Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Szerelem » Mivel győzzem meg a szüleimet?...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mivel győzzem meg a szüleimet? Nagyon depressziós vagyok emiatt, kérlek adjatok tanácsot!

Figyelt kérdés

Régóta ismerek egy nálam jóval idősebb férfit (én még kiskorú vagyok). Az interneten ismerkedtünk meg, mindennap videochatelünk, írogatunk és telefonálunk. Hosszú ideje várjuk a nyarat, mert úgy terveztük, hogy akkor találkozunk először. Anyukámék azonban nagyon féltenek, a kettőnk kapcsolatát nem tartják normálisnak, és határozottan kijelentették, hogy semmiféle randevúról nem lesz szó. Meg tudom érteni őket, egyet is értek a döntésükkel. De szeretjük egymást, és attól félek, hogy ha nem engedik a személyes találkozókat, mindent tönkre tehetnek. Lehet, hogy ostobán hangzik, és aki nem ismeri a sztorit, annak biztos hihetetlen is, de ő életem szerelme. Ha elszakítanak minket, életem végéig sajnálni fogom, hogy nem tudom mi lehetett volna ha...


Már rengetegen óvva intettek, minden aggályt meghallgattam, tudom, hogy sokak szerint rossz döntést hozok, illetve naiv vagyok. De őszintén szólva nem érdekel.

Csak arra vonatkozóan adjatok tanácsot, nagyon szépen kérlek titeket, hogy miként próbálhatnám meggyőzni őket 2 hónap alatt.


Itt olvastam egy kérdést a korkülönbségről, ami azért megnyugtatott: http://www.gyakorikerdesek.hu/tini-parkapcsolatok__parkapcso..


Előre is hálás vagyok, bízom a segítségetekben! :)



2016. ápr. 5. 09:28
1 2
 1/14 anonim válasza:
80%

A szüleid ha nem bíznak benned, akkor a saját nevelésükben nem bíznak eléggé. Legalábbis én mindig így próbáltam megközelíteni. Nyilván mostmár, hogy anyaként látom a dolgot, én is félteném a lányomat.

Talán megpróbálhatnád, hogy az első találkozást hozzátok -otthonra- szerveznéd, hogy a szüleidnek is lehessen egy első benyomása a választottadról. Szerintem ők is nyugodtabbak, ha tudják, hogy csak a szobádba húzódtatok be. A szerelmesek vagyunk kijelentést egyébként kissé elhamarkodottnak tartom, de megértelek. Nekem is volt olyan fiú ismerősöm, akivel évekig csak virtuális volt a kapcsolatom, mégis minden beszélgetésünktől nedves volt a bugyim :D aztán amikor találkoztunk is megvolt a szexuális vonzódás, de párkapcsolathoz kevés volt... :) remélem tudtam segíteni. :)

2016. ápr. 5. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. :) Nagyon hasznos a válaszod. Ezt az ötletet, majd megpróbálom elővezetni nekik, hátha belemennek :)
2016. ápr. 5. 09:51
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Az is elég fontos, hogy ta egy 13-5 éves tini vagy-e és, hogy a pasi mennyivel idősebb. Ugyanazt javaslom, mint az előző, legyetek nálatok. De ha a szüleid hajthatatlanok nem tudsz mit tenni. Én még csak 21 éves vagyok, de ha egyszer lesz egy lányom ilyen helyzetbe kerül nem tilthatom meg neki a dolgot. A saját történetemből adódóan :) 14 voltam amikor egy 13 évvel idősebb pasival chateltem hosszú ideje. Nagyon belebolondultam és elvileg ő is belém. Meg volt beszélve, hogy találkozni fogunk ekkor mondtam el őt a szüleimnek. Ledöbbentek, nem engedték stb. De meg se hallottam, tovább szerveztem a dolgot. Majd végül a hivatalos időpont egyeztetéskor beugrott, hogy mi a franc ütött belém?! Mit akarok €n egy 13 évvel idősebb embertől aki messze lakik? És ő mit akar tőlem?! Lemondtam a találkát sokat vacilálva. Fenyegetőzni kezdett...De ez már régi történet :) Remélem segítettem kicsit. Hiába kéred ki bárki véleményét, bárki is ellenzi a dolgot, a döntés rajtad áll.
2016. ápr. 5. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
15 leszek, a párom 26... És köszönöm a választ, azt tudom, hogy ő ilyen helyzetben nem fenyegetne vagy zsarolna. De remélem a szüleim ilyen esetben megengedik a találkozót.
2016. ápr. 5. 11:41
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Háát 2 lehetőséged van. Van titokban tartjátok ezt a dolgot köztetek, vagy megpróbálod őt megismertetni szüleiddel. Pld ahogy előttem is írták, hívd el először hozzátok. Ha szüleid jobban megismerik őt lehet hogy nem fogják annyira ellenezni a dolgot :)
2016. ápr. 5. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
74%

Én még annyit tennék hozzá, hogy semmit sem kell tenned, amit nem szeretnél. Ne legyen benned görcs, hogy neked szexelned kell, mert ő ezt (el)várja. Ha ő veled szeretne lenni, akkor a te igényeidet is szemelőtt tartja és türelemmel kezeli.

