonyos haját, a gyönyörű szemét, a szép kezét.. Ő rám néz, és mosolyog. De ő nem úgy néz rám, ő csak az úgymond "legjobb barátom". Vége az órának, vége a napnak, ő átjön hozzám elkérni a matekfüzetem. Én odaadom neki, ő rám mosolyog, az arcomra nyom egy puszit, és azt mondja, köszi.Én el akarom mondani, hogy szeretem, el akarom mondani, hogy akarom őt, és hogy nem akarom, hogy csak barátok legyünk, de ő nem így néz rám és én ezt tudom. Másnap találkozunk a suliban, mellette ülök, sír- sír, mert szakított a barátjával. Én megvigasztalom, ő átölel. érzem, hogy majd kiugrik a szívem. Egy órán keresztül a karomban fekszik, aztán rám mosolyog, az arcomra nyom egy puszit és azt mondja, köszi. Én el akarom mondani, hogy szeretem, el akarom mondani, hogy akarom őt, és hogy nem akarom, hogy csak barátok legyünk, de ő nem így néz rám és én ezt tudom. Telnek a napok, az évek, látom hosszú talárban, az érettségin, látom, amikor átveszi a bizonyítványát. Ő rám mosolyog. Én el akarom mondani, hogy szeretem, el akarom mondani, hogy akarom őt, és hogy nem akarom, hogy csak barátok legyünk, de ő nem így néz rám, és én ezt tudom. Együtt megyünk a főiskolára, de telnek az évek, és már a diplomaosztón találom magam. Ő még szebb, hosszabb és szebb a haja, az arca, gyönyörű nő. Az utolsó nap ő rám mosolyog, az arcomra nyom egy puszit. Én el akarom mondani, hogy szeretem, el akarom mondani, hogy akarom őt, és hogy nem akarom, hogy csak barátok legyünk, de ő nem így néz rám, és én ezt tudom. Eltelik rengeteg idő, én minden héten beszélek vele telefonon. És akkor megkapom a szörnyű hírt. Ott állok a koporsójánál.Potyognak a könnyeim. Nem mosolyog rám, nem kapok tőle puszit. El akarom neki mondani, hogy szeretem, el akarom mondani, hogy akarom őt, és hogy nem akarom, hogy csak barátok legyünk, de ő már nem tudhatja ezt. Később felmegyek a szobájába, és megtalálom a naplóját,és a következőket olvasom:


"Rámosolygok, az arcára nyomok egy puszit. El akarom mondani, hogy szeretem, el akarom mondani, hogy akarom őt, és hogy nem akarom, hogy csak barátok legyünk, DE Ő NEM ÍGY NÉZ RÁM, ÉS ÉN EZT TUDOM..."


Ezt vki kitette ide, vmelyik kérdéshez. És én lementettem, gondoltam majd egyszer jól jön. Szal, én azt javaslom, h ezt szépen fogalmazd meg, és vagy odaadod mint levelet v elmondod és akkor rögtön választ is tud adni. Am én emiatt mondtam meg egy fiúnak, akiről sejtettem h csak barátként néz rám, és most leszünk lassan 2 hónaposak! :)

Sok sikert és ha bármi kell Írj priviben! :) várom a fejleményeket!

2015. júl. 20. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
A legfontosabb dolog ebben a helyzetben egyúttal a legnehezebb is. Még ha nagyon szereted is, tudatosítanod kell magadban, hogy nem jöhettek össze. Mindenki életében van egy mindent elsöprő, viszonzatlan szerelem, valaki, akit soha nem kaphat meg, de ezen túl kell lendülni, akármilyen nehéz. Amikor arra gondolsz, mennyire szereted őt, és milyen jó lenne vele lenne, írd át magadban a gondolatokat ilyesmikre: "Hiába szeretem, sose lehet az enyém, és nem kínozhatom tovább se magamat, se mást ezzel. Tovább kell lépnem, és igenis boldog leszek mással." Én vallásos vagyok, nem tudom, te az vagy-e, de ha nem is, próbáld csak ki, hogy imádkozol Istenhez, és kéred, hogy szabadítson meg a fájdalomtól..higgy benne, és Ő segíteni fog:) tegyél "jó" dolgokat, amik a te szívedet is megmelengetik. pl. segíts sokat másoknak, keresd azt, hogy hol tudnál a többi embernek örömet okozni..csinálj minél több dolgot önzetlenül, és ezért meg fogod kapni a jutalmadat:)
2015. júl. 20. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
A második vagyok. annyit még, hogy talán előbb tényleg beszélned kéne vele erről, hogy adj a dolognak egy utolsó esélyt..drukkolok, hogy belemenjen, és ha így lesz, az tök jó, de ha nem, szerintem jobb, ha végleg elengeded, és remélem, ez is sikerülni fog úgy, hogy nemsoká boldog legyél:)
2015. júl. 20. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Igazad van második, sztem beszélj vele aztán ha nem akkor haggyad! És ezt már megfogalmazta szebben más is... :)
2015. júl. 20. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

