Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Szerelem » Miért nem tudok szerelmes lenni?

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nem tudok szerelmes lenni?

Figyelt kérdés

Kezdjük azzal, hogy elég antiszociális vagyok. Borzasztó nehezen tudok megbízni másokban. A baráti köröm is szűk, viszont igazi barátokból áll.

Minden időmet a tanulás köti le, azt hiszem a tanulás a kedvenc időtöltésem. Borzasztó sok minden érdekel, szinte nincs olyan ami nem. Maximalista vagyok, mindig mindenből 110% százalékot próbálok teljesíteni, és emellett nem is igazán van időm másra. Viszont ha őszinte szeretnék lenni, nem is vágyom másra. Én így szeretem tölteni a napjaimat. Adódik a kérdés, akkor mégis miért írtam ki ezt a kérdést? A választ nagyon én sem tudom, de mostanában, hogy mindenhol azt látom hogy már 13-4 évesek is párkapcsolatban vannak, elgondolkodtam, hogy talán valami nagy baj van velem? 17 éves vagyok és még sosem voltam szerelmes, nem ismerem ezt az érzést. El sem tudom képzelni, hogy milyen, miért jó. Már volt, hogy megkérdezték, hogy de olyan sem volt hogy valaki idézem "bejöjjön neked?" /Először azt sem tudtam, hogy ez a kifejezés mit jelent./ Aztán miután megismertem a jelentését, elgondolkodtam, és én nem értem ezt sem. Egyrészt, én nem igazán figyelem az emberek kinézetét, másrészt olyan volt esetleg, hogy ránéztem valakire és azt gondoltam, hogy szép, szabályos vonásai vannak, szép a szemszíne, vagy ilyesmi. De ez csak azért van, mert az ilyen apró részletek és a belőlük kialakult egészek egészen lenyűgöznek. Nem tudom miért :D De ettől még nem akartam volna semmiféle kapcsolatot az illetővel. Szóval nem tudom, ez valami nagy baj lehet? Kellene tennem ellene valamit, vagy csak ilyen vagyok és kész? :D 17/L


2017. ápr. 12. 19:17
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem negatív értelemben,de fura vagy 😁

Azt írtad,nem vágysz a szerelemre. Ezzel elutasítasz minden lehetőséget. Ha neked jó így,akkor csináld. Az a lényeg,hogy neked jó legyen.

2017. ápr. 12. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Hát igen, ezzel a jelzővel már illettek nem egyszer, mindenféle értelemben :D

Igen ez így van, én jól érzem magam így, csak nem értem ennek a miértjét.

Nem az zavar, hogy ilyen vagyok, hanem az, hogy nem tudom miért vagyok ilyen. Hogy ez személyiségfüggő, vagy ennek lehetett esetleg valamilyen kiváltó oka?

Ez piszkálja a fantáziámat mostanság. :D

De köszönöm a válaszod :3

2017. ápr. 12. 19:48
 3/6 anonim ***** válasza:
az is lehet, hogy csak szimplán kölyök korodóta nincs önbizalmad és már réges régen elzártad magadtól még a lehetőséget is, hogy beleszeress valakinek, azaz azt se engeded meg magadnak, (mert annyira utálod magad), hogy nem szeress valakit, vagy hogy mások szeressenek, az ilyen ember útja magányos sajnos, jó példa vagyok én, szerintem még tudnál változtatni rajta, ha annyira nem ívodott beléd ez a fajta világnézet, szóval változtass, csak adj esélyt másoknak, nem kell egyből pasid legyen, szerintem előbb próbálj meg több barátot keresni, akár nem olyan szoros barátságokat is ápolgathatnál, a lényeg hogy csak szokj újra az emberekhez, vagy ha nem megy tedd azt amit én, unalmadban tűz ki pár célt és valósítsd meg azokat nap mint nap
2017. ápr. 12. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
kedves harmadik válaszoló, nem nagyon értem a válaszod. Én nem vagyok sem magányos, és nem utálom sem az embereket, sem magamat. Nem tudom ezeket a következtetéseket miből vontad le. A bizalmatlanság nem egyenlő az utálattal. De ettől függetlenül köszönöm, hogy időt szakítottál a kérdésem megválaszolására. :)
2017. ápr. 12. 21:33
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem vagy fura. Ilyen vagy. Lehet, hogy valamikor majd szerelmes leszel. Vagy nem. Lehet, hogy mindig csak barátaid lesznek, az a néhány nagyon közeli ember. Emellett okos vagy, sokat dolgozol, szeretsz fejlődni és tanulni (ha jól értem). Az, hogy kevés emberben bízol meg és nagyon nehezen fogadsz embereket a bizalmadba, nem jelenti, hogy antiszociális vagy, de ez nem fontos. A szerelem és a szexuális vonzalom pedig nem ugyanaz, de legtöbbször egyszerre történik meg. Az aszexualitás mellett az ember még lehet szerelmes, csak nem vágyik a fizikai vonzalom... effajta kimutatására. A lényeg, hogy élvezed, amit csinálsz. Ez a lényeg. És ettől nem leszel "fura". Addig jó, amíg így megfelelő neked. Mások véleménye miatt, a normák miatt ne tegyél ellene, csak ha te kívánod ezt, mert zavar a jelenlegi állapot.


:)

2017. ápr. 13. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
8. Válaszoló, èrtem. Köszönöm szépen a válaszod :) Nem is úgy gondoltam egyébként, hogy a kettő ugyanaz, csak hogy (szorosan?) kötődik egymáshoz a két fogalom.
2017. ápr. 13. 00:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!