Illetve gondold át alaposan a dolgot. Nem szeretnék vészt károgni, de gondold át, hogy egy ilyen idős férfi miért egy ilyen fiatal lánnyal ismerkedik? Szerintem egyébként csak elsőre hangzik nagynak a korkülönbség, manapság a "férfiak" 26 évesen még csak "fiúk". Viszont már van igénye a szexre, amit nem érdemes sem elkapkodni, sem túlmisztifikálni!

Ezeket mérlegeld:)

1. válaszoló

2016. ápr. 5. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Írtam egy levelet anyukámnak:


Szia Anya!


Már régóta el akartam MONDANI valamit, nem is értem, miért mégis írok. Talán ez jobb, nyomatékosabb, a gondolataim összeszedettebbek, nem kell töprengenem, és az első reakciódat sem kell átélnem. Ma 2016. 04. 05. van, csak azért tartom elhanyagolhatatlannak ezt az aprócska részletet, mert szeretném ha látnád, mióta gondolkozom ezen a dolgon, és hogy tudd, amikor ezt elküldöm, még mindig szeretem Anilt, és még mindig nem akarom elhagyni.


Amikor visszaadtad a telefonomat megfogadtam, hogy őszinte leszek, nem verlek át, és mindent elmondok, bármi legyen is az. Ha ez személyesen nem megy, akkor inkább legépelem. Szeretnélek bevonni az életembe, még akkoris, ha a döntéseimmel nem értesz egyet, illetve nem helyesled őket. Megértem, hogy féltesz, sőt hálás vagyok érte. Pont ez az, amiért arra kérlek, hogy állj mellettem. Nem mondom, hogy engedj meg mindent, és szard le mi lesz velem. Épp ellenkezőleg. Szeretném, ha biztonságosan, olyan keretek között, ahol még nem érezd azt, hogy veszélyben vagyok, tudnál támogatni és mellettem állni. A TE irányításoddal, és a TE felügyeleteddel ha találkozhatnánk, egészen más lenne a helyzet. Nem kéne hazudnom, mindent elmondhatnék, és ura lehetnél a helyzetnek. Pont azt kerülnéd el, amitől félsz. A titkokat, és hogy esetleg olyan dolgok történjenek, amikről nem is tudsz. Nem, ne aggódj, nem tervezem, hogy stikában randizzunk, főként mivel felvázoltad mi történik akkor... De vannak dolgok, amelyek elkerülhetetlenek így, vagy úgy. Ez nem fog változni sosem... Én most már nem fogok ránézni egy korombelire. Ez számomra teljesen egyértelmű. Ha tiltod a kapcsolataimat maximum annyi fog történni, hogy 18 éves korom után lesz csak párom, akkor viszont már nem leszel ott, hogy megvédj. Nem fogok kiábrándulni Anilből, és minden erőmmel keresni fogom a lehetőséget, (most nem a szökésre, titkos találkozókra gondolok) hogy együtt legyünk. Itt lesz a nyár, egész nap otthon fogok ülni, végig felügyelet alatt leszek. Épp ezért, ha szabályozottan, csakis kísérettel (akár olyan helyen, amit te tartasz megfelelőnek) engeded a találkozókat, semmi baj nem érhet.

Nem mondom, hogy nekem ő az igazi, az egyetlen, a tökéletes. Ezzel tudom, hogy bőszen egyet értesz, sőt a szíved mélyén kifejezetten gyűlölöd. Viszont azt gondolom, lehetne sokkal rosszabb is a dolog. Idősebb nálam...jóval idősebb, török, kommunikáció terén pedig nem a legprofibb. Ezzel mind tisztában vagyok, mégis szeretem. Ha egy kicsit ,,lazább pórázt" adnál, magamtól rájönnék, mit akarok. Ezt úgy értem, hogy az idő el fogja dönteni, (és addig végig beleszólhatnál az ügyeimbe) hogyan tovább. Lehet, hogy néhány alkalom elég ahhoz, hogy rádöbbenjek, Anil szörnyű, és köztünk sosem lesz semmi. És akkor nem kell a továbbiakban is aggódnod miatta! De ha ki sem próbálhatom, sosem leszek bölcsebb, vagy tapasztaltabb. A következő kapcsolatom egy fikarcnyival sem lesz jobb. Arról nem is beszélve, hogy előfordulhat, egyszer nincs igazad, és mi tényleg nagyon boldogok leszünk együtt.