#1: Ez az idézet most leblokkolt, mert valami hasonlóban reménykedem én is amíg el nem kezdek félni az ellenkezőjétől, mert eszembe jut, hogy nem egy filmben élünk.


#2: Én is erre gondoltam, hogy mindenképpen el kellene mondanom aztán lesz ami lesz, mert ez így lassan teljesen felemészt, viszont az elengedés sokkal nehezebb lenne még ennél is. Ha pedig ne adj' Isten megtörténne az idézetben szereplő csoda, akkor is még mindig csak 20-as éveink elején járunk, és ugyanúgy nagyon hamar elveszíthetjük egymást egy szakítás után.


Pro és kontra. Hozzáteszem, voltam már mással is így, hogy bejött nekem, elutasított, később ő közeledett hozzám de én nem viszonoztam, most pedig szintén elég mély baráti kapcsolat van közöttünk. Viszont vele korábban csak haveri szinten űztük az ipart, mondhatni a dolgok tisztázása szülte meg a fiú-lány barátságot, igazi veszíteni valónk nem volt.

2015. júl. 20. 18:48
 6/11 anonim ***** válasza:
Pedig ezt az állapotot mielőbb szüntesd meg. Keress egy romantikus pillanatot, és csókold meg. Ugyanebben a helyzetben voltam én is éveken keresztül. Ha csak szóban próbálkozol, könnyen kibújhat a döntés alól, és nagyon kellemetlen hetek-hónapok jöhetnek. Nekem sikerült magam túltenni rajta, és azóta barátnőt is találtam. Nincs keserűbb a viszonozatlan szerelemnél, én is kiábrándultam az egészből. Ne provokáld magad, vagy hitesd el, hogy te nem tudsz élni nélküle. Ne használjanak ki, nézd le a barátnődet amíg 100%-an nem tudsz megbízni benne. Hidd el napról napra jobb lesz utána. :)
2015. júl. 20. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
#6: Igen a csók is jó ötletnek tűnhet, hamarabb be is válhat, mint a csöpögős lelkizés, de egy saller is rosszabbul tud esni, mint ha elutasítanak, bár a végeredménye kb. ugyanaz. Néha inkább magamat vágnám pofán, amiért nem tudom elengedni és mással boldogan élni. Hogy populárisan fogalmazzak: "Everyone has a "Robin" in their lives. The person that you love very much, but cannot be with, and whoever you’ll meet, whatever you’ll do, nothing will be like it would be with Robin."
2015. júl. 20. 22:41
 8/11 anonim ***** válasza:
Én nem mondtam el neki,pedig nekem is olyan legjobb barát volt.Aztán elköltözött.Alig találkuzunk.Most már nem lenne alkalmas elmondani.És én azóta szégyenlem magam.MOND MEG NEKI,NE JÁRJ ÚGY MINT ÉN!!!Mert majd később neked is nagyon rossz lesz róla beszélni.
2015. júl. 22. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

Mi változik, ha nemet mond? Eddig sem voltatok szerelmesek , és ezután sem lesztek. De ha igent mond? Hm?


Ember! Nem lehet örökké hallgatásban élni. Mindenről lehet beszélni, a világon mindenről. Most csak őrlődsz és se meghalni, se újjászületni nem tudsz. Nem tudok garantálni semmit, de akkor is BESZÉLNI KELL, BESZÉLNI, BESZÉLNI!

2015. júl. 22. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
#9 Nem mindegy, hogy hogy mond nemet. Bár ahogy érzem, lassan erre is rámegy a barátságunk.
2015. júl. 23. 10:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!