Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Szerelem » Pánszexuális vagyok, vagy ez...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Pánszexuális vagyok, vagy ez is csak tinihülyeség? 15/L

Figyelt kérdés

11 voltam, mikor konkrétan meg voltam győződve arról, hogy én leszbikus vagyok. Úgy voltam vele, hogy a lányok szépek, kedvesek, kellemes a társaságuk, és nekem nem kellenek azok a durva fiúk, akik "állandóan csak verekednek és gúnyolódnak".

Persze, akkoriban még azt sem tudtam, hogy mi fán terem a l'amour, és csak a fiúk által okozott sérelmek lebegtek a szemem előtt.

Ahogy teltek az évek, úgy halványult el az elképzelésem is arról, hogy "nesze világ, leszbikus vagyok". Valahogy teljesen megváltozott a felfogásom mindenről, egy csomó fiú megtetszett, és igen... Egy csomó lány is.

Mindez számomra szokatlan módon; csak akkor kedveltem meg valakit, ha felnéztem rá. Erős kisugárzás, dominancia kellett ahhoz, hogy bárki felkeltse az érdeklődésemet, és ebben az esetben egyáltalán nem számított az illető neme, kora, kinézete, származása, kiskutyája.

Mivel ez a fajta dominancia leginkább a férfiaknál van jelen, ezért gondoltam arra, hogy talán valójában 1000% hetero vagyok, akinek az agyára mentek a tinihormonok, és holnap már tengeri csillagokba fog beleszeretni (hello Patrik). Mégis, kicsit zavar, hogy ennyire bizonytalan vagyok, és érdekelne mások véleménye/tapasztalata a témával kapcsolatban.

Történt veletek hasonló kamaszkorban? Mekkora a valószínűsége, hogy ez a "hajlam" a későbbiekben megszűnik létezni?



2017. jún. 14. 17:36
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

/( o)(o )\


Végre lehet van esélyem.

2017. jún. 15. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
panszexuális az, aki minden nemhez ugyan annyira vonzódik.. a biszexuálisok mondjuk lehet hogy a pasikhoz 70%-osan, a lányokhoz meg 30%-osan vonzódnak..
2017. júl. 21. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
79%
Ja és kedves homofób embereknek üzenem: ez nem betegség, Nem az ember dönti el kihez vonzódik, ha meg el akarja ott a pszihológus, elvileg ki tud belőle "gyógyítani"... Újnak meg nem új, a római korban a biszexualitás számított normálisnak. Egyeseknek még számít a belső is, nem csak az hogy milyen nemű az ember...
2017. júl. 21. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
13-as ja mer a heterok csak a nembe szeretnek bele, nekik nem fontos a belso xd ezt a hulyeseget :D am 9-es vagyok, es nem vagyok homofob. Nem utálom a melegeket, se az egyéb nemi identitásuakat, pusztán annyi hogy ez egy rendellenesség, és én elhiszem hogy nem tehetnek róla. Ez olyan, mint az h valaki mondjuk 6 ujjal szuletik. Rendellenesseg. Betegseg. De en attol meg szerethetem, nem rossz ember meg semmi, szoval legyszi, ne forgass ki. A romai kort meg hagyjuk, mert ennyi erovel hozzuk vissza a rabszolgakat meg a gladiator versenyeket xd hidd el, nem örülnél neki! ;)
2017. júl. 27. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
0%

"Ja és kedves homofób embereknek üzenem: ez nem betegség"

Hívd ahogy akarod. Lehet felőlem rendellenesség is. Ilyenkor a legegyszerűbb érvem: ha MINDEN ember a világon pl. meleg lenne, akkor kihalnánk. (és ne jöjjünk a tudománnyal vagy a ráveszi magát, hogy a másik nemmel közösüljön, mert nem feltétlen a modern kort kell nézni, ahol erre lehetőség van, hanem pl 5-10 ezer évvel ezelőtti állapotot.)