Az, hogy ezt leírom is azt bizonyítja, hogy szeretnélek bevonni mindenbe. Szeretnék őszinte lenni veled, és azt akarom, hogy bízz bennem. Csak annyit kérek, hogy próbáld meg átgondolni mindazt, amit elmondtam. Ne zárkózz el ez elől teljes mértékben, mert bár lehet, hogy most azt gondolod jó döntést hoztál, lehet, hogy később megbánod, de addigra a kapcsolatunk már tönkre megy. Anillel mindent tisztáztam. Tudja, hogy várnia kell, a szabályokat pedig lefektettük. És bármi jobb, mint az, hogy akit szeretsz, sosem kaphatod meg. Remélem érzed, hogy a túlféltéssel akár az ellenkezőjét is elérheted, mint amit akartál.


Kérlek, légy megértő! Próbáld egy picit beleélni magad a helyembe! Abban bízom, hogy látod, nem vagyok olyan, mint a többiek. Szükségem van rád, mert nagyon jó anyukám vagy, ezért kérem a támogatásodat. Nem szeretnék hülyeségeket csinálni, éppen ezért, ha adsz egy minimális teret - amelyben még biztonsággal a kezedben tarthatod az események lefolyását - ígérem, hogy betartom a játékszabályokat. Nem kell majd aggódnod, hogy egyik nap arra érsz haza, hogy a hűlt helyemet találod, mert titokban semmi ökörséget nem teszek. (Nem mintha terveztem volna ilyesmit).


Köszönöm, hogy mérlegeled a helyzetet, és higgadtan végiggondolod a szituációt! Nem vagyok már olyan ostoba, mint ahogy azt hiszed. Ugyan szükségem van rád, de ezt belátom, és inkább segítséget kérek, mint megpróbálok lázadni. Azzal úgysem jutok semmi jóra.

Végső soron itt egy link a Gyakorikérdéseken feltett kérdésemről: http://www.gyakorikerdesek.hu/tini-parkapcsolatok__szerelem_..

Talán más, kívülállók véleménye is érdekel, illetve ott is írtam pár sort a helyzetről, és a gondolataimról ezzel kapcsolatban.


Még annyit, hogy Anillel minden este erről beszélünk, nincs olyan nap, hogy ne ezzel a gondolattal feküdnék, és kelnék. De halál komolyan! Minden percemre rányomja ez az érzés a bélyegét, főleg, mert tudom, hogy képtelen vagyok befolyásolni a helyzetet. Már az is jó érzés, hogy ha adsz nekem/nekünk egy esélyt!

2016. ápr. 5. 17:50
 8/14 anonim válasza:
100%
Szuper, hogy be akarod vonni anyukádat, ez tényleg jó döntés. Teljes mértékben át tudom érezni az aggodalmát, és bármennyire is rossz ezt hallani, én is csak azt tudom mondani, hogy a lehető legnagyobb elővigyázatossággal kezeld ezt a kapcsolatot. Én most a barátoddal vagyok egyidős, a 15 éves rokonaimra pedig akkor is gyerekként tekintek, ha vannak érett gondolataik. Kettőtök közt már szinte generációs szakadék van, teljesen más életszakaszban vagytok, így én mindenképp átgondolnám, hogy van-e jövője ennek a kapcsolatnak. Ha találkoztok, mindenképp legyen jelen az anyukád is. Tudom, milyen 15 évesen szerelmesnek lenni, így azt is tudom, hogy ilyenkor teljesen elvakítanak az érzelmek, de észnél kell lenni, és belegondolni, hogy a szerelmed majdnem duplaannyi idős, mint te, ő már akkor gimis volt, amikor te még nem is éltél. Persze elképzelhetőnek tartom, hogy akár működhet is, a lényeg, hogy vigyázz magadra, és nyugodtan küldd el anyukádnak a levelet. :)
2016. ápr. 5. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Hallgass a szüleidre.Ebben a korban még nagyon sok ez a korkülönbség.

F40+

2016. ápr. 6. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Megfogadom a tanácsokat, a levelet pedig elküldöm. :)
2016. ápr. 6. 09:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!