"Újnak meg nem új, a római korban a biszexualitás számított normálisnak. "

Sokkal nagyobb volt a szexuális szabadság, de normálisnak koránt se mondanám. Ott a testi örömöket keresték, volt aki mindkét nemben, de ott se mindenki, csak akinek úgy tetszett..

"Egyeseknek még számít a belső is, nem csak az hogy milyen nemű az ember..."

Jól van.


Hozzáteszem én se vagyok homofób, de amikor ilyen baromságokat ír valaki, nehéz elmenni mellette.

2017. júl. 28. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

Ha nem betegség, akkor miért lehet gyógyítani? Nem vagyok homofóbiás, de el kell ismerni, hogy ez egy mentális zavar, amit talán nem kell komolyan venni és kiirtani, de a társadalom nem érett meg rá, hogy nyíltan felvállalják az emberek.

A rómaiakhoz képest pedig egy kicsit továbbfejlődött az emberiség szerintem, de ha valaki a múltban akar élni, akkor tegye. Akkor a tetű is normális volt, és nem nagyon tettek ellene. A VOLT szónak is van értelme.

2017. júl. 28. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
én ezt értem, aki hetero az is bele szeret az emberbe. csak számomra ez úgy van hogy a nem nem számít, csak az ember.. mindenki azt teszi amit jónak lát, szerintem ha mondjuk aki hetero nem zárná ki teljesen az ellenkező nemet a szerelmi életéből, akkor simán lehetne hogy bele szeret egy ellenkező nemű emberbe.. még így is történnek ilyenek, mert magába az emberbe szeret bele.
2017. júl. 31. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim válasza:
Kedves #16, mondd már el nekem hogy mégis hogy a francba gyógyítasz ki valakit abból hogy nem egy ellenkező neműbe szerelmes? Kiváncsi vagyok a "betegségem" gyógymódjára...
2017. dec. 15. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim válasza:
100%

Ehhez én csak annyit fűznék hozzá, hogy akik ennyire leszólják a "normálistól" eltérő szexuális identitást, kevesebb empátiával rendelkeznek, mint egy molylepke. És ez nagyon nagy baj, a mai világban egyre többen utálják (már bocsánat a durva kifejezésért...) a rasszistákat, mint a különböző szexuális identitású embereket. Apró megjegyzésként hozzáteszem, pszichológiát tanulok, nem lehet gyógyítani a "melegséget" és miegymást, idézem "A fejlett nyugati társadalmakban a pszichiátria és a pszichológia szakmák egységes véleménye szerint nem minősül betegségnek." (Wikipédia) Tény és való, lehet neurológiai eredetű a homoszexualitás, de emellett még lehet neuroendokrin, genetikai, neuro-pszichológiai, pszichoszociális és kulturális eredetű is, és ezek közül egyik sem gyógyítható, nem lehet kiverni a személyből, sem kinevelni, ezekkel maximum elnyomhatjuk benne, amivel többet ártunk, mint gondoljuk, súlyos lelki problémákhoz is vezethet. Tudtommal olyan hormonális gyógyszer sincs még, ami "kihűti" a melegeket, és nagyon remélem, hogy nem olyan elvetemült a világ, hogy neurológiai úton elektrosokkal és lobotómiával szüntessék meg ezt a "problémát". Végezetül csak annyit mondanék még, hogy mindenki gondoljon bele, hogy mi lenne, ha ő lenne meleg/biszex/pánszex/stb, és őt nem fogadnák el. És ne legyen az, hogy "Én sohasem lennék az", mert ez bárkivel megtörténhet, lehet éppen a gyereketekkel vagy az unokátokkal fog. Remélem róluk nem lennétek képesek így beszélni...


Üdv, egy pán- és demiszexuális lány, aki nagyon büszke magára, akárki akármit gondol:)

2018. jún. 15. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim válasza:
Személy szerint én a pánszexualitást egy szép dolognak tartom. Az, hogy egy ember valakinek a lelkéhez vonzódik egy figyelemre méltó dolog. Szóval szerintem ne kattogj rajta annyit, majd úgyis megtalálod azt milyen identitású vagy.
2018. aug. 6. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!